Toshiba L20 laptop Yazılar Büyüyo ve donuyor

puffdowg

New member
arkadaşlar toshiba marka l20 laptopum var ama açıldıktan 5 dakika sora falan yazılar büyüyo ekran mavi oluyo ve işletim sistemi hatası veren mavi ekran geliyo bilgisayarcıya götürdüm yapamadılar sorun ne olabilir sizde 2 defa format atıldı win 7 bile denedim yazılımsal deil acaba fanlardan olma ihtimali nedir şimdiden sağolun

zercx

New member
Yazıların birden bire büyümesi ekran kartı driver'ındaki sorunun çözülemeyip malum dll'lerin windows tarafından sonlandırılmasıyla olabilir. Eğer Windows 7'yi kurunca ekran kartını tanıyorsa ekstra driver kurma veya başka sürümleri dene! ''Standart VGA denetleyici'' driver'ını manual olarak yükleyerekde sorun çözülebilir. . .

adensar

New member
ekran katı problemi gibi göründüğüne bende katılıyorum. Ani çözünürlük değişikliği gibi görünüyor. Donanım testleri yapan programlardan biri ile test etmeniz yerinde olur. Çözüm önerim şu;

1- Sırasıyla, görüntü özellikleri-ayarlar-gelişmiş-sorun gider sekmesinde "donanım ivmesi" ni "yok" a doğru; yeterli olursa bir olmazsa iki kademe yaklaştırın ve uygulayın. Bu genel olarak sorunları geçici olarak çözer. ( Eğer başarılı ise ekran kartı ya çok ısınıyor yada bozuluyor demektir).

2- Eğer güncellenmemişse;

Download drivers:

adresinden en son bios ve chipset güncellemelerini yapın.

Kolay gelsin

W

WoLF

Guest
hocam mavi ekran hatası ise bak bunu heryerde diyorum

öncelikle pc ni başlat başlatırken F8 e bas devamlı sonra listeden sistem hatasında yada windows hatasında otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırak de sonra windows açılsın aynı mavi ekran yine gelecektir geldiğinde ise mavi ekran donacak işte orada 0x000 gibi sayılar onları not et google da yada microsoftta araştır cevabı yazar hatta buraya yazarsan bende araştırabilirim.bende aynı markanın aynı modelini kullanıyorum benimkinde bi sorun yok allahtan...

puffdowg

New member
denicem arkadaşlar servisine verdim onlarda yapamamışlar garanti kapsamında geldi pc yollıcaktım deiklerinizi denicem çok sağolun

HTML