veda mektubu!!!

maybe_

New member
SENİN KALBİN KİMSEYİ AĞLATMAZ... :(
Yalnızlık şarkıları hep bağırarak söylenir ve insan bu şarkıyı hep birisinden öğrenir.Bu mektubun yanık kokusu kendinden sevgilim... Kanatan keskinliği, acıtan derinliği kendinden. Ben sadece kaleme eziyet ediyorum. Kağıt bazen alev almadan da yanar.
Yani bir mektup açılmadan da ağlatır, yaralar. Son satırlara dosttur, son duygular. Kısa kesiyorum. İşte veda mektubum. Tüm sessiz harflerin platonik aşkı bir gecede sona eriyor. Sana yaldızlı sözlerde edebilirdim, artık yapamıyorum. Kayan yıldızları gördüğümde senin için tutacağım bir dileğim kalmadı benim. Ben, seninle ilgili geniş zamanlı cümleleri severken, ilahi seslerime eşlik eden şeytan ellerini hatırlarken; yüreğim bana ihanet ediyor. Aşk başkası yokmuş gibi hep bana nişan alıyor ve hep bende nişan bozuyor. Öyle sıkıldım ki bu oyundan yoruldum... Biliyorum iyi bir oyun arkadaşı değilim ben, çabuk kırılıyorum. Aramak sadece aramak... Başka bir rolüm yok bu oyunda aşkla bitmişin arasında.Artık saklanmak istiyorum.
Hep bir gideni olduğu için her aşkın bir kalanı, hep bir biteni olduğu için her aşkın söylenen bir yalanı var. Kendi kendime bunu söyleyip durdukça kağıt elimi kesmekten vazgeçiyor, acı hissetmemeye başlıyorum. Sen azaldıkça ağır anlamından, yerine eski sahiciliğim dönüyor. Acıya acıya ne kadar çok şey öğreniyor insan.Artık başkalarıda bana baktıklarında seni görmüyorlar galiba.. Dedim ya azaldın, onlarda da azaldın. Burukluğum ancak kendi yazıma başlık olabilir.Suskunluğum ancak beni yorabilir, aşk ancak benim yüreğimde adını özgürce koyabilir. Saklanmış sayfalarda hep en gerçekler yazar.
Yorganımın içi küllerle dolu, yıkanamayan vedalarla, tutulamamış sözlerle dolu. Elyazına parmak izimi basarım ki güzeldik biz beraberken,ama her öykü tamamlanmayı bekler sözünü çok eskilerde vurdum. O beni vurduktan az sonra, hemen sonra...
Yatağımın dalğakıranı yok artık. Nabzına duyarlı parmak uçlarımda yok, senin nefesime duyarlı kalp atışının olmadığı gibi. Kolay incinen birinin hayatına dikkatli dokunmayı öğrenememiş olmak, belki senin suçun değil. Belki sen eldivenlerle el ele tutuşmanın sıcak olduğuna inanıyorsundur hala, kimbilir.
Şiirime yalan karıştı, nasıl affedebilirim seni? Zamanın dili, şimdiki zaman.Diğeri ya geçmişin ya rüyanın dilleri. Bildiğin tek dil benim dilim bile olsa artık, bağışlayamam bu aşkta ne kendimi ne şiiri....
Sen bir iç çekişin ruhuna yanmış şiirin, yakılmış sahibine kaç kibrit çaktığını unutan yaşanmış kundakçısı... Bense ilkel bir aşkın kalbi kırık ilkeli, diye tarif etsem bizi artık, ne farkederki...
Sen soran olursa,onlara BÜYÜK GEMİLER KÜÇÜK YOLCULUKLARA ÇIKMAZMIŞ de...Hatta tüm bu acıklı hikayenin sonunda gökten düşmemiş ama benim hakkım olan elmayı bulursan sen ye! Neden böyleyim bilmiyorum ama sanırım "doydum" artık sana. Sana ve YALANA... Belkide başkalarının aşklarında görüpte sana verdiğim herşeyi, sende bırakıp yürümenin zamanı geldi... Ne kızgınlık var içimde sana karşı, ne de sitem. Sadece sonrası düşünülmeden verilern bir sözün, yerine getirme zamanı geldiğinde ki <<<boşveeerrr>>> hali. Evet, belki itiraf etmem gereken birşey var <<malzeme azlığından>> bu duruma gelmiş olabilirim ama ne önemi varki?
Ne söz vermek istiyorum bundan sonra ne de söz almak!
Tek istediğim sadece çekip gitmek... Nasıl mı? İşte böyle!...
ELVEDA

Logan

WOLVERINE
gece gece yapılırmı bu yaa!!! mahvettin beni...ben nasıl ders çalışıcam şimdi???

maybe_

New member
İKİMİZDE ACEMİ BİRER AŞIKTIK

İkimizde acemi birer aşıktık o zamanlar
Sen yollarda eski bir aşka ağlıyordun
Bense kendimi usta sanıyordum bu işlerde
Ve yağmur gibi akıp giden yıllardan geriye ne kaldığını bilmiyordum
Seni tanıyana kadar

Ama farkındaydım yinede ne zaman seninle olsam,
Tanıdık bir kuş cıvıltısıyla uyanırdım her sabah,
Şimdi ise kırılgan mektuplar yazıyorum,
Hangi adrese göndereceğimi bile bilmeden.

Malumun olsun ben sende kendimi sevdim,
Hüzün dolu yağmurlarda taşan boynu bükük nehirleri,
Ben sende yolları sevdim,
Dallarına hiçbir kuşun konmaya yanaşmadığı ağaçlarla kaplı yolları.

İkimizde acemi birer aşıktık aslında
Ve çoğu defa ne yapacağımızı bilmeden serseri dolaşırdık sokaklarda.
Ben sende kendimi sevdim;hüzün dolu yağmurları,mor kanatlı turnaları
Ben sende rüzgarı sevdim;alıp götüren yılları,saklı kalan umutları,

Ne yeminler bozdum geceler büyürken sensiz,
Ne yeminler bozdum yıllar geçerken sitemsiz,
Ne yeminler bozdum tarifi bile imkansız
SENİN İÇİN EY MAVİ GÖZLÜM

Ben sende yolları sevdim yüreğimden gelip geçen sevda dolu katarları,
Ben sende seni sevdim avuçlarken yüzünü yahut dokunurken sessiz,

Ne yeminler bozdum geceler büyürken sensiz,
Ne yeminler bozdum yıllar geçerken sitemsiz,
Ne yeminler bozdum tarifi bile imkansız
SENİN İÇİN EY MAVİ GÖZLÜM