TT'den kampanya ile ASDL alacaklar dikkat edin!

hakkarealy

New member
TT'den kampanya ile ADSL alacaklar dikkat edin!

Arkadaşlar, ben bu kazığı yedim, bari siz yemeyin diye yazıyorum bunu... :)
Karşımızda telekom görevlileri tarafından sıkça yapılan iki hata söz konusu her iki hata da kullanıya inanılmaz maliyetlere neden olur bu yüzden iyi okumanızı tavsiye ederim.

KAZIKLANMA YOLU 1

(Aslında 1. hata, pek de zor çözülecek bişe değil ama yine de veriyorum)

1-telekomda görevli insanlar bu kampanyalı bağlantı süresince verdikleri her üyelikten pay alıyorlar, bu yüzden olabildiğince abone toplama telaşındalar ve işlerini iyi yapmıyorlar.
Formları yanlış dolduruyorlar: ilk başta edindiğiniz abonelikteki bilgileriniz siz o hattı kapatana kadar aynı kalır. adresi yanlış yazarlar fatura size gelmez, eksik yazarlar isminizi, başınızı ağrıtırlar...
Bunlar aslında işin iyi tarafı, en çok yaptıkları hata abonenin özellikle belirtmesine rağmen kullanılacak tarifenin formlara yanlış geçilmesinden veya veya çok fazla portun üst üste açılması sonucunda sizin istediğiniz "limitli" veya "limitsiz" tarifelerin tam tersi verilebiliyor.
bu da ne demek, eğer kendi haşlığınızla internete fazla yüklenmeden, bir hat alabileceğinizi ve faturasını kendinizin ödeyebileceğinizi düşünüp limitli bağlantı alıp çok az internet kullanıp, yüklü bir faturayla karşılaşmak veya "sınırsız bu, gir girebildiğin kadar" deyip sınırlı bağlantı kullandığınızı bilmeden inanılmaz yüklü bir internet faturası ile karşılaşmak.
Form doldurulurken çok dikkatli olun ve gerekirse görevlinin kafasına kafasına vurun yanlış tarife vermesinler size.
Bağlantıyı yaptıktan birkaç gün sonra bile bağlantı durumunuzu araştırın.
Bu durum aynen evdeki bilgisayarda başıma geldi. Sınırsız diye bağlantı alıp komşuma da hat vermiştim ay bittiğinde 55 milyonu yanıma alıp telekomdaki 210 liralık fatura ile şok olmuştum. Sonradan formdaki "limitsiz"i işaretlediğim anlaşıldı ve durum düzeltildi ama o kadar sorumsuz davrandılar ki 2 ay peşlerinden koştum.

KAZIKLANMA YOLU 2

(2. Yol Daha Profesyonelce bişe anlatmak zor olacak ama eğer anlarsanız ne kadar kurmaca bişe olduğunu anlayacksınız.)

Telekomdaki kampanyalardan bir diğeri de "bedava modem+ 2 ay ücretsiz üyelik"
Göze güzel geliyor değil mi? Aslında belirttikleri kadarıyla güzel yani bizim modem parası vermeden 2 yıl boyunca bağlantıyı koparmadan sürekli abone olacağımızı garanti etmemiz..
Ama size bir öneri bazen de zorunluluk olarak bir şey daha sunuyorlar: "2 Ay ücretsiz(faturasız) Abonelik"
Ve hani aldığınız aboneliğin ilk 2 ay faturası yok ya size en hızlı bağlantıyı veriyorlar (şimdi kaç bilmiyorum ama benim aldığımda 2048'di)
Ama bakın şimdi oyunlarına...
Dİyelim ki siz bu aboneliği 14 Mayıs'ta aldınız ve size 2 ay ücretsiz bağlantı verdiler.
Bu demek oluyor ki, ücretsiz internet kullanma hakkınız 14 Temmuz'da bitecek
Telekomdaki görevliler de size "14 Temmuz'dan önceki bir günde gelip bağlantı şeklinizi istediğiniz şekle çevirmenizi istiyor" ( Bizi düşünüyor tabii)
Biz de 14 Temmuz'dan bir önceki gün gidip tarifemizi istediğimiz şekle çeviriyoruz.
Sonrasındaki ayda da faturamızı bekliyoruz
Ve fatura geliyor. Fatura şu şekil düzenlenmiş Beklediğiniz sayılar + 2048 kb bağlantı ücreti farkı. Bu da hemen hemen Temmuzdan sonra geçirdiğiniz her gün için ortalama 20 lira demek
Yani Temmuzun 13'üne kadar 2048 kb ile bağlı kalmışsanız bu da faturanıza + 260 lira demek

Hemen telekoma gidiyorsunuz ve soruyorsunuz "bu ne kardeşim!" adam da çok bilge bir biçimde size "biz şirket olarak gün değil ay hesabı yapıyoruz" der "yani sen mayısta abonelik yaptın ya biz onu mayısın başladığı güne hesap ediyoruz" diyecek faturanıza baya baya bindirecek.

Bunu da benim ticarethaneme aldığım bağlantı için yaptılar.
herkese mi yapıyorlar yoksa sadece bana mı bilmiyorum ama sizleri uyarmayı kendimde görev hissettim gelmeyin bu oyuna, şakası yok bu adamların bizi soyacaklar... niyetliler :)

Tabii belki sadece bağlantı aldığım yerde böyel sorumsuzluklar vardır, ama ne olursa olsun özellikle 2. dediğim yöntem bence herkes için geçerli olabilir. Ve hepsinin üstüne kendilerinin Ankara'nın bile sorumsuz davranışı hakikaten biz kullanıcıları çok zor durumlarda bırakıyor. Çok zor geçirdim ilk bağlantıları aldığım günler :)

Saygılar...

ρђilσѕσρђ

♥ ∂υуqυ ♥
cok dogru bir tespit :}

bende 2 yıllık abone oldum olmaz olaydım.kapattırıp smile gecicem ama gecemiyom yoksa kitliyolar :}

Fyonb

предате&
bu adamlardan her şey beklenir...uzak durun diyicem ama....

gurtcuk

New member
alternatifi olsa kurum yaklaşımını değiştirirler diyeceğim ama neyazık dikkatli olmak gerekiyor.

Moderatör
Moderatör
Smile'den memnun olmayanlar varmıs.. Sürekli hat kopuyor uzun bi zaman gelmiyomus vs. gibi sikayetler söz konusu

duplicator

New member
smile aldım şimdilik bi sorun yok inşallahta çıkmaz lanet bi durum çünkü allah vermesin

hakkarealy

New member
aslında bu smile'ı da düşünmek gerek zira rekabet işlerin tek yönlü gidişaatını etkileyecektir.

RuTH

Altın Üye
3 aydır smiLe abonesiyim şimdiye kadar hiçbir sorunLa karşıLaşmadım
herkese tawsiye ederim TT ye kafam girsin

bestang

New member
tşk arkadasım bende baskasında hat cekmiştim kendim abone olmak istiyodum ttnete ama vazgecicem herhalde

HTML