Toshiba CD DVD sürücü sorunu

ceus

New member
Toshiba SATELLITE A300 – 1MT PSAGCE bilgisayar aldım. alalı çok olmadı ama nolduysa cd okumuo:uzgunCocuk: Nasıl oldu bilmiyorum, acaba sürücüsünü mü tekrar yüklemem lazım? zaten sürücüsüde yok bende netten baktım ama bulamadım. nasıl çözülür bu sorun?

CDyi taktığımda Bilgisayarıma giriyorum CD rom bölümü çıkmıyor.CD takılı olmadığında da göstermiyor. Aygıt yöneticisine girdim orda da hata gösteriyor.

Aygıt yöneticisinin
gösterdiği hata:
MATSHITA
DVD-RAM UJ880AS ATA Device
windows bu
donanım için aygıt sürücüsü yükleyemiyor. Sürücü bozuk ya da eksik olabilir.
(Kod 39)

FirstSoldier

New member
donanım için aygıt sürücüsü yükleyemiyor. Sürücü bozuk ya da eksik olabilir

demiş zaten.

bastan kurman lazım driver lerini. o zaman calısacaktır.

yada olay ne zaman olduysa sistem geri yukleme deneyebilirsin.

ceus

New member
bu verdiğin linke daha öncede bakmıştım fakat CD sürücüsü için driverı yok ya da ben mi göremiyorum. hangisi? benim pc 32 bit.

garantiye göndermeye gelincede yurtdışından aldım aldığım yere götürmem biraz zor ama media marktdan almıştım türkiyedeki media markta götürsem olur mu bi bilginiz var mı? pcyi polonyadan aldığım için vistayı türkçe yüklettim orda görevli bi tane cd vermişti, kendi orjinal cdleri yok bende, o verdiği cdde driverlara bakıorum ama orda da CD sürücüsü yok.
ne zman böyle olduğunu da bilmiorum malum CD artık pek lazım olmuo geçenlerde film izliyim dedim izleyemedim ondan sonra farkettim sistem geri yüklemesi nasıl yapıldığını da bilmiorum.

ceus

New member
bu soruna yardım edebilecek kimse yok muuu????????????????????????????????
Sürücüsünü bulamıorum. :(:(:(

april.zoom

New member
Merhaba Ceus,
Aynı sorun bende de var, bilgisayarımı açtığım zaman cd-rom bölümü yok. Sorunu nasıl çözdün?

DarthErim

Altın Üye
Cd romdan boot etmede sorun var mı yoksa donanım sağlam demektir.
Deamon tools tarzı cd emülasyon programlarını kaldırın.
CD rom alt filitrelerini kaldırın. olmazssa bende de çözüm yok.

HTML