uluslar arası ilişkiler ve siyasal bilimler

xciress

New member
ben uluslar arası ilişkiler ve siyasal bilimlere gitmek istiyorum bu bölüm hangi ünivetsitelerde var ve hangi meslek edinebiliriz şayet bu bölüme gidersek bana biraz açarsanız çook sevinirim

matei

New member
açayımkardeşim öncelikle çoğu üniversitede var. sana ankara ankara civarı ve istanbulu tavsiye ederim akademisyenler genelde buralarda yoğun yani ağır toplar bu iki merkez de toplanmış durumdalar. tercih yapmadan yazacağın üniversitedeki akademisyen kadrosunu internet sayfalarından mutlaka izle. ben kırıkkalede okudum puanına göre tavsiye ederim iyi hocalar vardı bizim zamanımızda.şuan bankada çalışıyorum mali analist olarak iş imkanları türkiyede olduğu gibi sorun yaratacak ama tercih edip iş bulabileceğin bölümlerden birtanesi. haa dil olayını halledersen birazda kpss yi becerebilirsen diplomat olman içten bile değil. artı siyaseti bilim olarak öğreneceğin için ülke sorunlarına dünyadaki gidişata kafa yorabilirsin tabi ilgi duyuyorsan ama işe gireyimde banane siyasetten devletten milletten dersen dörtyıl çok zor geçer.

HTML