toshiba fan sesi

ultimate06

New member
arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim admin abilerimizden ablalarımızdan arkadaşlar benim toshiba laptopum var alalı 1 sene olmadı 2 gündür fanın ısındığını farkettim ama sadece üflediği yerden sıcak üflüyor bide hiç durmuyor işlemciye dokunduğum zaman dışardan soğuk bilgisayarda hiç bişey açmamışken çalışmaya başlıyor touch pad'in olduğu alt kısım sıcak bugün bi bilgisayarcıya gösterdim akşama kadar çalıştı bi sorun yok dedi hiç kapatmamış makina kendisini laptop modelim TOSHIBA Satellite L505-11E şu adreste var
adamlar kendi sitelerinden kaldırmışlar laptopu TOSHIBA Satellite L505-11ESATELLITE TOSHIBA - Aktepe Bilişim
bunun için servise vermeme gerek varmı yoksa altına soğutucu fanmı almam lazım şimdiden teşekkürler...

AngeL Of Death

Wishmaster
Laptop fanLarı sadece sıcakLık beLirLi bir değerin üzerine çıktığında çaLışır. Eğer fanınız çok ses çıkarıyorsa,çok dönüyordur.Yani sıcakLık yüksektir.

Laptop ınızın aLtındaki fan deLiği tıkaLı veya tozLu oLabilir bir bakın,yapabiLiyorsanız fanı söküp temizLemeye çaLışın.Bu yöntemden sonra ısı beLLi miktarda düşecektir.Düşmezse fan da bir sorun vardır.

Diğer taraftan;Isınma değerLeri Laptop markaLarına göre değişebiLiyor.BazıLarı çok çabuk,bazıLarı uzun süre çaLıştıktan sonra ısınıyor..Yinede soğutucu aLmanızı tavsiye ederim..

KoLay geLsin..

ultimate06

New member
fanı açarsam eğer garantisi bitermi ayrıca duyduğum kadarıyla toshıbada hep aynı oluyormuş bzıları normal diyor sizcede normalmi?

AngeL Of Death

Wishmaster
Çok emin oLmamakLa birLikte sanırım fanı açarsanız ürün garanti kapsamı dışında kaLır..Garanti süreniz devam ediyorsa yetkiLi servise götürün..

Bazı LaptopLar marka ve modeL özeLLikLeri nedeniyLe çok çabuk ısınabiLiyor,ama dediğim gibi temizLik ve bakım bu ısınmayı bir nebze de oLsun düşürür..

Size tavsiyem; Laptop ınızı servise götürüp fanını kontroL ettirin,toz kir ne varsa hepsini eLden geçirin; daha sonra bir soğutucu ve fan ın toz tutmasını engeLLeyecek ekipmanLar aLın..

HTML