TOBB Rize'de Fen Lisesi yapacak

V.ManisaspoR

PLãyß0y
Rize’de, Topaloğlu Vakfı tarafından bağışlanan arazide, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yaptırılacak Fen Lisesi için protokol imzalandı.

Rize Valiliği toplantı salonunda düzenlenen protokol törenine, Vali Kasım Esen, AK Parti Rize milletvekili Lütfü Çırakoğlu, Belediye Başkanı Halil Bakırcı, TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve Trabzon Sanayi ve Ticaret
Odası Başkanı Şadan Eren, araziyi bağışlayan Topaloğlu Vakfı Başkanı Dursun Ali Toptan ile öteki ilgililer katıldı.

Vali Esen, imza töreninde yaptığı konuşmada, eğitimin geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu belirterek, "Rize için son derece önemli bir proje. TOBB’un aynı zamanda okulun hamisi olması, bu okulun geleceğini
de garanti altına almaktadır" dedi.

Okulun 18 bin metre kare alan üzerine kurulacağını ifade eden Esen, "16 derslik ve 300 öğrenci kapasiteli olacak. Öğretmen ve öğrenci lojmanı, spor salonu olacak. Son derece modern bir tesis yapılacak. Gelecek sezon
eğitim-öğretim dönemine yetiştirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

Esen, daha sonra Fen Lisesi yapımı için hazırlanan protokolü imzaladı. Yapılacak Fen Lisesi’nin adı TOBB Fen Lisesi, diğer ek binalara ise Topaloğlu Vakfı’nın belirlediği isim konulacak.

Egitimmilliyet

HTML