terör kurbanı adanmış bir hayat

everestmc

New member

Bundan tam 10 yıl önce Astsubay Murat ve eşi Yıldız Namdar, birlikte izne gidiyorlardı. Murat Namdar'ın kullandığı otomobil Sivas yakınlarındayken üzerinde asker kıyafeti giyen teröristler, otomobili durdurarak kimlik sordu. Kocası "Benim adım Murat, astsubayım. İşte kimliğimi göstereyim'" dedi. "Geçin" dediler. İlerleyip, köşeyi döndüler. Tümsek bir yere geldiklerinde teröristler koşarak yola çıktılar. Şalvar giymişlerdi ve ellerinde kalaşnikof silahları vardı. "Murat dur, in arabadan" dediler. Adını biliyorlardı, çünkü asker kıyafeti giyen arkadaşları telsizle bildirmişti. Murat Namdar otomobilden indi. O sırada Yıldız Namdar "Murat gitme" diye yalvarıyordu. Kocası "Tamam Yıldız döneceğim, sakın inme arabadan" dedi. Sonra arabada Yıldız Namdar'ın babasını gördüler ve "Amca sen de in" dediler. O da indi. Yıldız Namdar hiç umutsuzluğa kapılmadan dönmelerini bekledi. Bir süre sonra babası koşarak geldi ve şoför koltuğuna oturdu. Yıldız Namdar "Baba, Murat nerede?" diye sordu. O sırada silah seslerini duydu ve çılgına döndü. Kendisini arabadan atmaya çalıştı ama arabadakiler onu tuttu. Mesleği nedeniyle halk arasında Yıldız Hemşire olarak tanınan Yıldız Namdar 1995 yılında eşini teröre kurban verdi. 2 Haziran 1999'da Abdullah Öcalan'ın İmralı'daki yargılanmasında içtenlikle başından geçenleri anlatarak mahkeme heyeti de dahil olmak üzere tüm Türkiye'yi ağlattı. Öcalan'a duruşmada "Bizim günahımız neydi? Eşim fakir asker çocuklarına, Kürt çocuklarına ayrım yapmadan kendi gömleğini verirdi. Ama hiç acımadan ona kıydılar" dedi. Öcalan ise bu feryat üzerine üç kez ayağa kalkarak "Acılarını paylaşıyorum" dedi.

Teröre okulda çözüm arıyor

Eşi 10 yıl önce gözlerinin önünde teröristler tarafından öldürülen Yıldız Hemşire, o zamandan beri savaşmayı bırakmadı. Bahçeşehir Üniversitesi'nde Terör Okulu'na giden Yıldız Namdar bu gidişe dur demek için insanların bilinçlendirilmesi gerektiğini düşünüyor.

Tek kişilik ordu Yıldız Hemşire!

ABD hükümeti tüm dünya ülkelerinde dağıtılmak üzere hazırladığı 'Terör Mağdurları Konuşuyor' isimli İngilizce kitabın ilk iki sayfasına, Türkiye'yi temsilen düşüncelerini anlatan şehit Astsubay Murat Namdar'ın eşi Yıldız Namdar'a yer vermiş. Yıldız Namdar, 100 milyon adet basılarak dağıtılacak olan kitapta duygularını şöyle dile getiriyor:

Terör örgütlerine yardım edenler, tüm insanları Tanrı'nın yarattığını unuttular. Tanrı'nın tüm insanlara sunduğu en doğal hak olan yaşama hakkını ellerinden aldılar. Oysa, dünya o kadar büyük ki, hem de her ırka, her insana yetecek kadar... İnsanlar aralarında neyi paylaşamıyorlar, anlayamıyorum

Yıldız Hemşire Mekke'de

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Türk hacı adayları için Mekke'de kurduğu 80 yataklı hastanesinde, şehit eşi Hemşire Yıldız Namdar da görev yapıyor.
Eşi Astsubay Murat Namdar'ı şehit veren Namdar, gazetecilerin soruları üzerine eşini kaybettikten sonra ihtiyacı olan manevi huzuru bulmak için hacca gitmeyi düşündüğünü, ancak devlet memuru olması nedeniyle bu olanağı bulamadığını belirtti. Namdar, bu nedenle Diyanet'in hacca sağlık ekibi götürmek için açtığı sınava girdiğini ve başarılı olduğunu bildirdi. "Manevi huzuru buldum" diyen Yıldız hemşire, Suudi Arabistan'da hac için görev alması nedeniyle örtündüğünü anımsatan gazeteciye, "Ben yüreğimi kapamıştım zaten" dedi. Namdar, "gelecek yıl da şehit eşi ve kendisi için hacı olacağını" söyledi.
yıldız bacım haklı davanda türk ulusu her zaman arkanda oldu olmaya devam edecek ne mutluki aziz sehidimiz murat astsubayımızın kanı yerde kalmadı....
gözün aydın yıldız bacım müjdeler olsun sana çektiğin çileli günlerin mükafatı sana
kahraman mehmetçik tarafından verildi

iSpiK

Kadim Dost
ABD hükümeti tüm dünya ülkelerinde dağıtılmak üzere hazırladığı 'Terör Mağdurları Konuşuyor' isimli İngilizce kitabın ilk iki sayfasına, Türkiye'yi temsilen düşüncelerini anlatan şehit Astsubay Murat Namdar'ın eşi Yıldız Namdar'a yer vermiş

siz destek wermeseydınız öle bi kitap basmaya bıle gerek olmucaktı

HTML