Uyan Türkiye!!!

izazelus

New member
Arkadaşlarım...

Uzun zamandır bunu yazsam mı yazmasam mı diye kararsız kalmıştım. Fakat en sonunda sanırım bende bazı insanları uyandırabilirim diye düşünüyorum.

Düşünün. Uluslararası bir genelgede bir ülkenin toprağı diğer bir ülkeye geçirilemez. Şimdi Ben Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü öğrencisi olarak soruyorum sizlere.

Herhangi bir ülkenin vatandaşı gelip içerisinde sadece Türk kelimesinin geçtiği bir adla maden şirketi kurabiliyor, çıkardığı madeni çok cuzi bir vergi ile gümrükten geçirebiliyor.

Nerde bu yoğurdun bolluğu?

Siz hangi ülkede bu kadar kolay maden çıkarabiliyorsunuz?

Biz değilmiyiz ülkemizin tası tarağı altın dolu diyen?

Ne oldu peki? Şu anda topraklarımız bile yabancılar tarafından oyuldu, oyuldu, resmen oyuldu. Boşaltılıyor.
Nedeni ne? RECEP TAYYİP ERDOĞAN verdiği AB'ye girme sözünü yerine getirebilmek için, bir zamanlar rest çekerken, masa altından ülkemizin madenlerinin özelleştirilmesi konusunda imzalar atıyordu.

Oysa biz neyi görebildik biliyor musunuz?
Biz sadece Erdoğan'ın küçük bir restini görebildik...

Peki bu neydi? İşte size politika. Yapılmış ufak bir oyun oysaki.

Üniversiteyi kazandığımda ne dediler;
Maden Mühendislerinin önü açıldı.
İş imkanı doğdu.

Evet doğru. Her yerde maden şirketleri var.
AMA!
Biz işin bu tarafını görürken diğer tarafı bataklığa gitmekteydi. Biz o anki aklımızla iş bulabileceğimize seviniyorduk. Şimdi düşünecek olursak gerçekten madenlerimiz boşaltılıyor.

VE AKP İKTİDARI bu olaya göz yumuyor. Ülke satılıyor. Parsel parsel.
İnsanları dini duygularını sömürerek iktidara gelen bu insanları bir de siz baş tacı etmeyin.

Uyanın arkadaşlar... Uyanın...

NeRoN_64

Banned
Akplilerin savunmasi

isletim Hakki Verilmesi DOgaldir Olacak Ama Bence YANLISSSS

Kendi Topraklarimiz PArselleniyor ...

en iyi Sekilde Anlatmaya Calismissin Saol

free!

artık yok...
hakaret içeren kelimeleri kaldırsan yeterli, serbest ama o kadar da serbest kürsü değil dostum, her istediğini her yerde söyleyemezsin... "örn: lanet olası" "örn: vatan haini" vsvs...
bu tarz şeyler bu bölüme yakışmayan şeyler

izazelus

New member
elimde değil. ama bırakın o kadarına lanet edebileyim.
Haksızmıyım?

hem küfür de değil.
sadece lanet okudum hepsi bu.

ChaMuR

Altın Üye
izazelus..

ilk önce bölümde bulunan sıkıyönetim ve bölüm kurallarını oku lütfen..

ayrıca ben sildiğim halde bazı hakaret içeren kelimeleri senin tekrar düzeltip yazman kurallara aykırıdır..şimdi tekrar siliyorum..umarım tekrar bi düzeltme yapmazsın..
ii forumlar..

fatihsan

New member
Gercekten böyle birşey varsa tebrik ediyorum.TÜRKİYE cumhuriyeti hiçbir zamamn ve asla satılamaz.Ama milletin gazıylen yazdıysan seni puretesto ediyorum.Böyle birşey olsa devletin sayasama yürütme organları var.

Thorpedo

New member
İzmir' de gerçekleştirilen Cumhuriyet Mitingi sırasında, Cumhuriyet Meydanı' nda yer alan TELEKOM binasına asılan Türk Bayrağı nedeniyle, İzmir TELEKOM Bölge Müdürlüğü Yetkilileri hakkında müffettiş incelemesi başlatıldı. 13 Mayısta ki mitinge katılmak için alana gelen çok sayıdaki vatandaş, binaya bayrak asılmamasını alkışlarla ve sloganlarla protesto etmişti. Vatandaşların yaklaşık 15 dakika süren, "Telekom Bayrak As!" sloganlarının ardından, görevliler binanın tepesinde toplanmış halde bulunan Türk Bayrağı' nı asmak zorunda kalmıştı. Binaya bayrak asılmasına izin veren TELEKOM İzmir Bölge Müdürlüğü yetkilileri hakkında Ulaştıma Bakanlığı' nın inceleme yapmak üzere müffettiş görevlendirdiği açıklanmıştır.

