Telefon Gelince Net Kopuyo Yardım Lütfen

kralpasa34

New member
hayırlı akşamlar

üstadlar benim sorunum başlaıkta belirttiğim gibi telefon çaldığı an net kopuyo bunun çözümü için % 99 splitterden olduğunu düşünüyordum fakat 4 tane farklı splitter denedim olmadı bu sorunu nasıl çözebilirim ilginize şimdiden teşekkür ederim

Saygılarımla

W

WoLF

Guest
evet bende tam splitter dan dolayıdır dicektim =)

modem ve splitter da bişi yok ise büyük ihtimal hatlardan olabilir.

eğer sorun hiç düzelmezse telekom u ara onları çağırttır.kontrol etsinler.

schhh

New member
telefon ve modem balantısını kontrol et derim açık bağlantılar varmı hattında
telefon prizi kullan, telefona giden fişin altında modem çıkışı olan fişlerden kullan
kısacası modem telefon kalolarını kontrol et sağlama al yapıştırma çıplak bağlantı kullanma

SeYhN

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
ßu sorun ßendede vardı.
Telefon çaldıgı an bağlantım gidiyodu telefon kapanınca bağlantım tekrar geliyodu =)
KaßLoLarda sorun var onLarı yeniden gözden geçir derim .
Kesin KaßLoLarda ßi KarışıkLık vardır.

fatihhilmi

New member
aynısı bendede oluyordu splitteri doğru bağladığımı sanııyordum baktımki yalnış bağlamışım konrol edin derim:eek:k:

muratyılma

New member
Dışarıdan gelen telefon hattı splitter ile ayrıldıktan sonra bu hatlardan birinin modeme direkt gitmesi lazım. Eğer durum böyleyse splitter arızalıdır. Hatlarda bir problem olduğunu düşünmüyorum

noWayS

New member
Telefon kablolarının bağlantı noktalarında sorun var kesinlikle ttnet müşteri hizmetlerinden kontrol ettirmen gerekiyor.

Telefonla modemin ayni yerde olmasını istemiyorsanız yani tel oturma odasında modem başka oda da olmasını istiyorsanız gelen hattı ikiye ayırıp splitteri telefon ucuna takın modeme direk giriş yapın.

Ben gelen tel hattını evin bütün prizlerine dağıttım hemde herhangi bir ayırıcı kullanmadan. 3 telefon var 3 ün de de splitter var modeme ise direk bağlı.

Hiç bir sorunum yok bunu da bana telekomda çalışan bir abim söyledi..

Eğer yine de bir sorun varsa kesinlikle kablolarda az da olsa temassızlık veya cıplaklık vardır...

bloodyhunt

New member
Aynısı bendede oluyordu ttnet'de iken smile geçince olmadı belki bu ttnetin itliği olabilir :p =)

kralpasa34

New member
vermiş olduğunuz bilgiler için sağolun kabloları kontrol tekrar bi kontrol edeyim bakalım bi sonuç alabilecekmiyiz

Saygılarımla

HTML