Uydunet - Kablonet kullanıcı yorumları (GEBZE)

waxmun

New member
Kablonet kullanıcı yorumları (GEBZE)

merhabalar arkadaşlar
artık smile - ttnetten illahlah geldi 1024 sınırsız bağlantısı kullanıyorum
ama test ettirdiğimde 300-400 k yı geçmiyor
normal dowlound hızım rapidde free max 15-60 kbt/sn
8 mgbit gecelim dedik yok sizin orası desteklemiyor gibi bi cevap aldım
iki kişi kullanıyoruz
neyse benim sorum şu
bulunduğumuz bölgede kablo net var
apartmanda kablolu tv kullananlar var
gebzede kullananlar varsa buraya yorum yazarlarsa sewinirim
eğer başkalarıda yorum eklerse
hangi bölgede bulunduklarını yazarlarsa
bu konu başka arkadaşlarada örnek olur
internette çok arama yaptım ama doğru düzgün bilgiler alamadım

BURG

New member
Ben ttnetten bıktıgım için uydunete geçtim ankaradanım
kablolu yayının varsa mutlaka uydunette olması lazım çünkü aynı hat üzerinden yapılıyor bu iş
ayrıca artılarını ve eksilerini söyleyeyim

Uydunetin artıları
1- kablo tv hatttında baglandıgı için fazla yük binmiyor nete
2- sınırsız 512 şeçenegi tarifesi diger firmaların tarifelerine göre çok daha uygun
3- şu anda kablosuz modem ve kurulum ücreti almıyorlar (benden almışlardı)
4- teledünyaya platformuna üyede olabilirsin, bundada cihaz ve kurulum ücresit almıyorlar
5- kablo netten gelen internet telefon hattından gelen intrnetten herzaman iyidir en iyiside fiber optik kablodan gelendir buda türkiyede digerlerine göre pahalı

Eksileri
1- çok nadir gerçekden çalışma oldugundan yeni bir ürün oldugundan dolayı bazen ufak nete kopmalar olabiliyor 1 seneye yakın kullanıyorum 3 kere başıma geldi(ttnete devamlı olan bir problemdi vede arıza çalışma olmadan direk kesiliyordu)
2- müşteri hizmetleri yetersiz ve bilgisiz kendileri bile söylediklerine inanmıyor yeni olduklarından dolayı birşey demiyorum profosyoneleşeçeklerine inanıyorum (biraz amatörler)
3- diger firmaların kampanyalarına ragmen türksat genel olarak uydunet ve teledünya hizmeti versek ne olur vermesek ne olur gibisindeler pek fazla önemsemiyorlar gibi

umarım sorularına cevap olmuşumdur.

altuga

New member
ben de denizlide bir yıldır falan 512 kb sınırsız uydunet kullanıyorum gercekten memnunum,arkadasın dediği gibi ya iki ya üç defa calısmalardan dolayı kopma oldu onun haricinde bir kopma yasamıyorsun,standart 60 kb ile download yapabiliyorum..

benim için tek eksi yanı windows xp kullanırken ufak bir bat dosyasıyla 15 sn de ip değiştirebiliyordum windows 7 de malasef değiştiremiyorum ben de farklı sitelerden download yapıyorum bu sekilde sorunu cozmeye calısıyorum..

BURG

New member
evet dogru ip numaran standart kalıyor bunda degişken degil ben degiştirmek için ugraşmadım ama küçük bir ücret karşlıgı degişken ip olarakda üye olabiliyorsun
eger bu ip degiştirme uydunette bir problem çıkarırmı yani bizimiki standart bunu degiştirmek internette problemler yaratırmı bilmiyorum
indirme hızı 60kb ama yogunlukda herhalde indirme sitesinden dolayı düşünüyorum hız düşüyor biraz ama gayet iyi istedigim herşeyi rahatca indirebiliyorum

waxmun

New member
ıp standart olması bence güvenlik açısından iyi
ttnet'te statik yani (değişmeyen) ıp almak için ekstra para istiyolar bunlarda tam tersini ilginç bir karmaşa
download konusunda haklısın ama
ben 1024 almayı düşünüyorum zaten modemide anca öle veriyolarmış
24 ayda sözleşme yapıyorlarmış
bağlantı 36 + 7 de kablo net toplamda 43 tl zaten ben 49 lira veriyorum ama
512 hızını bile göremiyorum yorumlarınız için sağolun arkadaşlar

DarthErim

Altın Üye
Uydu net iyidir sadece IP değiştiremiyorsun.
Kafalarına göre ayda bir falan kendileri değiştiriyor ve bazen sen istemesen de sansürlü(aile koruma saçmalıklı) Ip ye seni atıyorlar ve bir yere giremiyorsun çözümü müşteri hizmetlerini aramak. 3 Yıl kullandım benim başıma hiç gelmedi bu durum bu arada ama kız arkadaşımın başına geldi.
Uydu net nasıl sorusuna sana çok hoş bir cevap vereyim kısaca.
3 Yıl boyunca kullandım müşteri hizmetlerinin numarasını bilmiyordum internet sitelerine de girmeme gerek kalmadı.
Daha Evvel kullandığım Tüm ISP lerin hem müşteri hizmetleri numaralarını hem de internet sitelerini çok aşındırdım.
Şuan SOL fiber kullanıyorum ve müşteri hizmetleri ile ara ara muhattap olmam gerekiyor.

bahadır_88

New member
ben sivasta yaşıyorum burada malesef uydunet yoktur uydu net olmayınca kablo tvde olmuyor haliyle..
ben uydunete email attım bu konu ile ilşgili bunun için alt yapı olması lazım deidler oda malesef burda yok.
ttnet gerçekten kazık hiç kimse memnun değil burada önemli oaln ttnetin alt yapısını kullanmayan bir internet hizmeti bulmak yoksa smile , biri v.s hepsi hikaye hepsi ttnetin alt yapısını kullanıyor uydunete bende geçmek istiyorum inşallah en kısa zamanda tüm türkiyede yaygınlaşır...

HTML