KAYNAK

bugün barışta bayragımızı zorunda kaldıkları için asanlar , savasta ne yaparlar kim bilir?bi dusunun arkadaslar Türkiye kendisini bir savasın ıcınde bulsa haberlesmesi yabancıların elinde , limanları yabancıların eline gecior , bankaları parası yabancılarda ..

crnky

New member
Arkadaşlar sürekli aynı konularda yazılıyor. Çok saçma... AKP o toprakları neden satıyor sizce, spor olsun diye mi? Başka parti olsa, acından ölüp kendi cebinden ülke masraflarını mı karşılayacaktı? Yetmezdi zaten... Verdiğimiz vergiler borçlarımızın ne kadarına yetiyor ki? O topraklar vs verilirken kimse keyfine vermiyor. Hangi parti olsa o izni verecekti. Özal döneminde neden özelleştirmelerin önü açıldı sanıyorsunuz. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. Avrupa Birliği o kadar işe yaramaz bir birlik değil. Yalnız bence bu kadar taviz verilmemeli tabii ki... Biz Avrupa Birliği'ne girince kazanan yalnızca biz olmayacağız sonucta.
Ama yine de bu yapılanlar, satılanlar "çok zengin bir ülkeyiz de hobi olsun diye satıyoruz bu sözkonusu yerleri" mantığıyla yapılmıyor. Bu yüzden lütfen eleştirirken başka alternatifler sunalım.

Leke

Altın Üye
Evet akepe bu iktidara geldiğinden beri başka birşey yapmış diyenler .
Okusun .
Ben her zaman diyorum sattılar ülkeyi diye .
Bunu yazan kişi bir gazeteci değil bir T.C vatandaşı .
Yine birileri gelip komplo teorisi der .
Bende gülerim .

nefret84

New member
sayın maden muhendisi arkadaşım dediklerinde haklı olabilirsin bu dediğini ben bayadır biliyorum peki sen şunu hiç sorguladınmı neden madenler dışarı veriliyor bunun cevabını verebilirmisin ben vereyim benim Türkiyemde o madeni işleyebilecek teknoloji yok benim ülkem teknoloji yoksunu bende inşaat muhendisiyim inşaat alanındada bir sürü yabancı şirket var Türk firmalarının yapamıcakları çok ii işler yapıyorlar millet onlarla çalışmak için can atıyor buna ne diceksin hatta bizim muhendislerimiz çıkıp rusyada almanyada ummanda kuveytte arabistanda ingilterede çalışıp kazandıkları paraları burda harcıyorlar bu ülkelerdeki insanlar ne yapıcak şimdi Türkler gelip bizi istila ettiler demiyorlar paramızı ülkelerine kaçırıyorlar demiyorlar onlar sadece güzel bir yaşam için ilerlemek istiyorlar güzel seyler görmek istiyorlar sanat harikaları görmek istiyorlar bende bunu istiyorum kendi ülkemde bunun için Akp arkadaşlarım gerisi yalan...

chapboy

New member
"elimde değil. ama bırakın o kadarına lanet edebileyim.
Haksızmıyım?

hem küfür de değil.
sadece lanet okudum hepsi bu."

EY DİNDAR ARKADAŞIM,
SEN BİLİYORSUN HERHALDE Kİ BU KULLANDIĞIN KELİMENİN ÇOK GÜNAH OLDUĞUNU ONDAN KULLANIYORSUN DİMİ.

PEKİ BİRŞEY SORMAK İSTİYORUM ARKADAŞLAR,
MÜHENDİS ARKADAŞIN İŞ KAYGISI OLMASAYDI
BU ARKADAŞ BÖYLE FERYATLAR FİGANLAR İÇİNDE ONA BUNA BİRİLERİNE SALDIRMAYA YELTENECEKMİYDİ.DİYELİM Kİ GERÇEKTEN VATAN TOPRAKLARI SATILIYOR VE ARKADAŞIN DA CİLLOP GİBİ BİR İŞİ VAR ÜNİ. BİTİRİP BİTİRMEZ BAŞLAYACAK.EĞER BÖYLE OLSAYDI BU ARKADAŞ BU KONUYU AÇACAKMIYDI?
ASIL OLAN BUNU BİR İRDELEMEK.
EĞER YİNE AÇARIM DERSE GERÇEK VATANSEVER ODUR.AKSİNDE İSE ÇIKARCIDIR.

HTML