USB arızası..lütfen fikrinizi söyleyin

selomanka

New member
Arkadaşlar herkese selamlar

Siemens marka bir laptopum var ve bir süredir 3 adet usb girişinden mahrum bir şekilde idare etmeye çalışıyorum. Donanım ve sürücü ile ilgili bir problem olmadığından artık eminim çünkü her yolu denedim yine de herhangi bir aleti usb den bağladığımda algılama özelliğini geri getiremedim. Format vs.. hiçbiri çözüm olmadı.size sorum şu şekilde

usb ler belli ki bir sebeple arızalandı.Laptoplarda usb kısmı bir çeşit kart gibi midir yoksa anakarta mı bağlıdır? değiştirmek istediğim takdirde nasıl bir şey yapılabilir,lütfen bilginiz varsa paylaşın. PCMCI usb kullanmaktan sıkıldım çok kaba görünüyor.

(Bu arada şunu eklersem belki faydası olur,usb lerde elektrik var ama takılan nesneyi tanımlayamıyor)

teşekkür ederim.

Zeytin

Zeytin&Limon
takılan nesneyi tanımlayamıyorsa o usblerınde degıl alette olan bir bozukluk olmasın?

baska bilgisayarda calıstıgına emin oldugun birsey takıp denermisin?

Tunyukuk

New member
Bilgisayarım - Yönet - Disk yönetimi buradan bağladığın cihazı görebiliyorsan etkinleştiriver.

Yada; Bilgisayar - Araçlar menüsünde Klasör seçeneklerini açıp varsayılanları geri yükleyi tıklamayı deneyebilirsin

İlk anda aklıma gelen basit tetkik ve etkinleştirme yöntemleri bunlar.Umarım işine yarar

shadoworld

New member
Kardeş 1-2 senelik bir makinaysa anakarta bağlıdır.daha eski toshiba ve fujitsu notebookların bazı modellerinde ayrı kart olarak takılıydı.anakarta bağlı olsa bile tamiri yapılıyor.tabi arıza köprülerde değilse.

selomanka

New member
Size usb den bir cihaz bağladığımda neler olduguna dair ekran görüntüsü göstermek istedim ama bir türlü resim linki ekleyemedim.

Resimi upload edip linkini grafik ekleye yapıştırıyorum ama bilemiyorum.. ::eek:

HTML