Tuncay Özkan'a tazminat davası

baris622

New member
Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Berkan'a televizyonda "Ederin kaç lira söyle köpek" demişti

Sahibi olduğu Kanaltürk'ü farklı görüşteki Koza Grubu'na satınca Radikal Gazetesi'nin "bizkaclirayız.com.tr" başlıklı haberine konu olan Tuncay Özkan'ın, "Ederin kaç lira söyle köpek" hakaretine maruz kalan gazetenin Yayın Yönetmeni İsmet Berkan dava açtı. Berkan, Kanaltürk'ün eski sahibi Yaşam Televizyon Şirketi, satın alan Koza Grubu'na ait ATP Şirketi ve hakareti yağdıran Tuncay Özkan aleyhine 100 bin YTL manevi tazminat davası açtı.

Kurduğu Kanaltürk ve www.bizkackisiyiz.com isimli internet sitesi ile ulusalcıların merkezi haline gelen Tuncay Özkan, kanalı iktidara yakın olduğu iddia edilen Koza Davetiyeleri'nin sahibi olan Akın İpek'in ATP İnşaat Şirketi'ne satınca bir anda en çok tartışılan isim oldu.

Basın piyasasına bomba gibi düşen bu haber üzerine Radikal Gazetesi, ulusalcı yayınları ve iktidara yaptığı saldırılar ile tanınan Kanaltürk'ün iktidara yakın işadamı olan Akın İpek'e satılmasını, www.bizkaclirayız.com.tr manşeti ile eleştirdi.

Bu manşet üzerine aynı akşam Kanaltürk ana habere katılan Tuncay Özkan, gazetenin Yayın Yönetmeni İsmet Berkan aleyhine ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu. Tuncay Özkan, 13 Mayıs 2008 tarihinde, canlı yayında İsmet Berkan'a yönelik şu hakaretlerde bulundu:

"Sen hiç kimseyi satın alamazsın alçak.", "Kaç paraysa maaşın söyle ben sana göndereyim, bugün çok param var. İsmet Berkan sana sesleniyorum, kaç para istiyorsun, senin ederin kaç para, kaç kuruşsun sen.", "Köpek, alçak, namussuz."

Bu hakaretlere karşı Tuncay Özkan ve Kanaltürk'ün eski sahibi Yaşam Televizyon Şirketi ile yeni sahibi ATP İnşaat aleyhine 100 bin YTL tazminat davası açan İsmet Berkan, dava dilekçesine 30 yıllık başarılı bir gazeteci olduğunu ve 2000 yılından bu yana da Radikal Gazetesi'nin yayın yönetmenliğini yaptığını hatırlatarak başladı.

Kanaltürk'ün Koza İpek Grubu'na satışını haber yaptıklarını hatırlatan Berkan, "Ulusal bir kanalın satışı haberdir. Kendini 'ulusalcılık' misyonunun yayın organı olarak tanıtan ve bu konuda kamuoyunda örgütlenme çağrıları yapan Kanaltürk televizyonunun, tümüyle farklı siyasi ve sosyal bir görüşe sahip bir kişiye satılmasını 13 Mayıs tarihli nüshamızda haber yapıp yorum ve eleştirilerde bulunduk" dedi.

Davalı Tuncay Özkan'ın bu haber ve yoruma karşı saldırgan bir tavır sergileyerek yukarıda yazılı hakaretleri yaptığını hatırlatan Berkan, bu hakaretlerle kişiliğine saldırıldığını ve küçük düşürüldüğünü belirtti.

haberturk

madem okdr adamsın karşısına geçde tartış ismet efendi ederin 100 bin ytl demek !!!

Sorun Sermayenın Dincilerde Mi Yoksa Ulusalcılarda Mı Olusu Sorunudur Chp Herzaman Ki Gibi Sermayeyi Ele Geçirmek Adına Laiklik Asker Yargı Ve Atatürkü Bu Konuya Alet Etmektedir Akp Ise Halktan Gördüğü %47lik Desteği Buna Alet Ediyor..tuncay özkana Gelince Sermaye Güclerinin Elinde Olan Sermaye Güçlerine çalışan Bir Piyondur

zoroztu11

New member
Bir gün İsmet Berkan la bir gazetede çalışmıştım .Bir akşam barda kız arkadaşımı gösterip ''BU KIZ ARANIYOR BAKSANA '' demişti (hala suratına da söyleyebilirim) O zaman yeni?üzyıl gazetesindeydi ...O da beni hatırlar sanırım.
'' o benim kız arkadaşım '' dedim .Cevap neydi biliyormusunuz????
BİLİYORUM....BEN PROVAKASYON YAPMADAN YAŞAYAMAM ,YOKSA İŞİM BİTER...
Tabii o zamanlar toydu
Saygılarımla

Elasis

New member
Bu ülkenin ne denizi ne kerizi biter. Tuncay Özkan bu tazminatı ödeyecek birikimi var ya da ödeyecek birilierini bulur. Akıllı adam para kazanmayı biliyor.

katılıyorum arkadaşım keriz bitmez adamda para çok doğrudur BİZ KAÇ KİŞİYİZCİLER OLDUKÇA ÖZKAN GİBİLER PARAYİ ÜÇ KÜFRE CHANGE YAPAR

HTML