Tayyip amca ve ödül mantığı

OrHUN_BEY

New member

Milyonlarca euroluk yolsuzlukla suçlanan Deniz Feneri Derneğinin TBMM’den Üstün Hizmet ödülü aldığı belirlendi.

Bülent Arınç’ın Meclis Başkanlığı döneminde TBMM’den ödül alan derneğe, Meclis’te kullanılmayan tabak, bardak, çatal, bıçak da hediye edilmiş. CHP’li Ersin, GAZETEPORT’a, dernekle ilgili bir önergesinin, Arınç tarafından geri çekmesinin istendiğini açıkladı.

Milyonlarca euroluk yolsuzlukla suçlanan Deniz Feneri Derneğinin TBMM’den Üstün Hizmet ödülü aldığı belirlendi. Bülent Arınç’ın Meclis Başkanlığı döneminde TBMM’den ödül alan derneğe, Meclis’te kullanılmayan tabak, bardak ve çatal da hediye edilmiş.

Yardıma muhtaç insanlar için yardım toplayan bir kuruluş olarak 12 yıl önce Ramazan ayında “Şehir ve Ramazan” isimli bir televizyon programıyla başlayan ve bir yıl sonra dernekleşen Deniz Feneri Derneği, Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanı olduğu dönemde etkinleşti. Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan dernek statüsüne alınan Deniz Feneri Derneği, AKP’li belediyelerle kurduğu ilişkiler sayesinde cirosunu 100 milyon doların üzerine taşıdı. Yurtdışındaki örgütlenmesi ayrı bir tüzel kişilik olarak gerçekleşen derneğin, 1998’de kurulan Frankfurt’taki merkezi ile Kanal 7’nin adresleri aynı yerde olması, yönetimi ve çalışanlarının da aynı kişilerden oluşması dikkat çekti.

'ARINÇ ÖNERGEMİ GERİ ÇEKTİRDİ'
Yöneticilerinin açıkladığı milyonlarca euroluk dolandırıcılık itiraflarıyla yeniden gündemde gelen dernek TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’ın elinden de 2005 yılında “Üstün Hizmet Ödülü” aldı. Deniz Feneri Derneğine, ayrıca Meclis’te kullanılmayan binlerce parçadan oluşan mutfak eşyası da bağış olarak verildi. CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, bu derneğin faaliyetlerini ve TBMM’den aldığı yardımı geçmişte gündeme getirdiğini belirterek
GAZETEPORT’a şunları söyledi:

“2005 yılının Kasım ayında Meclis’in bahçesinde dolaşırken, Meclis lokantasının kapısının önüne üzerinde Deniz Feneri Derneği yazılı bir kamyon yanaştı. Bazı malzemeler taşınıyordu. O günlerde lokantanın yemek takımları yenileniyordu.TBMM’de kullanılmayan, bardak, tabak, çatal, bıçağın da bu derneğe verildiğini öğrendim. Hemen dönemin Meclis Başkanı Arınç’a bu malzemelerin neden Kızılay’a veya SHÇEK’e verilmediğini sordum. Bir süre sonra Başkan Arınç beni aradı ve makamına kahve içmeye davet etti. Önergemi geri çekmemi istedi. Benim de o dönemde üzerinde hassasiyetle durduğum uyuşturucu için Meclis araştırma komisyonu kurulması fikrim vardı. Ancak, bu konuda verdiğim araştırma önergesi bir türlü gündeme alınmıyordu. Arınç,önergemi geri çekmem karşılığında, yardımcı olacağına dair söz verdi. Ben de uyuşturucu, tabak-çanaktan önemli olduğunu düşünerek geri çektim. Ancak, sonra bir gelişme olmadı. İki kere telefonla kendisine ulaştım. ‘Ben sözümü tuttum, ancak sizden bir gelişme yok’ dedim. ‘Elimden geleni yapacağım’ dediyse de yeni bir gelişme olmadı”

Emniyet teşkilatındaki polislerden de zaman zaman aynı derneğe yardım toplandığına ilişkin TBMM’ye bir başka önerge daha veren Ersin, hala önergelerine yanıt alamadığından yakındı. Ersin, “Toplanan paranın kimlerden ne kadar toplandığı belli değil. Benim kanaatime göre paralardan AKP’ye de kaymalar oluyor” dedi.

gazeteport

kaynak

rottenzon

New member
yardım güzel şeydir özellille bu aylarda ama yardımları elinizle yapın arkadaşlar her şey beklenir bunlardan deniz fenerinin yolsuzlukları halka dağıtılacak ama seçim zamanı gelince

ramo46

New member
Din tüccarları almanyada alman makamlarınca tutuklandı.
(deniz feneri derneğini kastediyorum)Maşallah memleketimdekiler
ödül alıyor.

Bu iktidar şeriat getirecek .
Birşeyler biliyorda yazıyor değilim.Görüyorum,
okuyorum,zadece hükümetin icraatlarına,çıkardıkları kanunlara bakıyorum
Birşeyler biliyorda yazıyor değilim.çıkarmış oldukları kanunlar düzenlemeler
sayesinde Teröristler TBMM ne girdi.
Birşeyler biliyorda yazıyor değilim. Bu düzenlemelerden sonra Tarikat ve
şer yuvaları mantar gibi çoğaldı.Yasaklar hapis cezası öngörüyordu noldu
para cezasına çarptırıldı.Para da onlar için sorun değil dernekler kermesler
kurban derileri,kaynak çok nasılsa.
Pasta için malzemeler hazırlanıyor...

mrzsngr

New member
Bu gün gazeteleri açıp bakabilirsiniz..

RTÜK Başkanı Zahid Akman:Alman makamları bile ciddiye almadı..

Ne tutuklaması ramo??

ramo46

New member
Bu gün gazeteleri açıp bakabilirsiniz..

RTÜK Başkanı Zahid Akman:Alman makamları bile ciddiye almadı..

Ne tutuklaması ramo??
Almanya'nın Frankfurt Eyalet Mahkemesi’nde,
Deniz Feneri derneğinin 3 yöneticisi hakkında
açılan dolandırıcılık davasına dün başlandı.
Euro 7 Genel Müdürü Mehmet Gürhan (45),
Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Taşkan (43)
ve muhasebe sorumlusu Firdevsi Ermiş’in (44)
elleri kelepçeli halde mahkemeye getirildiği davaya
Türk ve Alman basını yoğun ilgi gösterdi.

HTML