TT NET hız sorunu !!!

eserhalil

New member
Başlıkta'da belirttiğim TT NET abonesiyim internet hızım sürekli artıp azalıyor hiçbir zaman gün içerisinde 1.0 mps internet yüzü göremiyorum çoğu zaman internet yavaş oluyor.Fakat hızlı olduğu zaman kendi belli ediyor ve de genelde saat gece 2 ve sabaha doğru saat 6 arası hızlı oluyor yani benden kaynaklı bir sorun yok onlarda hızınız normal bizden kaynaklı bir sorun yok diyorlar.Şimdi sorarım konuya bakan arkadaşlar ben hakkımı nerde arayabilirim ve de Denizli de yaşıyorum TT NET den başka internet servis sağlayıcısı var mı?Hangi internet servis sağlayıcısnı önerirsiniz.Aboneliğimi iptal etmek istiyorum bu süre içinde indirimli kulandığım internetin parasını mı alıyorlar yoksa mesela 24 ay taahhüt yaptığım o anki abone olduğum fatura paketini 24 aylık parasını mı ödeyeceğim?

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
Denizli den selamlar :)
Taşınalı 6 ay oldu,dürüst olmak gerekirse şehrinize ve insanınıza ısınamadım,neyse,bildiğim kadarı ile ttnet te kota aşım limitinden sonra bile minimum 3 mb sınırlaması var yani size verdikleri servis hızı,kızılderililerin duman hızından bile düşük,aynı sorunu 6 ay önce bende yaşadım,müşteri temsilcisini aradım ve hallettiler ama nasıl?
İlk önce temsilciden hattınızı güncellemesini ısrarla rica edin,baktınız yapamıyorum diyor,başkaları yaptırıyor diye basın küfürü,adını isteyin ve güncelemezse yardımcı olmadığı için şikayet edeceğinizi belirtin ,kesin güncelleyecekler ve hızınız bir süre artacak,ne zamana kadar?
Kotayı aştığınız yada yeni hesap dönemine kadar,sonrası?
Tekrar aynı temsilciye bağlanıp 8 mbit internetinizi istiyorum ama ben aç gözlü sayılmam 6 mbit e sabitleyin diyeceksiniz,o da
Efendim zaten 8 mbit garanti değil,e kadar cümlesi size ne anlam ifade eder ? Dediğinde ısrarınızı sürdürün ve yerine getirmezlerse Recep amca ma söylerim,deyin ama recep i açıklamayın,bak bakalım kıçlarında pişen boza sonucunda 8 mbit alıyormusunuz,almıyormusunuz?

eserhalil

New member
Kardeşim dediğin doğru fakat şöyle bir şey adamlar diyor ki 1 ve 8 arası internet hızı verebiliriz sözleşmede diyor ki canımız istediğnizde 1 veririz canımız isterse 8 virirz misali lakin benim aldığım hız ise 1.00 mbs altında yani hiç bir hak idda edemiyoruz biz kullanıcılar olarak adamalr sözleşmede kendi garanti altına alcak güvenliği sağlamışlar ben bu tt net i mahkeme açıp ona karşı dava kazanan insan görmedim umarım anlatabilmişimdir ?

veeking79

New member
telekom yetkilisi ile görüşün ( türktelekomla ttnetle değil) hattınızın ALCATEL portuyla değişmesini isteyin bak hızınız ne oluyor. aylar önce ben de 1 mbps alamıyordum.adamlar ALCATEL PORT a taktılar hattı 16 mbps hız alıyorum.hattım 8 mbps idi dedim üst sınıra 16 ya geçmek istiyorum olur dediler. şu anda zehir gibi internetim.dünya para internet parası öde adamlar reklama harcasınlar altyapıyı yapmasınlar. yok yağma..

eserhalil

New member
Dediğiniz gibi alcatel port açmalarını söyledim tamam dediler şuan işlemde aradım telekom u ttnet e yönlendirdiler oradan yapacaklar bir müşteri hizmetleri yetkilisi port değişikliğinin içe yaramayacağını izah etti.Size gelen internetin santral çıkışında sorun felan bişiler var dedi .Sanırım anladığım kadarı ile internet bana gelirken ya zaman aşımına uğruyor kopuyor felan geç geliyor.Ben bana en yakın santralden mi veriyorlar interneti onu soracağım olmazsa santrali bana en yakın yerden çektireceğim neti ya da farklı bir internet servis sağlayıcına başvuracağım(uydunet denizlide varmış bildiğim kadarı ile oradan alacağım)Daha değişik veya farklı bir önerisi olan var mı arkadaşlar.

