Usb çok yavaş kopyalıyor ! (yardım)

x0455

New member
usb bir dosya kopyalamak istediğimde flash disk olsun, hafıza kartı olsun çok yavaş kopyalıyor.
Flsha diskin veya hafıza kartının okuma/yazma hızıyla alakalı demeyin , aynı flash diski arkadaşın pc'nde denedim resmen uçuyor.
benim pc 1 gb ram 2.8 ghz olamsına rağmen 350 mb lık dosyayı 8 dk kopyalıyor
arkdaşın pc 512 ram le 1 dk da kopyaladı.

pc ye dün format attım yine aynı yine aynı.( ama pc 4 yaşında)

bunun sebebi nedir ? hızlandırmanın bir yolu yokmudur? birde driver diyorlar onu nasıl yükliycem sürümleri felan varmı ?

Shewki

New member
Kullandıgın bilgisayarda 4 adet usb ( 2 önde - 2 arkada ) olması lazim muhtemelen arkadakiler usb 2.0'dır. Ama 4 seneyi geçmişse hepsi 1.0 desteklidir. Bunu 2.0 a çıkartma gibi bi yolun yok. Doğrudan anakart ile ilgilidir.Anakartı değişirsen tüm donanım ürünlerini de değişmen gerekir. O Yüzden yeni bi bilgisayar alman gerekebilir..
Yardımcı olabildiysem ne mutlu..

hunter41

New member
eger pcnin on yuzunde usb biraz yavas kopyalar arkalara takarsan belkı bıraz daha kopyalama hızı iyi olabilir ve biosun ayarlaından oynarsan high speed dersen bir takım değişiklikler olabilir

maynakl00

New member
4 seneyi geçmişse 1.0 dır diyosun, benimki5 yaşında usb 2.0 var toplamda 6 tane usb giriş var, kesin bilmeden yazmayın lütfen
arkadaşın sorusuna belki bu yardımcı olabilir, attığın dosya tek dosyamı, yoksa yoksa bilgisayar içindeki program filestaki gibi bir klasörümü flasha kopyalıyorsun, öle bişey varsa önce ziple bi de öyle atmayı dene, daha çabuk aktarılıyor.

HTML