Tuncay sabırsızlanıyor.

нешет

ву.иєѕєт
Euro 2008'de Türkiye ile zafere çok yaklaşmıştı ancak Tuncay Şanlı şimdi tamamen Middlesborough ile neler yapabileceğine konsantre olmuş durumda. Milli oyuncumuz yaptığı açıklamada İngiliz futboluna adaptasyon sürecini atlattığını yeni sezonda takımıyla büyük başarılara imza atacağını iddia etti.

26 yaşındaki oyuncu Türkiye'nin yarı finale yükseldiği Euro 2008'de gösterdiği etkili performansla göz doldurmuş ancak Türkiye oldukça fazla eksikle çıktıkları Almanya maçında final biletini alamamıştı.

Tuncay Avusturya ve İsviçre'de oynanan maçlarda elde ettiği özgüveni şimdi gelecek Premier League sezonuna aktaracak ve ilk maç için oldukça sabırsızlanıyor.

Golcü oyuncu "Büyük bir etki yaratmak ve daha çok başarıya imza atmak istiyorum ancak bence en önemli şey takım olarak neler başarabildiğimizdir. Ben her zaman bir takım oyuncusu oldum ve sahada hiçbir zaman sadece kendimi düşünmedim" dedi.

Ülkesinin Euro 2008 serüveni uzun sürdüğü için ilk 2 hafta Rockliffe'de yapılan çalışmalara katılamayan Tuncay gelecek hafta, çalışmalarını Portekiz'de sürdüren takım arkadaşlarına katılacak. Ancak Tottenham'la oynanacak olan sezonun açılış mücadelesi yetenekli oyuncunun tüm odak noktası.

Tuncay Şanlı "Geçen sene çok iyi bir sezon geçirdim. Takımımın başarısı için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. İngiliz futbolu ve yaşam tarzına adaptasyon sürecini kısa bir sürede atlattım. Gareth Southgate, antrenörleri, takım arkadaşlarım ve taraftarlarımız tarafından daima desteklendiğimi hissediyorum. Onlara özel bir teşekkür borçluyum" şeklinde konuştu.

Taraftarlardan da bahseden Tuncay "Taraftarlar takımlar için çok önemlidir, özellikle de Boro için. Her zaman arkamızda olan inanılmaz bir taraftar kitlemiz var ve takıma oldukça yardımcı oluyorlar. Bize inanıp desteklemeye devam ederlerse gelecek sezon büyük bir başarı yakalayacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Tuncay son olarak "Eğer çabalar, mücadele eder ve kalbimle oynarsam Boro'nun oyun stilinin benimkiyle örtüşeceğini biliyorum. Yeni sezon için adeta sabırsızlanıyorum ve takımıma büyük katkı yapmayı umut ediyorum." dedi.

Kaynak

| PoSeiDoN |

gσd σŦ тнє &#1109
Spor Genel konusu...

HTML