TRT: Tayyip Radyo Televizyonu

game006

New member
"TRT: Tayyip Radyo Televizyonu"
Kılıçdaroğlu: "Besleme medya bitecek"
22 Mayıs 2010 Cumartesi, 16:07:42

CHP Genel Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 33. kurultayda yaptığı konuşmada medyaya da yer verdi. "TRT'nin yeni adı Tayyip Radyo Televizyonu" diyen Kılıçdaroğlu, "Besleme medya bitecek" şeklinde konuştu. İşte Kılıçdaroğlu'nun sözleri:

KEMAL KILIÇDAROĞLU: "RECEP BEY'İ KİMSE ELEŞTİRMİYOR" VİDEO

"Demokrasi çıtasını yükselteceğiz. Hukuku yüreklendirmemiz lazım. Kimse korkudan Recep Bey'i eleştiremiyor. İktidarlar eleştirilir, kimse korkudan eleştiremiyor.

Medya halkın gözü kulağıdır. Halkın sözü medyada yansır. AKP'den sonra yandaş medya kavramı çıktı. Yandaş medya sevgili Recep'in sesi. Besleme medya bitecek. Sizin her yaktığınız elektrikten TRT'ye pay gider. TRT'nin yeni adı Tayyip Radyo Televizyonu. Benim vergimle oturuyorsun, haber vermiyorsun. Bunları yeniden kurmak bize nasip olacak."

"TRT: Tayyip Radyo Televizyonu" - Habertürk

srkngncy

New member
amerika izin verirse yapar... amerikanin guvenini almadiklari icin amerikayi reddettikleri icin zaten yillardir chp iktidara gelemiyordu... devir degisti... kim amerikaya yabanciya turkiyeyi peskes cekiyorsa simdi o iktidar oluyor 8 yildir bu boyle... bunu zaten bos arazileri apartman diye gosteren icinde de insanlar var diye gosteren iktidar daha iyi bilir... yanmis oy pusulalarinimi ararsin secim zamani kesilen elektriklerimi ararsin karanlikta cuvalla oy kaciranlarimi ararsin.. artik iktidar olmanin yegane kurali amerikaya ve diger ulkelere ulkeyi peskes cekmekten geciyor... yani kilictar oglu fazla heveslenmesin iktidar olmaya...

iktidar olacakta trt yi vs yi degistirecek.. gorucez

shephard_9

New member
Trt yi kınıyorum...Kampanya başlatılmalı, Trt yi kınama kampanyası ve Trt bu şekilde devam edecekse herşeyimizden vergi almayı bırakmalı...

Verdiğim vergilerin bir siyasi partiyi yükseltmek için, insanları devletin kanalı aracılığıyla kandırılması için kullanılmasına gönlüm razı değil....HARAM OLSUN diyorum...

ŞİMDİ BAZI LAMBALAR ÇIKACAK VE; TRT NE ZAMAN TARAFSIZDI DİYECEK...EVET TRT HEP TARAFLIYDI AMA TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE ATATÜRK TARAFINDAYDI...BİR SİYASİ PARTİ SAFLARINDA MÜCADELE , HİÇ AMA HİÇ VERMEMİŞTİ...BU UTANÇ VERİCİ BİR DURUM

DİĞER LİBOŞ ÖZEL KANALLARA SÖZÜM YOK...ONLAR BELASINI ER GEÇ BULACAKTIR.AMA TRT NİN BU ÇİZGİDE DEVAM ETMESİ, UTANÇ VERİCİ, REZİL BİR DURUM...

oLdness_07

The Darkness
kanal d star cnn tarafsız mı şimdi.
Dündar her haberişnde iktidarı eleştiriyor o zaman Dündar'ıda susturp oturtun yerine sayın gundi Kemal...

shephard_9

New member
Dündar her haberişnde iktidarı eleştiriyor o zaman Dündar'ıda susturp oturtun yerine sayın gundi Kemal...
Elmayla armutu karıştırdığının farkında değilsin sanırım...O dediklerin özel kanal, trt devletin milletin öz varlığı bir kanal...Kanal d, star, cnn..senden benden vergi almıyor...

Öte yandan fetto nun kanalları taraflının da ötesinde yalan haber veriyor...bişey diyor muyuz...Allah'ından bulsun deyip geçiyoruz...

