Tuzak güncelleme!

alper1994

New member
Windows 7'yi yükledim,crackını yaptım,güncelleştirmeler de yapılıyor.Ancak;

güncelleştirmelerde bir şey dikkatimi çekti;

isteğe bağlı olan ve önemli olan güncelleştirmeler var.önemli güncelleştirmeler başlığı altında bir günc. var.bunun özel yanı ise kutucuk işaretli değil.(diğer önemli günc.lerin kutuları otomatik olarak işaretli ama onunki değil.kodunu google'a yazdım ve bir "tuzak" olabileceği kanısına vardım.
kodu: KB976902

böyle başka yamalar ve bunları inceleyen bir site var mıdır ?

Teşekkürler.

BrAvE HeArT

New member
Tarih : 2 Kasım 2010

Yazılım devi Microsoft’un çok kısa bir süreç öncesinde otomatik güncelleme kanalı ile birlikte yolladığı yama ile birlikte ortalığı karıştırmayı başardı. KB 976902 kod adı ile birlikte ortaya çıkan güncelleme, otomatik güncellemeyi kapatanların bile bilgisayarlarına yüklenerek önemli ve tavsiye edilir bir biçim halini aldı. Güncellemelerde çeşitliliği sağlayacak olan ve ileride yayınlanacak olan güncellemelerin alt yapısını bu yama ile birlikte tamamladığını duyuran Microsoft, bu yamanın başka hiçbir işlev kazandırmadığını duyurdu.

BrAvE HeArT : Birçok sitede korsan kullananların yorumlarına bakılırsa güncellemeden hemen sonra ekran siyah bir hal alıyor ve bir daha explorer.exe çalışmıyor. tek çözümü ise format. Sorunun diğer adı "Black Screen". Yüklemeni tavsiye etmem.

Bu tür tuzak yamaların adlarını Google ' da aratarak bulabilirsin. Hatta kullanıcı yorumlarına ulaşmakta mümkün....

alper1994

New member
ben de "black hole" diye gördüm =)

ancak otomatik güncelleme açık olsaydı bile yüklemezdi.çünkü indirme kutucuğu işaretli değildi(önemli güncelleştirme yazmasına rağmen)

BrAvE HeArT

New member
black hole - black screen ikisinde de bi siyahlık var =) hayra alamet olmadıkları kesin :)

otomatik güncelleştirmelerdeki clicklere fazla güvenme. bill öyle bir script yazarki click koymana bile gerek bırakamdan yükletir sana o güncellemeyi =) =)

terenova77

Altın Üye
O güncellemeyi bende aldım şuan bilgisayarımda yüklü fakat şuana kadar herhangi bir sıkıntı yok ama daha sonra herhangi problem yaratırmı bilmiyorum..
Güncellemeyi kaldırmak istedim kaldır bölümü yok diğer güncellemelerde kaldır yazısı çıkıyor..

alper1994

New member
açıklamasını okursan "kaldırılamaz" yazdığını görürsün =)
bundan sonra dikkat etmek lazım.

Boschwer

M€SHGUL
arkadaslar tuzak falan degil bu güncelleme daha önce de beta test kullanicilarina SP1 öncesi gelmisdi,
Micro(p)soft servis paketi olacak! build 7601.17514.win7sp1_rtm.101119-1850 final halindeki güncellemeyi ototmatik yükleyebilmek icin bilgisayarlarin system dosyasinda yapilmasi gereken servis paketi kurulumunun sorunsuzca isleyisi ve kayit edilmesi icin KB976902 gerekli bir ön hazirlikdan ibaretdir,, iciniz rahat olsun !final Sp1 eli kulaginda yakinda ototmatik inecek...

terenova77

Altın Üye

Windows 7 için 11 Ocak'ta yayınlanan bir güncelleme, Serivce Pack 1'e çok yakın olduğumuza dair önemli bir ipucu veriyor.

Microsoft destek sayfasına göre KB976902 ismindeki güncelleme, işletim sisteminin hizmet yığınında, dil paketlerinde, isteğe bağlı Windows özelliklerinde ve hizmet paketlerinde bazı değişiklikler yapıyor.

Sayfada şu not dikkat çekiyor: "Bu güncelleme, Windows 7 ve Windows Server 2008 RS'ye herhangi bir hizmet paketini doğru bir şekilde yükleyebilmek için gerekli." Buna benzer bir güncellemenin, Service Pack'lerin beta ve RC sürümlerini yüklemeden önce de yapılması gerektiğini düşündüğümüzde, SP1'in final sürümüne yakın olduğumuzu düşünebiliriz. Service Pack 1'in herkese açık beta sürümü geçen sene Temmuz'da, RC sürümü üse Ekim'de yayınlamıştı.

Microsoft'un Service Pack'leri Pazartesi veya Salı günleri yayınladığını göz önüne alırsak, Windows 7 Service Pack 1, 18 Ocak'ta hizmete sunulabilir.

CHIP Türkiye-14 Ocak 2011

alper1994

New member
peki neden internette bu güncellemeden dolayı oluşan sorunlar var ?
o kadar kişi yalan atacak değil ya =)

longcoming

New member
Biraz araştırdım.
Bazıları bunun gelecek Sp1 için hazırlık olduğunu söylüyor.
Tabiki microsoft da buna dahil.

Bazıları ise Sp1 için hazırlık nezdinde bir şeye ihtiyaç olmaması,güncellemenin kaldırılamaması,microsoftun diğer güncellemelerin aksine bu güncelleme hakkında açıklama yapmaması gereçkesiyle bu güncellemeyi zorunlu anti-korsAN bir güncelleme olarak görüyor ki buna bende dahilim

ARCHANGEL

ANGEL OF JUSTICE
Moderatör
O update yi bende yükledim bi sorun çıkmadı daha insallahda çıkmaz ama tuzak olacağını sanmam

HTML