Vakit'ten 19 Mayıs sansürü !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kevin_garnett

New member

Vakit bu sene de 19 Mayıs gösterilerindeki kızları mozaikledi..

Vakit gazetesi, 7-9 yaşları arasındaki balerin kızın etek altını da mozaiklemişti. Şimdi de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında öğrencilerin gösteri için giydiği kıyafetleri "yarı çıplak" bularak, öğrencileri mozaikledi...

İşte VAKİT'in haberi:

Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde öğrencilerin ilahi okurken başlarını örtmelerine müsaade edilmezken, dünkü gençlik spor bayramında gösteri yapan öğrencilerin "yarı çıplak" kıyafetleri dikkat çekti.

19 Mayıs kutlamaları, İstanbul İnönü Stadı'nda yapıldı. Bu yıl da kız öğrencilere giydirilen giysiler, töreni izlemek için gelen binlerce vatandaşı utandırdı. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı devlet ve özel okullardaki görevlilerle öğrencilerin kılık kıyafetlerine ilişkin yönetmelik, liselerde okuyan kız öğrencilerin kıyafetini "vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde yırtmaçsız ve diz kapaklarını örtecek" şeklinde tarif ederken, 19 Mayıs kutlamalarında bu kurallara uyulmadı. İstanbul'un değişik liselerinde okuyan genç kızlar, İnönü Stadyumu'nda düzenlenen 19 Mayıs şenliklerine yönetmeliklere aykırı bir şekilde çıkarıldı. Öğrenciler, törende vücut hatlarını belli edecek elbiseler giyerken, birçok öğrenci elbiselerinin kısa olmasından dolayı açılan bellerini bir elleriyle kapatmaya çalıştı.

Kaynak

crnky

New member
Aman ben de bir şey sandım. 19 Mayıs sansürü diyince... Ben de bu kadar açık giyinilmesi taraftarı değilim. Zamanında biz de 23 nisana katılmıştık zorla o kıyafteti giymek hiç hoş değil.

osiris_cemo

New member
Yuh be kardeşim yobazlığın pedofilliğin bu kadarı demekki kitleleri bu küçük kızcağızlardan bile tahrik olabiliyor.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
Türkiye'de değilde Nijerya'da yayım yapsalar bu kadar zor olmazdı onlar için

dur efendi!
olur mu öyle şey
bütün millet yanlış yapıyor
hepsi dinsiz bunların yahu
kısa kollu giyilmez! giyilirse basarız sansürü

mayoyla bikiniyle de yüzülmez!!!
aşağıdaki resimde bunun için kıyafet var bütün bayanların bu kıyafetle yüzmeleri(?!?) lazım

ya onu bunu bırakında benim avatarda çok açık seçik olmuş
(tühtühtüh vahvhvah)
gerçek olmasa tahrik olanlar çıkar illede!
en iyisi tez vakitte kaldırıyım bunu ben ya da olmazsa bende sansür koyarım

sonra da AB bizi alıcak diye hayal kurarlar
hiç merak etmeyin hemen alırlar bizi
çünkü bu kafalardan bol bol lazım AB ye

Leke

Altın Üye
Onların çocukları müslüman .
Diğer gazetelere okuyanlarınki değil .
Tövbe Tövbe .
Böyle saçmalıkları görünce ne diyeceğimi bilemiyorum .
Yani demekki o gazete başka türlü düşünüyor ( düşündürüyor ) gazeteyi alanlarıda sansürlemek zorunda kalıyorlar .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML