Veliler bu oyunlara dikkat!

karmatte_0488

New member
Uzmanlar anne babaları bilgisayar oyunları konusunda uyarıyor. Özellikle bazı oyunlar, çocukları saldırgan ve saygısız yapıyor...

Bu oyunlar polis öldürmeyi, otomobil çalmayı, araçları ateşe vermeyi çocukların beynine legal ve "iyi" kavramları ile sokuyor.

Özellikle GTA, MAX Payne, Counter gibi oyunların çocukları bu yönde olumsuz etkilediği bildiriliyor. Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cengiz Şahin, "bu oyunların küçük bedenleri saldırgan, saygısız, hantal hale getiriyor" dedi.

Çocukların bilgisayar başında geçirdikleri zamanı ailelerin kontrol etmelerini öneren Şahin, bilinçaltına yerleşen şiddetin zamanla saldırganlığa dönüştüğü konusunda uyarıyor.

Mephisto

R€B€L
aşırının herşeyi zarardır özellikle online oyunlar iyice cığrından cıktı gibi cok zaman harcayan arkadaslarım var bu online oyunlara ve büyük derecede bağımlılık yapıyo bildigim kadarıyla.Oyun oldumu bana uzak olsun =)

diger acıdan bakınca ne türlü olursa olsun ruhsal acıdan bazı durumlarda bozukluklara yol acacağı gibi fiziksel olarakta insanı bozar.

bLue__qirL

Banned
pc mde hiç oyun oynamadım oynicam gibide görünmyo pc yi oyun makinesi olarak gören arkadaşlarada allah yardım etsin akılları başlarına gelsin ne dielim yalnız aşırı oynayanlara söylüorum yanlış anlaşılmasın

HTML