_TozKoparaN_

Altın Üye
TRT : Türkiye'nin Rahatlıkla izleyeceği Televizyon

Artık içerdeki solcular ,aleviler yatamadığı ,iş yaptığı için 3-5 tane sağ görüşlü eleman işe alındığı için bu çırpınışlar . çünkü heryer solun olmalı ve ses çıkarılmamalıydı ama akp yanlış olanı yaptı muslukları tıkadı tüh tüh :(

ülkemin gelişmesi , değişmesi güzel buna tanıklık etmesi ayrıca bi güzel :clap

shephard_9

New member
Adama bak; mollaların, fettocuların kadrolaşmasına;ülkemin değişmesi, gelişmesi güzel diyor...

Sonra çıkıyor bi doğalgaz müdürü;''Allah korusun, vücutlarının yarısı çıplaktı ölenlerin''diyor...

VAYYY BEE...GELİŞMEYE BAK SEN...

oLdness_07

The Darkness
Elmayla armutu karıştırdığının farkında değilsin sanırım...O dediklerin özel kanal, trt devletin milletin öz varlığı bir kanal...Kanal d, star, cnn..senden benden vergi almıyor...

Öte yandan fetto nun kanalları taraflının da ötesinde yalan haber veriyor...bişey diyor muyuz...Allah'ından bulsun deyip geçiyoruz...

Tamam işte devleti kim seçiyor halk.Halk AKP dediyse trt'de bu görüşe yakın kişilerin fazla olmasından daha doğal ne olabilir ki =)
Ayrıca ben TRT'nin yanlı haber yaptığını düşünmüyorum.
Şayet öyle olsa trt de Dündar'ın sağ versiyonu bil eleman bulunurdu ama yok.

SyStEmPrG

Uploader Team
Adama bak; mollaların, fettocuların kadrolaşmasına;ülkemin değişmesi, gelişmesi güzel diyor...

Sonra çıkıyor bi doğalgaz müdürü;''Allah korusun, vücutlarının yarısı çıplaktı ölenlerin''diyor...

VAYYY BEE...GELİŞMEYE BAK SEN...
onlar bişeymi yaaa madencilerin ölmek kaderi sen ne diyosun .

Türkiye gelişiyor hamda olsun daha 3-5 ay önce haburda pkk militanları serbest bırakıldı...

shephard_9

New member

Tamam işte devleti kim seçiyor halk.Halk AKP dediyse trt'de bu görüşe yakın kişilerin fazla olmasından daha doğal ne olabilir ki =)
Ayrıca ben TRT'nin yanlı haber yaptığını düşünmüyorum.
Şayet öyle olsa trt de Dündar'ın sağ versiyonu bil eleman bulunurdu ama yok.
Hah , sorunun özünü kabul etmişsin...Bu dediğin %53 ü dışlamak(o da 2 sene önceydi, şimdi %70 den fazladır tahminim...)
mevzuu oran değil tabii ki...

%1 dahi olsa, tahammülü yok iktidarınızın...
sonra da diktatör, sivil darbeci deyince kızıyorsunuz...

O KANAL TÜRK MİLLETİNİN VE TÜRK MİLLETİNİN İÇİNDE CUMHURİYETE AŞKLA, ATATÜRK' E SADAKATLE BAĞLI ONMİLYONLARCA İNSAN VAR...BİLGİNİZE...

siruk

New member
İşte bu zihniyet partizanlığın zihniyetidir. Sen elektronik bir eşya alınca Kanal D vergisi, STAR vergisi , CNN TÜRK vergisi kesiliyor mu a be cahil ?

Ödediğin elektrik faturasına bile ekstra TRT vergisi ödüyorsun. Sonra adamlar AKP'ye çalışıyor. Senin için bu sorun değil sen bu takımın fanatiğisin lâkin ben boş yere vergi ödemek istemiyorum.

Bilmeden siyaset yapmayın bari.

AngeL Of Death

Wishmaster
süper bir yorum...helal olsun sana kılıçdaroğlu..gülmekten kendimi alamıyorum..tayyip radyo televizyon :D:D:D

eflatunn

Banned
TRT devletin kanalı ve devleti kim yönetiyorsa TRT de onun borusu öter
alıştınız CHP iktidar olamadığın da bile onun borusunun ötmesine hep öyle devam etsin istiyorsunuz. Karnınızın ağrımasının sebebi bundan.

shephard_9

New member
TRT devletin kanalı ve devleti kim yönetiyorsa TRT de onun borusu öter
alıştınız CHP iktidar olamadığın da bile onun borusunun ötmesine hep öyle devam etsin istiyorsunuz. Karnınızın ağrımasının sebebi bundan.
Kabul etmen ve itirafın güzel de;zihniyyetin çağdışı...

