Usb Flash Disk ile Format

ozekici198

New member
arkadaslar bugun bana 1notebook geldi Cd-rom bozuk Flash yardimi ile format atmam mumkun mu yardimci olursaniz sevinirim...
Saygilarimla

yolsever

New member
açılışı(first boot)usb hardware diye gösterirsen vede xp yi flash içine atabilirsen tabiki yapabilirsin

ozekici198

New member
bu dediğinizi denedim olmadı malesef,öncelikle BOOT olayını Flash içerisine atmak lazım 1az karı$ık 1iş ama değer...

Huseyin_

New member
Forumda bu konuyu aratırsan mevcut olan bırkac konu var ve basarılı sonuc verıyor.
Ben denedım calısıyor.yalnız bios da boot ayarlarının tam olması gereklı.Bu konuda da detaylı bılgıyı verıyorlar.kolay gelsın...

ozekici198

New member
hocam bulamadım gitti,zaten ondan dolayı konu açtım yönlendirirsen sewinirim
Saygılarımla

arkada$lar nasıl yapıldığına dair 1video buldum deneyip sizleri de bilgilendireceğim...herkese kolay gelsin
Saygılarımla

ozekici198

New member
arkada$lar bulmu$ olduğum video yardımı ile elimde bulunan USB`yi bootable yapıp CD ile yaparmı$ gibi Format atıp XP i$letim sistemi kurdum bilginize,ben daha hızlı olacak diye dü$ünmü$tüm fakat pek fark göremedim...sizler görüp söylerseniz sewinirim.Video`yuBuradan izleyebilirsiniz...Herkese ilgisinden dolayı çok te$ekkür ederim
Saygılarımla

kalbikadim

New member
çok uzun anlatmış. ben nerden indirdiğimi hatırlamıyorum ama benim elimde bir set var 3-5 hamle ile iş tamam oluyor. dosa komut yazmayla falan uğraşmıyorsun. istersen burdan indirebilirsin.

http://www.ziddu.com/download/4325245/USB_MultiBoot_10.zip.html

rardan çıkar usb_multiboot yazan bat dosyasını aç

önce p ye bas. flaşa format için program gelecek. tamam de fortmattan sonra o programı kapat. flaşı açacak kapat. sonra sırasıyla 1,2,3 işlem tamam.

valla ben bunu bulduğumdan beri format için cd kullanmıyorum. hız hususunda da pek bir fark görmedim.

HTML