temp2 hatası

1578

New member
xp kurdum temp2 hatası veriyor buyüzden format atmıştım yeniden kurdum yine aynı hatayı verdi sebini bilen varmı? tşk.

snowsoft

New member
temp2 bir virustur galiba diger sürücülerine de sıçramış gizli dosyaları aktif edersen copy host gibi dosyalarıda sürücünde göreblirsin eger tahminim dogru ise
format çekti isen çözüm yok eger diger sürücüleri açarsan yine c ye bulaşır

Kod:
Evet arkadaşlar. Son günlerin virüslerinden olan copy.exe - host.exe sürücülere kendilerini gizli dosya olarak yerleştiriyor ve bilgisayarın açılışında temp2.exe hatası vermesine neden oluyor, aynı zamanda sürücülerinizi çift tıkladığınız zaman farklı pencerede açılmasını sağlıyor...

Bundan kurtulmanın yolu ise;
Klasör seçeneklerinden "gizli dosyaları göster" sekmesini seçerek bu virüslerin görünür olmasını sağlayarak shift+delete kombinasyonu ile silmek ve daha sonra "başlat/çalıştır/msconfig" yaparak başlangıç dosyalarından svchost.exe yi kaldırmak ve yeniden başlatmadan önce c:\windows klasöründeki svchost.exe (system32 deki değil)dosyasını silip bilgisayarı yeniden başlatmaktır...

Eğer hiç bunlarla uğraşamam diyosanız sırf bunun için bir programcık geliştirilmiş : 
Burdan indirebilirsiniz...

Eğer dosya çalışmazsa bunu çalıştıracak yazılımı da 
Burdan indirebilirsiniz...

Programcığı açıp sürücüleri taratırsınız ve eğer bu virüsler varsa bulup silersiniz sorun hallolur...

NOT: Tabi sunduğum bu çözümler antivirüsler yakalayamadığı zaman yapılması gerekenlerdir...

SELAMETLE 

kaynak : http://www.sanalkurs.net/hostexe---copyexe-1101.html

buradaki sölenenleri bir uygula

HTML