Terim kararını açıkladı!

mck55

Banned
Terim kararını açıkladı!

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, düzenlediği basın toplantısında aday kadrodan çıkarttığı 3 ismi açıkladı...
28.5.2008

EURO 2008 hazırlıklarına Almanya'da devam eden A Milli Takım'ın, finallerde mücadele edeceği kadrosu belli oldu. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, bugün yaptığı basın toplantısında, Halil Altıntop, İbrahim Kaş ve Yıldıray Baştürk'ün finallerde mücadele edecekleri kadroda olmayacağını açıkladı. Milli takımın kadro yapısında bu mevkide çok alternatifin olması nedeniyle bu oyuncuları tercih ettiğinin altını çizen Terim, "Bu tercihler kolay tercihler değil, ama benim görevim de bu tercihleri yapmaktı. Bu oyuncularla antrenmandan biraz evvel konuştuk. Çok üzüldüler, ancak kadro yapımız itibariyle böyle kadar vermek zorunda kaldık. Kadro yaparken birbirinin alternatifi olan oyunculara karar verdik. Nihat ve Semih varken Halil'in süre bulamayacağını düşündük .Yıldıray uzun süre bizimle olamadı. Onun da mevkisinde bir çok oyuncu olduğu için ona da süre veremeyeceğimizi düşündüğümüz için bu kararı aldık. Öyle bir oyuncuyu yedek bekletmenin doğru olmadığını düşündük. Servet ve Gökhan'ın iyileşmesi, iki Emre'nin alternatif olması, sağ kanatta Sabri ve Hamit'in daha iyi olacağını düşündük. O yüzden İbrahim'i çıkarmak zorunda kaldık. Dün ve bugün benim için çok zordu. Herkes bu kadronun bir parçasıdır ama 20+3 bizim koyduğumuz bir kural değil. Ben adil olduğumu düşünüyorum." dedi.

"Tümer'in yaptıkları ortada"
Basın toplantılarında kendisine sürekli Tümer'le ilgili sorular sorulduğunu söyleyen, Fatih Terim, "Belki son maçta kötü olduğunu söyleyebilirsiniz ama Tümer'in buralara gelirken neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Ben de Tümer'in neler yapabileceğini iyi biliyorum. Her basın toplantısında Tümer'le ilgili sorular geldi. 12 maçlık periyoda baktığımızda bizim için çok önemli işler yaptığını görüyoruz. Hatta bu periyotta en iyi oyuncularımızdan biri olduğunu söyleyebiliriz. Sol ayaklı oyuncumuz çok az. Tümer'in de çok iyi bir sol ayağı var. Şu anki konumu son maç nedeniyle morali de bozuldu, ama çabuk toparladı. Çıktığı zaman da en iyisini yapacaktır. Tümer, Emre, Yıldıray ve Arda'nın hepsini birden kullanamam. Bazı oyuncuları oynatmayıp yedek bekletip daha çok kırmaktansa dürüstçe davranmayı uygun buldum" şeklinde konuştu.

Milli takımın UEFA’ya bildirdiği 23 kişilik kadroda şu isimler yer alıyor:

Fenerbahçe: Volkan Demirel, Uğur Boral, Mehmet Aurelio, Kazım Kazım, Semih Şentürk, Tümer Metin

Beşiktaş: Rüştü Reçber, Gökhan Zan

Galatasaray: Sabri Sarıoğlu, Servet Çetin, Hakan Balta, Mehmet Topal, Ayhan Akman, Arda Turan, Emre Güngör, Emre Aşık

Trabzonspor: Tolga Zengin

Newcastle United: Emre Belözoğlu

Bayern Münih: Hamit Altıntop

Middlesbrough: Tuncay Şanlı

Rubin Kazan: Gökdeniz Karadeniz

Villarreal: Nihat Kahveci

Sochaux: Mevlüt Erdinç

HTML