Turistlere mayo yasağı!

lanet_zebani

New member
Alanya Belediye Meclisi'nde ilginç bir tartışma yaşandı...Alanya Belediye Meclisi turistlerin mayosunu tartıştı. DP’li üye Arıkan “Ramazan ayında vatandaşları rahatsız ediyorlar”, AKP’li Sadullahoğlu ise “Mayosu kısa olan turistten etkilendim, şehrin ortasında niye böyle dolaşıyorsun’ diye sordum” dedi.

Alanya Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısında Demokrat Partili Belediye Meclis Üyesi Hilmi Arıkan, son aylarda ilçede ahlaki bir erozyon yaşandığını, vatandaşların da bu durumdan son derece rahatsız olduğunu söyledi. Arıkan, “Turistler neredeyse vücudun tamamını açıkta bırakan kıyafetlerle cadde, sokak, ana yol, çarşı ve pazarda pervasızca dolaşmaktadır. Avrupa’nın hangi ülkesinde bu kılık kıyafetlerle şehir merkezlerinde, yollarda, alışveriş merkezlerinde dolaşılıyor? Bu tür davranışlar toplumda her zaman için huzuru kaçırma ve bozma potansiyeli olan hareketlerdir. Turistler kaldıkları otellerde bile plaj kıyafeti ile restoran ve bar gibi bölümlere girmemeleri konusunda levha ile uyarılıyorlar. Geçmiş yıllarda Alanya’da cadde ve sokaklarda bu tür uyarılar mevcuttu. Şimdi de bu yapılabilir ve turistler uyarılabilir.”

4 gün önce yaşadığı bir olayı anlatan AKP’li Belediye Meclis Üyesi Şükrü Sadullahoğlu ise “Sokak ortasında 20 santim bile gelmeyen bir mayo giyen turist gördüm. Ramazan olduğu için bu manzara beni etkiledi ve hanımefendiye böyle bir mayoyla şehrin ortasında ne yaptığını sordum. Hiçbir uyarı olmadığı için mayoyla dolaştığını ifade etti. Demek ki belediye yeterli uyarı yapsa turistler çarşı içinde ve alışveriş merkezlerinde böyle açık saçık dolaşmayacaklar” diye konuştu. Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ise belediye meclis üyelerinin bu önerisi hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Başkan Sipahioğlu, mayo giyen turistlere müdahale edip etmeyeceği yönündeki gazetecilerin sorularına da yanıt vermedi.

neb34

Banned
Aslında anadan üryan gezselermiş ya...Ne diye mayoyu taşıma meşakkatine katlanıyor ki?

Ama adamlar da haklı...Türkiye Müslüman ülke ama vatandaşları onlar ne yapıyorsa onları taklid ediyorlar.. O yüzden şaşırıyorlar daha doğrusu İslami olmayan birşey yapmayı normal sayıyorlar Müslüman ülkede...Çünkü Müslümanım diyen adam da onların yaptığını yapıyor...AKP li üye gene iyi cesaret etmiş de sormuş...Çünkü laik medya onu topa tutabilir...Ama şimdi Ramazan ya..Ağızlarında emzik var..Hele bir Ramazan bitsin bir daha böyle birşey yapabilir mi??? Sanki İslamın yasakladığı şeyler sanki Ramazan da yasak diğer zamanlarda serbest...

Hakkımızda hayırlısı...Ne diyelim

HTML