Bi de tersten düşünmek de lazım değil mi?yani şöyle;

Hem dediğin gibi devletin imkanlarını BORUNU ÖTTÜRMEK İÇİN kullanacaksın;hem de DEMOKRASIDEN....İNSAN HAKLARINDAN...HUKUKTAN....ÖZGÜRLÜKLERDEN.... bahsedip, nutuklar atıcaksın...hamaset ve takiyye yapacaksın....

Eeeee....Kim inanır?

Sanırım Kadir İnanır....

eflatunn

Banned
Bak gözüm shephard_9 3.sınıf şabanvari esprilerini kendine sakla. dedim ya alıştınız iktidar olmasa bile CHP nin güdümğnde olmasına herzaman öyle kalsın istiyorsunuz. CHP nin borozanı olunca hak hukuk adalet aklınıza gelmiyor ama doğal olarak iktidar partisinin etkisinde olunca bol keseden ahkam kes

oLdness_07

The Darkness
Hah , sorunun özünü kabul etmişsin...Bu dediğin %53 ü dışlamak(o da 2 sene önceydi, şimdi %70 den fazladır tahminim...)
mevzuu oran değil tabii ki...

%1 dahi olsa, tahammülü yok iktidarınızın...
sonra da diktatör, sivil darbeci deyince kızıyorsunuz...

O KANAL TÜRK MİLLETİNİN VE TÜRK MİLLETİNİN İÇİNDE CUMHURİYETE AŞKLA, ATATÜRK' E SADAKATLE BAĞLI ONMİLYONLARCA İNSAN VAR...BİLGİNİZE...
Yanlı haber yaptığının kanıtını göster bana ben de sana tamam diyeyeyim.
Zorlamayın boşuna.Erdoğan'ın zaten yandaşa ihtiyacı yok.Olanlar belli
[bknz:dündar - brand vs]

Ben trt'yi izlerken chp'yi eleştiren 1 kare bile görmedim.
Eğer gördüysen bana da göster bende bileyim arkadaşım.
Ama nedense dündarın yayınlarının abartısız belkide yarısı iktidar eleştirisidir.
Bunu kabulleneceksin.Devlet kanalı diye özel kanaldan ayıramassın ikisini.
İkiside Türkiyenin kanalı ikiside dünyada izlenebiliyor.Sırf devlet kanalı diye başka muamele edemessin
Ayrıca vergimizi veriyoruz demişsin.Vereceksiniz tabii.Bu ülkenin vatandaşıysan sende bende herkes verecek.

İşte bu zihniyet partizanlığın zihniyetidir. Sen elektronik bir eşya alınca Kanal D vergisi, STAR vergisi , CNN TÜRK vergisi kesiliyor mu a be cahil ?

Ödediğin elektrik faturasına bile ekstra TRT vergisi ödüyorsun. Sonra adamlar AKP'ye çalışıyor. Senin için bu sorun değil sen bu takımın fanatiğisin lâkin ben boş yere vergi ödemek istemiyorum.

Bilmeden siyaset yapmayın bari.
Öncelikle kurduğun cümlelerin hakaret içermemesine dikkat etmelisin.
Kendini tanıtman için erken daha zaman var.

Boş yere vergi vermek istemiyorsan başka bir ülkeye göç edersin bu kadar basit.
Biz Ak parti dönemiyle trt ye vergi vermeye başlamadı ve Ak partiylede bitmeyecek.
Bu zamana kadar nasıl verdiysen vergini buından sonrada vereceksin bu kadar basittir.
Ayrıca trt nin yandaşlık felan ettiği yok.Yandan birşeyler arıyorsan biraz daha özel kanallara bak.
Karşına çıkacaktır yandaşlık.
Siyaseti ne kadar bildiğini yazdıklarının ilk mısrasından anlayabiliyoruz dostum sen meraklanma.
Siyaset uzmanı karşımızda haddimizi bilicez ne demek (!) ;)

shephard_9

New member
Yanlı haber yaptığının kanıtını göster bana ben de sana tamam diyeyeyim.
Zorlamayın boşuna.Erdoğan'ın zaten yandaşa ihtiyacı yok.Olanlar belli
[bknz:dündar - brand vs]

