TOSHIBA SATELLITE A40-231 USB sorunu !!!

adensar

New member
TOSHIBA SATELLITE A40-231 USB sorunu !!! ÇÖZÜLDÜ

Dostlar garip bir durum ile karşı karşıya kaldım, yardım istiyorum.

Dumu şu; bu makinanın usb portlarının hepsi çalışıyor. Ancak en fazla iki farklı USB aygıtı tanıyor. 3 üncüsünü taktığım an donanım algılama sihirbazı başlıyor ve haliyle sürücüleri bulamıyor. Ne flashdisk ne fotoğraf makinası ne de sürücü cd si olmasına rağmen yazıcı.

Makinaya bağlı olarak çalışması gereken 4 alet var ama sadece ikisini çalıştırabiliyorum.

Bu gün toshiba Teknik servisten de bana komik gelen bir cevap aldım sorun HDD de gibi :) ama sorunsuz çalıştığından eminim. testlerini yaptım.

Bu arada işletim sistemi olarak kendisine ait orjinal XP home edition SP2 yüklü. Başka bir sürüm kuramadım çünkü BIOS ayarlarını denetim masası altında tutuyor.

Aradığım cevap ise şu; bu portlar neden sedece iki aygıttan sonrasını görmez?

cuteftp

New member
Güzel bir soru...
Eğer aygıt bulma sihirbazı çalışıyorsa sorun Windows'ta diye düşünmekteyim.

Ama servisin verdiği cevap da düşündürücü... Usb ve harddisk... İlginç. Biri ide ya da sata ötekisi usb...

Home Edition olduğundan kaynaklanabilir kanaatindeyim... Ama başka arkadaşların cevabını bekle istersen...

Adensar hep de ilginç sorunlar seni buluyor be kardeşim.. :)

adensar

New member
Cuteftp bende senin gibi Home Edition ın bir bug veya hatası olduğunu düşünüyorum. Dış kaynaklardan araştırıyorum şuan. Bakalım nasıl bir şey çıkacak. Tabi konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yorumlarını da bekliyorum.

adensar

New member
Problemin XP home edition ın bir sorunu olduğunu tespit ettim. XP PRO kurunca sorun kökünden halloldu.

İlgilenen herkese teşekkürler.

HTML