Ve anladım kı bıtmısım sende

wanilyhaa

New member
Ve anladım kı bıtmısım sende... :vur
benı sevmedıgını hıssetsem de senden gıttıgımı kabul edemedım aylarca..
her unuttum dediğim anda kendimi kandırdığımın farkına vardım artık,
senı deliler gibi özlerken özlemiyorum dıyorum herkese,Y
a da artık sevmiyorum dediğin zaman içim kan ağlıyor..
Keşke deyip geri dönmen için elimde avucumda ne varsa vermeye hazırmısım meger..
senı kadarsız sevmısım meger..
gittiğin zaman içimın kan ağlamasına inat gülmeye calısmak ya da güler gibi görünmek,en zoru da buydu belkıde..
sevdansız kaldığımı düşündüğüm zaman senın yanımda olmanı isterdim..
her sana ait bir şeylerde sensız yasamanın ölüm oldugu aklıma geldi hep..
sadece nefes aldıgım ıcın herkes yasadıgıma ınandı..
anlatamadım ben ıcımdekılerı kımseye,,cogu zaman sana da..
ogrendım kı ınsan karsısındakını anlamak ıstedıgı kadar anlıyor gercekten..
anlıyoruz senı derken herkes delı gozuyle baktı bana..
belkı de sen de..
Şarkımız çaldığında acaba o da dinliyor mu diye dusundugun oldu mu hıc?
ben bagıra bagıra soledımız sarkıyı hatırlıyorum tatıl donusunde,,,
ben senın kolenım...
ve ılk dans ettıgımızı,sonra sana hatırlatmak zor olmustu ama..
Yağmurlu gecelerde uyudugumuz gunlerı hatırlıyorum ben,
yağmurlu havalarda onları beklıyorum,,
olmıcak bılıyorum..
taa içimde, en derinde ahh çekıyorum sadece; yanımda olsa..
o kadar sevmısım demek kı,,
sensız gecen dakikalara küstum gunlerce ya da zaman dursun istedim,,defalarca pes ettım...
yanlız gittiğim bir yerde sanki yanımdaymışsın gibi dolaştım cogu zaman?
Elimi koyacak yer yokken elimın yeri senın elin oldugunu dusundum, ağladım,
Sevmısım ben seni,,
geceleri sana dair mektuplar yazdım,okumayacağını bile bile ,oyle uyudum..
mesajlar yazdım gece yarılarında kalkıp sıldıgım..
Yokluğunun ertesi günü neden gitti diye sordum kendıme..
bekledım..
sana dair hayaller kurdum hep,,
sen yokken ben de olmadım aslında..
sevmısım ben senı..
senın ıcın sadece gozyası dokebıldım..
senın adını söylediklerinde daha isminin ilk hecesinde koskoca yanardağın altında kaldım ben..
Gelen giden bana senı sorduunda hala sevgilim demek ıstedım,
gitsen bile yerinin değişmeyeceğini ya da kimsenin senın kadar derine ınemeyecegını soyledım onlara..
sevmısım ben senı..
gece de olsa nöbet tuttum karanlıga, gelırsın dıye..
şimdi gitti gelir diye hayal kurdum gunlerce..
Her karşılaşmamızda keşke deyip sana tekrar sevgilim demeyi istedim sadece..
unutmanın verdiği o burukluğu yasayıp bana geri gelmen için tanrıya dua ettım gecelerce..
akşamları yatağımda uyurken sensız uyumamanın ne demek olduunu anladım ben..
sevmısım ben senı..
yatağımda debelenip dururken sensız uyumanın ölümden öte oldugunu anladım..
Yandığımdan haberin olsun diye değil sevdiğim için kül olmak ıstedım ben ..
ama anladım kı kendımı kendi külümden yaratmalıyım aslında..
Sev diye değil yanlız kalma dıye..
belkı bı gun olur dıe..
"sen " gitsen bile ben gitmeyip gelmeni bekledım gunlerce..
'canım' dedım ...
Gecenin senınle güzel oldugunu düşünüp sabaha senınle uyanmak istedim..
gözlerimi tavana dikip saatlerce bekledım..
Gözlerimın altı şiştiği zaman ne oldu diye sorduklarında canı sağ olsun dedım sadece..
senınle geçirdimiz güzel günleri düşünüp peki ya şimde ne durumda diye merak ettıım de oldu..
agladım..
Ağlamanın fayda etmeyeceğini bile bile senın için ağladım..
umut etmek gıbı bı salaklık yaptım..
hayal kurdum..
Bekledim.
.ben senı cok sevmısım..
askta kazanmak denen seyın aslında bı cok seyı kaybetmek demek oldugunu da ogrendım...
nasıl bıter,nasıl eskısı gıbı olur ya da olur mu,,bılmıyorum,,
keske ben de senın kadar rahat olabılseydım hayat akıp gıderken..
butun enerjım sende kalmasaydı toparlamam daha kolay olurdu emınım,
sımdı uzerıme yıkılan dag gıbı bı hasret var,
gucum yetene kadar tasımaya hazır oldugum..
ust uste kac olum gecırdım..
hayat oyle bı masal anlattı kı bana;kahramanım en zor zamanında,masalın en korktugum anında yalnız bırakıp gıttı benı,
artık dınlemek ıstemıyorum bu masalın devamını...
aslında elveda dıyerek bıtırmem gerekır bu yazıyı ama harcanırım ugruna,aldırmadan zamana,,dıyemem dılım varmaz elveda..

alıntı...

wanilyhaa

New member
Aşk bir hastalık mı ? ? ?

