Tipta Devrim! Laboratuvar Firininda Dönüştürülen Hücrelerden Organ

crazyquake

.::®crazy™::.
ABD'de insanların tekleyen kalpleri ve organlarının yenilenmesini sağlayabilecek bir tıp devrimi gerçekleştirildi.

İlk kez bir hastaya ait bir organın tamamına yakını, yine aynı hastadan alınan hücrelerin laboratuar fırınında dönüştürüldüğü dokuyla değiştirildi.

Hastanın Connecticut'dan 16 yaşındaki Kaitlyne McNamara olduğu açıklandı.

Daha önce de bilimadamları sadece deri, kemik ve kıkırdak gibi daha kolay olan dokuları yetiştirip insanlara takıyorlardı.

Kaitlyne McNamara, "sanki vücudumun bir parçası büyümüş gibi hissediyorum ama bu benim vücudumun kendi parçası" dedi.

Anne Tracy McNamara ise, "bunu
aklım almıyor. Adeta bilimkurgu gibi" dedi.

Doktorlar önce organın kalıbını yapıp daha sonra adım adım bu kalıbın içine hücreleri yerleştirdiklerini söylediler.

Üç hafta sonra da fırına yerleştirerek kullanılabilir bir organ haline gelmesini sağladılar.

Yeniden Hayat Veren Tıp Enstiütüsü'nden doktor Anthony Atala, "biz aslında hücreleri kalıba her seferinde bir kat olmak üzere ektik. Kat kat pasta pişirmek gibi birşey bu" dedi.

Araştırmada rol alan yedi çocuğun sağlık durumunda büyük iyileşmeler görüldü.

Bilimadamları bu gelişmenin kendilerine modern tıbbın sınırlarını zorlama çabasında cesaret verdiğini söylediler.

CNN Türk / Metin Güneş

AressKruger

New member
The İsland ( Ada Filmi ) İzlemeni Şiddetle Tavsiye Ediyorum Dediginin Aynısını Yapıyorlar Fakat Sonradan Organlar Ölmeye Baslıyor bu Sefer Ogran Degil İnsan Yapıyorlar

crazyquake

.::®crazy™::.
AressKruger' Alıntı:
The İsland ( Ada Filmi ) İzlemeni Şiddetle Tavsiye Ediyorum Dediginin Aynısını Yapıyorlar Fakat Sonradan Organlar Ölmeye Baslıyor bu Sefer Ogran Degil İnsan Yapıyorlar
Zaten bu gidişle ölede olacak gibi. Kopya koyundan başladılar (Dolly) Amaç zaten ölümsüzlük yada frenkstein filmindeki gibi insan yapabilmek.

Allah sonumuzu hayıra getirsin :eek:

Tavsiyen için sağol o filmi seyredeceğim

osiris_cemo

New member
helal olsun adamlara yaw biz nelerle ugrasıoz adamlar nelerle breh brehhh

HTML