Ben trt'yi izlerken chp'yi eleştiren 1 kare bile görmedim.
Eğer gördüysen bana da göster bende bileyim arkadaşım.
Ama nedense dündarın yayınlarının abartısız belkide yarısı iktidar eleştirisidir.
Bunu kabulleneceksin.Devlet kanalı diye özel kanaldan ayıramassın ikisini.
İkiside Türkiyenin kanalı ikiside dünyada izlenebiliyor.Sırf devlet kanalı diye başka muamele edemessin
Ayrıca vergimizi veriyoruz demişsin.Vereceksiniz tabii.Bu ülkenin vatandaşıysan sende bende herkes verecek.

Uzayda yaşıyorsun galiba!!!!!
TRT AKP`nin çiftliği mi?

Daha önce Yeniçağ`ın sorduğu soruyu bu kez Cumhuriyet sordu. Çünkü TRT, şimdi de zabıt kâtibinden, Adli Tıp ve Et-Balık Kurumu memuruna onlarca alakasız kişiyi, yayıncı kadrosuna aldığı iddiasıyla gündemde TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin`in göreve ge

Selcan TAŞÇI

Daha önce Yeniçağ`ın sorduğu soruyu bu kez Cumhuriyet sordu. Çünkü TRT, şimdi de zabıt kâtibinden, Adli Tıp ve Et-Balık Kurumu memuruna onlarca alakasız kişiyi, yayıncı kadrosuna aldığı iddiasıyla gündemde

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin`in göreve gelmesinin ardından çeşitli bakanlıklardan ve kamu kurumlarından 41 kişi kuruma geçiş yaptı. TRT`den sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın, kendi özel kalem müdürünü kuruma aldırırken, iki devlet bakanlığı, Bayındırlık, Maliye, Adalet, Dışişleri, Tarım ve Köyişleri, Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm bakanlıklarının müşavirleri de TRT`nin `ballı` kadrolarından yararlandı. Kuruma geçiş yapanlar arasında adli tıp memuru, zabıt kâtibi, kimya öğretmeni ve arkeolog da yer aldı. KESK`e bağlı Haber-Sen`in hazırladığı rapor, TRT`deki kadrolaşmanın boyutlarını tüm netliğiyle gözler önüne serdi. Rapora göre, Milli Eğitim Bakanlığı`ndan 8, Kültür ve Turizm Bakanlığı`ndan 5, Türk Telekom`dan 4, PTT`den ve İçişleri Bakanlığı`ndan 3, Başbakanlık, Maliye Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı`ndan 2, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Et Balık Kurumu ve Muğla Üniversitesi`nden 1`er kişi kuruma transfer oldu.

Zabıt kâtibi bile var!

TRT`ye geçen ve etkili makamlara getirilen bazı isimler şöyle:

Selami Karanfil: İçişleri Bakanlığı`nda kontrolör iken TRT`ye alım ikmal dairesi başkanı olarak atandı.

Metin Yıldırım: Amasya Merkez Milli Eğitim Müdürlüğü`nde şube müdürü iken TRT Personel Dairesi Başkan Yardımcılığı`na atandı.

Süleyman Erdal(Genel Müdür Müşaviri): Devlet Bakanı Mehmet Aydın`ın özel kalem müdürü iken kadrosu TRT`ye alındı.

Rukiye Karacaaltıncaba (Genel Müdür Uzmanı): Kanal 7`de muhabirdi. Sonra Devlet Bakanı Nimet Çubukçu`nun özel kalem müdürü iken kadrosu TRT`ye alındı.

Birol Uzunay(Genel Müdür Müşaviri): Bayındırlık Bakanlığı Basın Müşaviri iken TRT`ye alındı. Bayındırlık Bakanlığı`na alınmadan önce Aksiyon Dergisi Ankara Temsilcisi olarak çalıştı.

Çetin Tüzün(Genel Müdür Uzmanı): AKP Batman Milletvekili Ahmet İnan`ın danışmanı iken kadrosu TRT`ye alındı. Tüzün daha önce Et Balık Kurumu`nda görev yaptı.

Tunç Tuncel(Spiker): Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Basın Müşaviri iken TRT`ye alındı.

