vb kaçak lisans nasıl ihbar edilir ???

sakkan

New member
şikayet edicende eline ne eciçek sadece göz korkutma bunlar,vbulletinin türkiyede temsilcisi yok,avukatı yok,türkiye faturası yok türkiyeye vergi ödimiyor,dolayısıyla türkiyeden para alma yada yasaklama hakkıda yok,önce türkiyede disp. açması lazım sonra vbulletini orjinal türkçede çıkarması lazım hostunuz korkak bir hostcudaysa vbulletin onu uyarır oda korkusunda sizin sitenizi kapatır hiç bir yaptırımı yok türkiyede

azizbaba61

New member
şikayet edicende eline ne eciçek sadece göz korkutma bunlar,vbulletinin türkiyede temsilcisi yok,avukatı yok,türkiye faturası yok türkiyeye vergi ödimiyor,dolayısıyla türkiyeden para alma yada yasaklama hakkıda yok,önce türkiyede disp. açması lazım sonra vbulletini orjinal türkçede çıkarması lazım hostunuz korkak bir hostcudaysa vbulletin onu uyarır oda korkusunda sizin sitenizi kapatır hiç bir yaptırımı yok türkiyede
sallamamak lazım:) siteyi kapatıyorlar direk. bunu nasıl yapıyorlar diyeceksin şimdi. adamların kendi yazdıkları scriptlerinde kendilerine göre giriş yerleri var ve şu var dc lere söylüyorlar, dc ler hostcularına. hostu kapatıyorlar datacenter cılar:)

mcrane

New member
host ve domain sahibi siz oldugunuz için sifresini bilip manuel kapatması gerek,kodla olacak iş degil cunku.acıgı da olsa sadece coker,kapanmaz
kod bilen biri olarak boyle seylere inanmayın derim.
sadece guncelleyemezsiniz, kırılır ama 2 sene kullanırsınız.işi bitince gene bastan kurmanız lazım

88liyim

New member
arkadaslar benim basıma geldi.
tabi ben habersizdim bu kacak muhabbetinden yani bilgim yoktu.
mail gelmiş ama yabancı oldugundan ötürü direk silmişim maili
kacak Vb yüzünden hostum kapandı
host firmasından aldıgım tüm domainlerimde gitti yani host firmasından ne aldın ne verdin hepsi gidiyor benim sahsi sitelerim müşteri sitelerim hepsi ama hepsi gitti domainlerde dahil.

ae5140

New member
kardeş dün sabah benimde başıma geldi null kaçak kullanıyordum com.nu dan site açıp kurmuştum 1 hafta geçti dün sabah sitem an içinde kilitlendi yazıyor com.nu sitesinden üyeliğimede giriş yapamıyorum banlandım galiba site bu http://frm-mmo.com.nu/ msnemede bilgi gelmedi

mcrane

New member
host firması kapatmadan, kodla başka ülkeden kapatmak mümkün değil. bilmeden atıp tutmayın. yazılımcı ve 15 senedir bu işle uğraşıyorum, kodlama konusunda iyilerden biriyim (78liyim). zaten anlayan anlamıstırda. bunlar cocukca sacma sapan seyler. ülkemizde vb yi lisanslı bana bir tane site gösteremezsiniz. Yok lisanslı kullanıyorum yok para ödüyorum diyen çok ama hepsi boş laflar...vbulletin mantıgı adobe programlarına benzer, zaten sistem kodu yazılmış ve dağıtılıyor (her yabancı sitede var). php biliyorsanız o kodu atarsınız vb den, kısıtlama kalkar bu kadar basit. bilmiyorsanızda zaten indirdiğiniz null da kodları değiştirilmiştir, rahatça kullanırsınız.

şikayet etsende hiç birşey olmaz. ettiğinle kalırsın.