sedattascı

New member
Dediğiniz gibi alcatel port açmalarını söyledim tamam dediler şuan işlemde aradım telekom u ttnet e yönlendirdiler oradan yapacaklar bir müşteri hizmetleri yetkilisi port değişikliğinin içe yaramayacağını izah etti.Size gelen internetin santral çıkışında sorun felan bişiler var dedi .Sanırım anladığım kadarı ile internet bana gelirken ya zaman aşımına uğruyor kopuyor felan geç geliyor.Ben bana en yakın santralden mi veriyorlar interneti onu soracağım olmazsa santrali bana en yakın yerden çektireceğim neti ya da farklı bir internet servis sağlayıcına başvuracağım(uydunet denizlide varmış bildiğim kadarı ile oradan alacağım)Daha değişik veya farklı bir önerisi olan var mı arkadaşlar.
arkadaşım telekomla hiç uğraşma banada zamanında 3.5 mgbit hız verebiliyorlardı
eve kadar getirttim adamları en fazla alacağınız hız bu dediler santrala uzaklığımı ölçtüler 2.600 metre çıktı bu onlara göre uzak mesafeymiş bende telefonumla beraber internetimi süper onlineye taşıttım allah inandırsın seni 7.1 mgbit hızı veriyor adamlar hemde telekomun
alt yapısını kullanarak bence hiç durma sende değiştir .

veeking79

New member
Ben de daha önce süperonline kullanıyordum evim de 2.5 km telekoma 8 mbps abonesiydim çok güzeldi internetim.Aboneliğimin 10. ayından sonra 1 mbps alamadım sağolsunlar çalışanları çok ilgililer yardımcı olmaya çalıştılar ama bir türlü düzelmedi.aboneliği iptal ettirdim ttnate geçtim. Bir baktım o da aynı 1 mbps hız bile alamıyorum.Hiç bir şey açılmıyor.O berbat hızla nette araştırma yaptım yorumlara baktım ve öğrendim ki bu internet servis sağlayıcıları superline ve dmart gibi firmalar turktelekomla ucuza anlaşıyorlarmış ve kalitesiz huawei tarzı portlara abonelerini mahkum ediyorlarmış.zaten dikkat edersiniz ttnetten bu firmalar daha ucuza veriyorlar interneti.ttnete geçince benim hat kalitesiz portta kalınca nette ister istemez yine düşük hızdaydı.alcatel porta takın hattı dedim nerden biliyorsun dediler . araştırdım öğrendim dedim.tamam bekle dediler çok geçmeden tekrar aradılar kontrol edin diye, bir baktım hızım 8 mbps .Daha sonra da modemden ulaşılabilirlik oranına baktım hattım 17500 mbps görüyor tarifemi de yükselltim.Sihirli değnek mi değdi hattıma bir anda bu kadar hızlandı beyler olay bu kadar basit yani. özetlersek durumu daha önce 8 mbps yi hattımı alcateldeyken kullanıyormuşum. benim gibi şikayet edenler olunca da bakıyorlar adamlar ucuzcu servis sağlayıcısı abonesi miyim çek fişini tak kalitesiz porta nasıl olsa bunlar ucuz et yemek istiyor ben pahalıya satıyorum abonem mağdur mu olsun edebiyatı.dikkat edin adsl için diğer servis sağlayıcılar 8 mbps üzerinde abonelik paketleri yok.saygılar

eserhalil

New member
Şu anlık sorunum çözüldü gibi demiştim sorunu çözemezseniz iptal edin falan dedim.Sorun çözülmüş gözüküyor(1-3 arası şuan fena değil çok nadir düşüş oluyor ) Şu anda fakat bunlar neresinden anlıyor bilmiyorum fakat aradığımda telefon numaranıza ait internet hizmeti yoktur diyor telesekreter bilgi veriyor adamlar.Öyle bir arıza ki sorunu gidermişler neti iptal ettiler galiba bilmiyorum arayıp bilgi alacağım.İlginize ve alakanıza teşekkür ederim.Telekomu aradım port taktıracağım diye ttnet e yönlendiriyor ttnet i arıyorum telekoma yönlendiriyor port işlemi bu saçmalıktan dolayı olmadı sanırım ama merkezi müdürlüğe gidip taktıracağım.Ücret ödeyecek miyim?Alcatel modem falan mı verecekler?

veeking79

New member
alcatel portu için herhangi bir ücret ödemiyorsun.herhangi bir modem de kullanmıyorsun.aynı modeminle bağlanıyorsun. sadece yapacakları alcatel portunu hattına tanımlatmak.onlar santralden hallediyorlar.bu işlemi telekom yetkilileri yapıyor ttnatle alakası yok.imkanın varsa telekoma git santral yetkilisi ile görüş hallettirmeden de dönme yoksa başında savarlar.baktın yapmamışlar telekomu sürekli ziyaret et onlar yapana kadar.benden tavsiye kardeşim.

eserhalil

New member
bugün telekom müdürlüğüne gittim alcatel port ne diyor adam bana dedim böyle böyle 2-3 zırvaladıktan sonra bana dedi köyünüz de alcatel portu destekliyor mu dedi sonra bir yeri aradı ve desteklemediğini desteklesede sorunun çözülemeyeceğini ve de köyün santral hız çıkışının çok düşük olduğunu söyledi.Bunun için bende muhtara gidip telekom yetkililerini çağırıp sorunu çözüme kavuşturmalarını rica edeceğim lakin bu da olmazsa başka servis sağlayıcı öneren varsa memnun olurum o da olmazsa köyün tüm internetini patlatacağım ne olursa olsun artık gına geldi yav :(