Torrent Ile HiZ Sinirlarini Aşmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SiLvErGhOsT

New member
Evet Arkadaslar torrent akla geldimmi,en iyi iki site agir kalir,benimde sikca kollandigim bu sitelerden ben nerdeyse simdiye kadar 30 gb film indirdim,bu siteler; www.elitetorrents.org vede www.filelist.org . Bu siteler malesef uye gerektiren siteler,bazen uye alimini aciyorlar,bazende kapatiyorlar,onun icin ancak bir uye size "invitation" yollarsa oraya uye olabiliyorsunuz....
Isterseniz size bu sitelerin nasil calistigini biraz anlatayim,torrent bilirsinizki cok hizlidir cunku genelde seeder coktur,ve bir trackersiz olmaz,bu sitelerin kendi trackerlari var vede dl etmek cok kolay,download etmek cok kolay ama 40 binden fazla uyesi olan bir sitede herkes dl ederse way halimize,demekki ne yapmamiz gerekiyor tabiki upload! upload ve download oranin site tarafindan herzaman hesab ediliyor vede oratlamasi aliniyor,ortalamaniz belirli bir sayidan asagida ise bazen site sizin dl etmenizi bile engelliyor,yani onemli olan sadece dl etmek deyil upload da etmek bu sitelerde,e tabiki bizde dl etmek istedigimize gore upload etmek zorundayiz.....
Simdi size kisaca bu sitelere nasil uye olundunugunu anlatmak istiyorum....
Şu an ET(yani elitetorrents) de üyelik 90.000 de kilitlendi ve LEECHER ( yani sömürücüler , paylaşmadan sadece download edenler ) lar silindikçe yeni üyeler için üyelik açılıyor. Bunu yaklaşık her gece yapıyorlar. Bu da ET ye yakın zamanda gerçek bir elitlik katacağa benziyor.Şimdilik register etmeye çalıştığınızda alacağınız yanıt ;

"The current user account limit (90,000) has been reached. Inactive accounts are pruned all the time, please check back again later..."

Size tavsiyem üyelikler açıldığında alabildiniz kadar user alın. Üyelik alırken size iki soru sorulacak. Bunlardan birincisi yeni kullanıcıların beklemesi gereken saat süresidir. Cevabı 24 hours olacak. Diğerinde ise size ET de kapalı olan portları soracak. Burda gördüğünüz şıklardan BAŞTAKİ ve SONDAKİ ŞIK HARİÇ hepsini işaretleyin.

Farzedelim üye olmayı başardınız ve sisteme girdiniz. Burda önemli olan kişisel bilgileriniz. "Leecher" olmadan istediğiniz kadar sistemde kalabilirsiniz . Tüm warez sitelerinden daha önce filim indirebilir, çok yeni filimleri daha sitelerde isimleri yayınlanmadan bilgisayarınızda izleyebilirsiniz.

Ne KAdar Upload edip ,yada ne kadar download ettiginizi burada acikca gorebilir ona gore ortalama yani ratio nuzu ayarlayabilirsiniz......

Gelelim site üzerinden download yapmaya. Hemen solda Torrents in altında View a tıklayın.Şu an karşınıza download yapabileceğiniz farklı seçenekler geliyor.Ben burdan Movies ( XviD ) i seçtim ve karışıma zaman sırasına göre filimler geliyor.

Şu an sistemde 221 film görünüyor. Bir çoğu yeni yayınlanmış filimler.Ve inanin kaliteleri gayet iyi.Neyse burdan en üstteki filimin adına tıklıyorum. Şu an bu filim 505 kişi tarafından upload ediliyor , aynı zamandada 113 kişi download yaparken aynı zamandada upload yapıyor. Bu da bu filmi son hızda çekebileceğiniz anlamına geliyor.

Screendede gördüğünüz üzere filim hakkındaki gereken tüm bilgileri veriliyor. Burdan torrenti çekebilmek için Download Blade.Trinity.DVDRiP.XviD-BRUTUS.torrent üzerine tıklayıp açmanız yeterli.Hemen ardından Torrent programı devereye girecektir.

