Trafik kazalarında haklı taraf KADINLAR mı? ERKEKLER mi?

b@i@c@i

§èk襥¥¥¥
BİLDİĞİNİZ GİBİ TRAFİK KAZALARININ MEYDANA GELME SEBEBİ OLARAK HEP BAYANLARI GÖSTERİRLER....Sizcede Öylemi??:) :cool:

pasaklı

New member
ne simdi bu kadinlara tas mi atiyosun bayanlar daha dikkatli araba kullaniyolar kurallari dikkate aliyolar erkkeler gibi kirmizi isikta gecmiyolar kurallari cignemiyolar..yolda gidiyorum diyelim adam geldi carpti suclu benmiyim tabikide digilim kazaya gore degisir...

bence sacma olmus bu konu :eek:

Aktuğ

Altın Üye
neresi dikkatli kullanıolar.tabi istisnalar war ama genelde hemen heyecana veriolar gazetede okumuştum.kadının birisi fren yerine gaza basmış ve evin içine girmiş.ayrıca ankara otobanda 2004 mercedesli bi bayan beni sıkıştırıyo diye polise şikayet etti beni bi ton ceza ödedim ( benim arabam 92 doğan mercedesi sıkıştırmak neyime benim + + + + mercedesin camları siyah içinde bayan olduğunun görülmesi imkansız tek suçum mercedesi sağdan sollamak oldu onuda mecburen yapmıştım zaten. )

b@i@c@i

§èk襥¥¥¥
hım m m m

P@S@KLI_KIZ' Alıntı:
ne simdi bu kadinlara tas mi atiyosun bayanlar daha dikkatli araba kullaniyolar kurallari dikkate aliyolar erkkeler gibi kirmizi isikta gecmiyolar kurallari cignemiyolar..yolda gidiyorum diyelim adam geldi carpti suclu benmiyim tabikide digilim kazaya gore degisir...

bence sacma olmus bu konu :eek:
lütfen herkesin anketine saygılı olalım.ayrıcaaa kimseye taş atmıyorum bnde bir bayan olarak diyorum ki haksız haksızdır. erkek bayan farketmez .....:) :)Bunada siz karar verceksiniz açık oturum okkk.

J@CK@L

[ υηƒσяgιν&#11
ya bu konu sacma olmus bencede.çünkü böyle bir genelleme yapılamaz..
her iki cinsinde hatası olabılır ama benım bayanlarda gordugum en sık yanlıslar şunlar:
*hem 30-40 la gidiyolar hemde sağ şeridi kapıyolar.(en nefret ettiğim olay)
*cok akışkan bir yolda park ederken veya ana yola cıkarken cok yavaş hareket
ediyorlar trafiği kitliyorlar
*bence bayanlar erkeklerden daha dikkatli araba kullanıyorlar ama bunun 3 sebebi var;
birincisi kabiliyetsiz olmaları ikincisi korkak olmaları üçüncüsü ise daha bilinçli olmaları:)

мάgηєtά

New member
daha dun gozumun onunde bir bayan surucu sırf heyecandan ve dikkatsizlikten kaza yapıyordu..

sağa çekmiş arabayı sol tarafına dogru bir u donusü yaptı ama insan bi bakar onune arkasına gelen varmı diye tam onun yanından gecmekte olan bi araba ''tabii soforu erkekti'' kırmasa direksiyonu bayanın arabasına ortadan giriyordu....

bence bayanların tek sorunu dikkatsizlik ve aşırı heyecan bi de korku olabirir aman bişey olurmu diye................

katakulli

New member
bölüm moderatörü konuyu kaldırırsa sevinirim. Bölümün amacına uygun bir konu değil...

b@i@c@i

§èk襥¥¥¥
katakulli' Alıntı:
bölüm moderatörü konuyu kaldırırsa sevinirim. Bölümün amacına uygun bir konu değil...[/QUOT]
oldu cnm çay kahve.AllahAllAh AmAcA uygun değilmiş.AmAcı neymiş sölede bilelim....

KHANCYBER

New member
tabiki araba kullanmayı bilmeyenlerin bayanlar olduğu biliniyor...ama bu konu polemik yaratır....

Det

New member
genelde kadınlar hatalı oluyo ama bu her zaman için geçerli değil tabi...

inanna

Tatlı Cadı
tabi ki de bayanlar haklı bir kereerkekler yolların padişahı onlarmış gibi araba kullanıyorlar unutmayalım ki ülkeyi hep kraliçeleridare eder

~uYuSTuRuCu~

New member
ßuNa ßiz DeĞi£ YaRGi KaRaR Veriyo..aMa ßeNCe ê$iT oLMaLiDiR..

GeNeL'De ßaYaNLar :D

perteklim

New member
konu saçma değil... bakış açısına göre değişir... kazalarda kadın yada erkeğin rolüne gelince, bu da kadınına, yoluna ve yerine göre değişir...

b@i@c@i

§èk襥¥¥¥
aRK ÇOK DORU Bİ CVP VERMİŞSİN BRAVO YAa GERÇEKTEN:):)

el_lif

New member
bence kadınlar daha dıkkatli araba kullanıyorlar.bu yuzden erkekler kıskanıyolar.Enazından kadınlar gerektıgınden fazla hız yapmıyolar

MaΨèŔcİķ

Altın Üye
kadınlar dikkatli ama ben çok az tanıyorum tecrübeli sürücü bayan

unutmadan bide bayanların yaptığı kazaların %65 de arkadan vuruyolar..:)

katakulli

New member
b@i@c@i' Alıntı:
katakulli' Alıntı:
bölüm moderatörü konuyu kaldırırsa sevinirim. Bölümün amacına uygun bir konu değil...[/QUOT]
oldu cnm çay kahve.AllahAllAh AmAcA uygun değilmiş.AmAcı neymiş sölede bilelim....
Geç olsun Güç olmasın mesajını yeni gördüm. Öncelikle Konuşma tarzına dikkat et karşında 5 yaşında bi çocuk durmuyor.
Amacına gelince Sabit mesajlarıma bakıp anlayabilirsin. Bu bölümün açılmasında sanıyosam en çok uğraş veren benim ve bence amacını çoğu kişiden daha iyi biliyorumdur. Ve bu bölüm geyiq yada anket bölümü değil.
Ama buna bu kadar bozulmanı anlamışda değilim.
Sence bu konu ankete girmiyormu ?
Ayrıca asabiyete gerek yok. Forumumuzun amacı hırgür değil hoşsohbet.
Umarım mesajı kötü niyetle atmadığımı anlamış, ve yukarıda alıntı yaptığın mesaja üzülmüşsündür.
İyi forumlar

TOROMAN

VaTaN Bekçisİ
Bu mesajı yakaladığım iyi oldu.Bir kaç kelimede ben yazayım...

Trafikte kural vardır,keyfi hareket ve davranışlar olamaz.Kazalarda esas olan insan faktörüdür.Kuralları iyi bilen ve uygulayan,ayrıca dikkatli olan insan kaza yapmaz.Bu kurallar uymayanın aklından yada daha doğrusu psikolojisinden şüphe etmek gerekir.
Bayanların yada bayların kusur oranıda bence bununla doğru orantılıdır.

Hem unutmayın arkadaşlar şoförlükte pirlik diye bişi yoktur:
""Şoförün piri,Direksiyonda değil Mezarda olur"""

HTML