Vb De YazilmiŞ Bİr Programin Sahİbİne Aİt OlduĞunu GÖsteren Belge

as12asdf

New member
Vb De YazilmiŞ Bİr Programin Satilabİlmesİ İÇİn Sahİbİne Aİt OlduĞunu GÖsteren(yanİ Telİf Hakkinin Programi Yazan KİŞİye Aİt OlduĞunu GÖstern) Belge Nereden Alinir.

Yada Yazylan Bİr Programin Sahİbİne Aİt OlduĞu Nasil İspatlanir.

peşmerge

New member
Tam anlayamadım ama sen patentmi istiyorsun? veya program içinde kendi ününü duyurmakmı istiyorsun? ün yapmak istiyorsan hane programlarda help sekmesi olur..oraya Program Hakkında diye bi sekme oluştur.Öv övebildiin kadar kendini sonra.... Bide paket program yaparsın, üstüne bide şifre kodunmuydu Al sana çözüm.Notere de gerek kalmaz sonra....

St.AnGeR

Document Visor..
pesmerge' Alıntı:
Tam anlayamadım ama sen patentmi istiyorsun? veya program içinde kendi ününü duyurmakmı istiyorsun? ün yapmak istiyorsan hane programlarda help sekmesi olur..oraya Program Hakkında diye bi sekme oluştur.Öv övebildiin kadar kendini sonra.... Bide paket program yaparsın, üstüne bide şifre kodunmuydu Al sana çözüm.Notere de gerek kalmaz sonra....

o dediqlerini editlemeq 2 dkk sürmes :M bu bi chösüm deil eer ole qolay olsaydı alıtıları toplar üstüne yatardı millet..

peşmerge

New member
paket program yaptıktan sonra nasıl çözmeyi düşünüyorsun? ben paket programları çözen bişi bilmiyorum daha.....
hade diyelimki senin dediin gibi çözdük programı.sonra tekrar kendi ismimi koyarım.küçük bi nokta deişikliği ile gercek sahibinin bana saldırmasını engellerim..kardeşim senin dediin çok yanlış bişi..esas senın ediin gibi olursa millet program üstüne yatar...

as12asdf

New member
yok amacım ün yapmak değil programımı internette satabilmem için benden resmi belge istediler oyüzden programın bana ait olduğunu ispatlamak için neler yapabilirim

noter işi uzun sürmezmi?

Sr-Lancelot

New member
as12asdf arkadasım.
1. Telif Hakkı : Programı yaptın satacaksın. Haklarını korumak, programın izinsiz kullanılmasını ve yasa dışı çoğaltılmasını engellemek için öncelikle programa bir register kod ver kod al mantığıyla veya donanım ile bir güvenlik koyman gerekiyor.
daha sonrada Noter, Sanayi Bakanlığı ve Kültür Bakanlığını içeren uzun bir süreç seni bekliyor.

2. Ama istersen karşılıklı imza ile müşteri ile doğrudan lisans sözleşmesi yaparak en azından sattığın programa ait seri numarası ile program haklarını 3 cü şahıslara karşı güvenceye almış olabilirsin.

3. Eğer Bir Şahıs firması veya şirket isen maliyeden vergi levhasına yazılım üretimiyle ilgili faaliyet belgesine ekletme yapabilirsin. Ve daha sonra Fatura ederek programın kendine ait olduğunu kanıtlayabilirsin. Tabiki her zaman için 3 şahıslara karşı lisans sözleşmesi yapabilirsin.

Detaylı bilgi istersen: Lisans sözleşmesi örneği falan mesaj at sana mail adresi ve telefon gibi bilgileri vereyim yardımcı olurum detaylı olarak.

Anladığım kadarıyla internete eticaret sitesine koyacaksın programını adamlarda haklı olarak senden fatura veya kanıt niteliğinde belge istiyorlar.

as12asdf

New member
Sr-Lancelot' Alıntı:
Anladığım kadarıyla internete eticaret sitesine koyacaksın programını adamlarda haklı olarak senden fatura veya kanıt niteliğinde belge istiyorlar.
evet aynen dediğin gibi teşekkürler

HTML