Eveeeet ,gelelim simdi hangi torrent programiyla download ettigime ,arkadaslar ben bitcomet kullaniyorum vede hic bir problemim daha olmadi allaha sukur,sizede tavsiyem onu kullanin

Cunku,Birçok torrent clientinde olmayan bir özelliğe sahip. FlashGet gibi bir arayüzü ve otomatik NAT ayarları var. Kısacası eğer bir firewall altındaysanız ve portlar kapalıysa yapmanız gereken tek şey BitComet'i kurmanız.Ayrıca Türçe desteği olmasıda ayrı bir avantaj.Hemen size bir link vereyim;

http://download.bitcomet.com/bitcomet/bitcomet.exe

Programi biguzel install edin,ondan sonra dl hizinizi ucuracak bir ayar yapalim

Programı açtığınızda sağ üstte Seçeneklere tıklayın.Ardından IP Rules ve Max Seesion per IP for downloading in yanında duran 3 değerini 9999 yapın. Bu size karşı tarafa tıpkı flashgetteki gibi kaç bağlantı yapacağınızın değeridir. Ne kadar yüksek olursa hızınız o kadar yüksek olur. Tabi bunun çalışması için karşı tarafında Max Seesion per IP for uploading değerini yüksek tutması gerekir. Şayet upload hızınız sağlamsa ve share ratio ( yaptığınız upload değerinin download değerine oranı , sizi sitede tutacak tek neden )nuzu yüksek tutmak isterseniz bu upload değerini de yükseltebilirsiniz.Ardından ayarları kaydedin ve ET den çektiğimiz torrent dosyasını açın.

Tabi ET de yeni dosyaları yeni kullanıcılara vermezler . 24 saat beklemeniz gerekir ki bu da çok uzun bir süre değildir. Listenin en başındaki filimlerde genelde kırmızı bir yazıyla bir saat değeri görebilirsiniz. Bu o filmin sizin çekebilmeniz için beklemeniz gereken süreyi gösterir. Şayet iyi bir ratio yaparsanız beklemeniz gerekmez.

5 10 dk içerisinde bitcomet tüm kullanıcılara bağlanır ve son hıza ulaşırsınız. Siz programı kapatmadıktan sonra o hızda devam etmeniz garantidir

Evet,arkadaslar kisaca anlatmaya calisdim,bence p2m,emule bi yana burdan torrent ile dl bir yana, daha hizlisini gormedim Gerci ben yurt disinda oldugum icin,hizli baglantim ama,tr de bile 25 kb ye cikarsiniz bu olayla,ayrica bu yazi alintidir,kendi sozlerim vede screenshotlarla anlatmaya calistim....
Uyelik isterseniz bende invitation bikac tane var,yada uyelik alimini beklemeniz gerekicek.... UYe alimi basladiginda size onerim birden fazla uyelik alin,bakarsiniz sonra isinize yarar

Uzunefe

Altın Üye
dostum çok teşekkür ederim yaa laptopa yaparım bu sistemi bizim burada da 5200 K net cafe açıldı giderim orada indiririm hatta abilere indirtirim

ozgur6009

New member
olayı aşmışsınız paylaşım için teşekkurler

LeVeL

New member
Tesekkurler arkadasim. :D
Yazini pek oku firsatim olmadi cunku sabahtan beridir dunyanin en ii torrent sitesine nasil uye olucagimi ariyorum www.torrentbytes.net eger bir bilgin warsa paylasirsaniz sevinirim.Bunun ozel bir yolu war ama neyy.. :(
Edit:
Kardesim asil hiz asirtimindan hic bahsetmemissin :mad: bile fake upload,azureus fake mod.Bunlarla hic zorlanmadan (ne yapam turkiye sartlari yoksa atiyolar sizi) download yapin :boks:
[email protected] bana da bi tane davetiye yollarsan sevinirim :alkol:

SYNKRoNiZe

New member
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...