Ruhsal hastalıklarda vücudumuzda meydana gelen bazı değişikliklerin, aşık olduğumuzda da ortaya çıktığını biliyor musunuz?

İçgüdüleri tarafından "önce kendini koruması ve düşünmesi" telkin edilen insanoğlunun egosunu adeta eriten bir duygudur aşk... Ruhsal hastalıklardakine benzer bazı değişikliklerin vücudumuzda aşık iken de meydana gelmesine karşın, psikiyatride bir hastalık olarak kabul edilmeyen ve bilimsel açıklaması yapılamayan aşk; insanı yaşama bağlayan bir faktör olabildiği gibi, bazen marazi bir hale de dönüşebiliyor.

Aşığın kendini ve karşısındakini idealize ederek yücelttiğini, karşısındakinin sivriliklerini, aykırılıklarını yumuşattığını; hatta görmezden geldiğini belirten Psikiyatri Uzmanı Dr. Ali Ayas, bu duyguyu şu ifadelerle tanımlıyor:

"Gördüğümüze aşık olmayız, aşık olduğumuzu görürüz. Belki de ilk kez bir başkasının iyiliği için gerçekten kaygı duyarız. O başkası 'ben'imizin önüne geçer. Neredeyse egomuz erir, onunkinin içinde kaybolur. Bu ilginç bir duygudur, sanki doğamıza da aykırıdır. Çünkü içgüdülerimiz bize önce kendini koru, önce kendini düşün diye emretmiştir."

Doğamıza pek aykırı gibi görünmesine bakarak aşkın hastalık olup olmadığının akla geldiğini ifade eden Dr. Ayas, aşığın ruh halini ise şöyle dile getiriyor:

"Gerçekten de ruhsal hastalıklardakine benzer bazı değişikliklerin, vücudumuzda aşık iken de olduğu gösterilmiş; serotonin, dopomin, oksitosin gibi hormonların seviyelerinin değiştiği ispatlanmıştır. Yine de tüm bunlar aşkın hastalık olduğu anlamına gelmez elbette; çünkü sevgililer arasındaki duygu alışverişi sanıldığından karışıktır. Eşitlik ilkesine dayanmaz. Kartopu gibidir. Verdiğimizden çok daha fazlası bize geri döner. Seçilmiş olmak, beğenilmiş olmak gibi ihtiyaçlarımız karşılanır, seçip beğendiğimiz için. Bu evrende yalnız olmadığımızı hissederiz. Çünkü biraz da onun ayakları ile yere basarız daha sağlam olarak."

Aslında aşkın fizyolojimizde yol açtığı değişikliklerin büyük bir kısmının iyileştirici özellikleri olduğunu vurgulayan Dr. Ayas, "Aşk kalp hızımızı arttırır, kan dolaşımını hızlandırır, kişi kendini daha enerjik hisseder. Önceden aşılmaz gibi gördüğü sorunların üstesinden gelebilme gücünü kendisinde bulur. Fiziksel görünüm ve sağlığına daha dikkat eder. Spora başlar, estetik bakımını aksatmaz. Dolayısıyla özgüveni artar ve kendini daha sağlıklı hisseder. Yine bazı hormon değişimleri kişiyi depresyondan koruyucu bir etki yapmaktadır. Dünyaya ve insanlara hoşgörüyle yaklaşır. Belki de 'aşkın uğur getirmesi' sözü bununla ilgilidir" diyor.:aşk :aşk

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
herşeyi doru demiş
ama
"Yine bazı hormon değişimleri kişiyi depresyondan koruyucu bir etki yapmaktadır"
kısmı yanlış gibi :(

wanilyhaa

New member
ama bence doğru çünkü aşık olunca leyla gibi oluyoruz mesela hiç bir kötü olayszi etkliemiyor soğuk bile etkilemiyor:D yazılılardan 0 almanda birşey değiştirmiyor o kadar mutlusunkii deprosyonda kimmiş:aşk :aşk :aşk :melek

QapriS

New member
bu bölümde günde yalnısca bi konu açılabildii için konularını birleştirdim biras daha dikkat etmen dileiyle ii forumlar

karizma_5

karizmatik
Ve anladım kı bıtmısım sende...
benı sevmedıgını hıssetsem de senden gıttıgımı kabul edemedım aylarca..
senı deliler gibi özlerken özlemiyorum dıyorum herkese,Y
a da artık sevmiyorum dediğin zaman içim kan ağlıyor..
Keşke deyip geri dönmen için elimde avucumda ne varsa vermeye hazırmısım meger..

çok güzel bir söz,
emeğine sağlık kardeşim
paylaşımlarının devamını beklerim
saygılarımla

ylcaks

New member
Teşekürler dostum ellerine sağlık Aşk bir hastalıktır katılıyorum yıllarda geçse hayallerini kurabiliyorsun

pori

New member
Ve anladım kı bıtmısım sende...
benı sevmedıgını hıssetsem de senden gıttığımı kabul edemedım aylarca..
senı deliler gibi özlerken özlemiyorum dıyorum herkese,
ya da artık sevmiyorum dediğin zaman içim kan ağlıyor..

bunu ben mi yazmışım yoqsa:saskin

:vur

SickDreTh

Altın Üye
ve anladımkı bıtmısım sende....baslık zaten gozlerımı doldurmaya yettı..

wanilyhaa

New member
bugün bunu evinin pencerine bakarken son gözyaşlarımı kapına bıraktığımda anladım... =((

HTML