Ertan Ömeroğlu(Genel Müdür Uzmanı): Kanal 7 muhabiriydi. Önce Milli Eğitim Bakanlığı`nda özel kalem müdürü yapıldı sonra TRT`ye alındı.

Ahmet Turan Ayhan(Genel Müdür Uzmanı): Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın Müşaviri iken TRT`ye alındı. Bakanlıktaki görevinden önce Zaman gazetesinde editör olarak çalışıyordu.

Cengiz Yel(Genel Müdür Uzmanı): Milletvekili danışmanı iken kadrosu TRT`ye alındı. Adalet Bakanlığı`nda zabıt kâtibi olarak görev yapıyordu.

Sibel Tokgöz(Genel Müdür Uzmanı): Devlet Bakanı Mehmet Şimşek`in basın müşaviri iken TRT`ye alındı. Türkiye gazetesinin AKP muhabiriydi.

Güzen Köksal(Uzman): Kültür ve Turizm Bakanlığı`nda arkeologdu.

Hasan Bahçivan (Muhasebe ve Finansman D. Bşk. Müdür): Diyanet Vakfı`nda muhasebeciydi.

* Fırat Kozok/ Cumhuriyet

Bunlar da şanslı muhabirler

TRT`ye geçiş yapan isimler ve geldikleri kurumlar da şöyle:

Abdülkadir Beşikçi(Aksiyon dergisi), Rahmi Şener(Samanyolu TV), Murat Nuhoğlu(Kanal 7), Anda Ayva(Kanal A), Burhan Torunlar(CHA), Volkan Makar(CHA, Faruk Ayaz(Kanal 24), Ercan Baysal(Kanal 7), Gökhan Kulaş(CHA), Nuri Coşar(CHA), Fettah Erdurur(CHA), Halil İbrahim Özemiş (CHA), Murat Demirci(Kanal S), Hasan Basri Erden(CHA), Yasemin Demirhan(Kanal A).

TRT AKP`nin çiftliği mi?

kadroya bak kadroya............

shephard_9

New member
TRT AKP'NİN PROPAGANDA ARACINA DÖNÜŞTÜ

CHP, TRT için Meclis araştırma önergesi verdi. CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ve 25 milletvekili tarafından verilen önergede, TRT'nin “AKP hükümetinin propaganda aracına dönüştüğü” vurgulandı.

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ve 25 CHP’li milletvekili, TRT için Meclis araştırma önergesi verdi. TRT'nin muhalif kesimlere sansür uyguladığı ve taraflı yayın yaptığı vurgulanan önergede, ayrıca TRT'deki kadrolaşmalara da dikkat çekildi. TRT’nin “AKP hükümetinin propaganda aracına dönüştüğü” belirtilen araştırma önergesinde, şu görüşlere yer verildi:

-Tek taraflı yayınlar yapıldığı, özellikle haber bültenlerinde tüm muhalif kesimlere sansür uygulandığı belgelerle sabittir.
-TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, anayasaya ve yasalara aykırı olarak çok sayıda kurumda yönetim kurulu üyesidir.
-Kadrolaşmak için yasa ve yönetmelik değişikliği yapılmış, mevzuata aykırı atamalar yapılmıştır.
-Üst yönetime, yayıncılıkla ilişkileri olmadığı halde eş-dost ve akrabalar atanmıştır.
-Çalışanlara baskı ve siyasi düşünce, inanç, etnik köken ve sendika üyeliklerine göre ayrımcılık yapılmaktadır.
-AKP destekçisi bazı yayın kurumlarından sözleşmeli personel olarak transfer edilenlere verilen yüksek ücretlerle, çalışma barışı bozulmuştur.
İhalelere fesat karıştırıldığı ve kurumun zarara uğratıldığına ilişkin haberler basında geniş şekilde yer almıştır.
-Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık danışmanları TRT’nin kadrolu programcıları gibi çalışmaya başladı.
-Personelin kuruma açtığı davaların sayısı bini aşmıştır. TRT 5 yıldır AKP dışındaki tüm siyasi kesimlere kapatılmıştır.

TRT AKP'NİN PROPAGANDA ARACINA DÖNÜŞTÜ

ylcntrs

New member
..:.. ya TRT huket kımse onun tv sidir Kılıcdaroğlu basa geLdıgınde de onun tv sı oLacak bunu bıLmeyen mı var bagırıp duruyon hukumet kımse TRT onundur bu kadar basıt ..:..

HTML