UÜ'ye ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak

V.ManisaspoR

PLãyß0y

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Eğitim ve Güzel Sanatlar fakültelerinin bazı bölümleri ile Devlet Konservatuvarı'nın lisans programına, 2008-2009 öğretim yılında ön kayıt, özel yetenek sınavı ve seçim sistemiyle öğrenci alınacağı bildirildi.

UÜ'den yapılan yazılı açıklamada, Eğitim Fakültesi'nin Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ile Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü resim-iş ve müzik öğretmenliğinin normal ve ikinci örgün öğretim programlarına,
Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık ana sanat dalları ile resim bölümüne ve Devlet Konservatuvarı'nın lisans programına alınacak öğrencilerin, 2008 Öğrenci
Seçme Sınavı sonuçlarına göre ön kayıt, özel yetenek sınavı ve seçim sistemiyle belirleneceği kaydedildi.

Açıklamaya göre, 20'si kız 50 öğrencinin alınacağı Eğitim Fakültesi'nin Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü'nde öğrenim görmek isteyenlerin 18-20 Ağustos, Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü'nde 40 öğrencinin alınacağı müzik öğretmenliği programına 11-15 Ağustos, resim-iş öğretmenliği programına ise 18-22 Ağustos tarihleri arasında ön kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi ise 18-22 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ön kayıt ile Oyunculuk Anasanat Dalı'na 10, Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı'na 5, Resim Bölümü'ne ise 20 öğrenci alacak. UÜ Devlet Konservatuvarı ise Piyano, Yaylı Çalgılar, Üfleme ve Vurma Çalgılar anasanat dalları için özel yetenek sınavı ile alacağı öğrencilerin ön kayıtlarını 18-29 Ağustos tarihlerinde yapacak.

Ön kayıt sırasında adaylardan istenen belgeler şöyle:
''Eğitim Fakültesinin özel yetenek sınavı ile öğrenci alacak bölümlerine başvurularda, 2008-ÖSS'ye giren liseler, meslek, öğretmen ve güzel sanatlar liselerinin el sanatları, grafik, müzik, sanat, nakış, resim, seramik, spor, tasarım ve teknoloji alanlarından mezun olan adaylardan, milli sporculardan, alanındaki puan türlerinin herhangi birinden en az 160 ÖSS puanı aldığını gösteren belge, Güzel Sanatlar Fakültesinin Resim Bölümüne başvuracak adayların liseler, meslek, öğretmen ve güzel sanatlar liselerinin el sanatları, grafik, nakış, resim, sanat ve seramik bölümlerinden mezun olmaları ve 2008-ÖSS puan türlerinin herhangi birinden en az 160 puan alması, Resim Bölümü ile Sahne Sanatları Bölümüne başvuracak adaylardan, sözü edilen bölümler dışındaki başvurularda ÖSS'den en az 185 puan alınması gerekiyor.

Adaylardan ÖSS belgelerinin yanı sıra nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf, banka dekontu, sağlık raporu, mezuniyet belgesi istenecek.''

Ön kayıtla öğrenci alınacak bölümlerin sınavları ve kesin kayıtları değişik tarihlerde yapılacak.

EgtmmıLyet

HTML