Torrentturk'e giremeyen arkadaslar iceri...

Xellos

New member
Türk telekom tarafından erişime engellenmis olan torrentturk e tekrar girmek ve paylasım yapmak istiyorsanız cok ufak bi deisiklik yapmanız gerek ben denedim gayet güzel oluor simdi size torrentturkun bana attı maili aynen yolluorum.

Torrentturk benim en sevdiim torrent sitelerinden biriydi kapatıldııgında cok uzulmustum bu mailide gereksiz maillerde son anda sans eseri buldum ve bilmeyen arkadaslarla paylasmak istedim :) umarım daha önce verilmemistir.

Değerli Üyemiz,

Türk Telekom tarafından yasaklandık!

14 Aralık tarihi itibariyle sitemiz Türk Telekom tarafından yasaklanmıştır. Bu nedenle Türkiye üzerinden giriş yapmaya çalışan üyelerimiz "Bu siteye erişim engellenmiştir." uyarısı almaktadır.

Buna çözüm mevcuttur. Bu nedenle sizlere sitemize erişim için aşağıda belirtilen yolları izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Siteye erişmek ve paylaşımlara devam etmek için yapmanız gerekenler!

Bu durumda siteye giriş yapabilmek ve paylaşımlarınıza devam etmek için sadece ve sadece internete bağlantı kurduğunuz DNS adresinizi değiştirmeniz gerekmektedir. Bu sayede hiçbir sorun yaşamadan sitemize erişebilirsiniz.

Not: Siteye erişim konusunda sorun yaşamayan yurtdışındaki kullanıcılarımızın bu ayaları yapmasına gerek yoktur.

1) Bağlantı ayarlarından internete bağlı olduğunuz bağlantıya sağ tıklayıp Properties ve ya Özellikler bölümünden Internet Ayarları (TCP/IP) ayarlarına girelim.

[img=http://img264.imageshack.us/img264/8174/17078114am4.th.jpg]

2) Devamında resimde görüldüğü gibi dns alan bölümüne 4.2.2.1 ile 4.2.2.5 iplerini giriyoruz. OK deyip çıktığımızda siteye ulaşabiliriz.

[img=http://img176.imageshack.us/img176/2981/73384948qx2.th.jpg]

Siteye eriştikten sonra ek bir ayar yapmama gerek var mı?

Siteye giriş yaptıktan sonra yüklemekte olduğunuz torrentleri yeniden çalıştırın , şayet bir hata yoksa dilediğinizce paylaşıma devam edebilirsiniz.

Bundan sonra ne olacak?

Torrentturk yakın bir zamanda aynı kararlılık içerisinde servisine yurtdışından devam edecektir. Daha fazla bilgi zaman içerisinde sizlerle paylaşılacaktır...

Lütfen...

Torrentturk.com bu güne kadar Türkçe paylaşım ortamları içerisinde hizmet ve paylaşım amacının dışına çıkmamıştır. Bugün yaşadığımız bu engelleme sonucunda kaybımız her ne kadar büyük olsa da sizlerin bu büyük projeyi destekleyeceğinizi biliyoruz...

Mümkün olduğunca çok arkadaşlarınıza Torrentturk hakkında bilgi verip siteye nasıl erişeceklerini anlatırsanız ilerleyen yıllarda bu büyük projenin gelişimini görmekten hep beraber mutlu olacağız.

Torrentturk hepimizin! Ona sahip çıkalım...

Saygılarımızla...

HTML