Tayyar & cevizoğlu birbirine girdi!..

aybars24

New member
Beyaz TV’de yayınlanan Düşünce Fırtınası Programı’nda sonunda Hulki Cevizoğlu ve Şamil Tayyar birbirlerine girdiler.

Programın modoratörü Emel Özuğur’un değişmesiyle yeni modoratör Latif Şimşek, ikilin arasına adeta benzin döktü.

Başbakan Erdoğan’ın Hakkari’de siperde çömelerek çektirdiği fotoğraf üzerinden başlayan gerilim programın sonuna doğru, Tuncay Özkan’la zirveye vurdu. Hulki Cevizoğlu, Ergenekon Operasyonu’na sözü getirip gazetecilerin çoğunun hapse girdiğini, Şamil Tayyar’ın da buna katkısı olduğunu ima edince, Tayyar sinirlendi.

Elini masaya vuran Tayyar, Ergenekon delil klasörlerine işaret ederek gazetecilerin darbe planlarının içine nasıl girdiklerini anlattı.

Muhaliflerin hepsinin hapse atıldığını iddia edin Cevizoğlu’na, Tayyar “sen de muhalifsin niye içerde değilsin” diye sordu. Cevizoğlu, kendisinin bu sözle tehdit edildiğini iddia etti. Tayyar ise cümlesiyle Cevizoğlu’nun teorisinin yanlışlığını anlattığını söyledi.

İşte yumrukların masaya vurulduğu, tehdit edilme iddialarının havada uçuştuğu o diyaloglar:

H.C: Türk basınını tehdit eden hükümet, peygamberimize küfreden Danimarka basınını da uyaracaktı. Tük basını dağıtıldı, patronları darmadağın oldu, sermaye yere serildi, çoğunluğu hapiste.

Ş.T: O zaman darbeyle uğraşmasınlar. Bir gaztecinin işi midir darbeyle uğraşmak. Öyle bir anlatıyosunuz ki herkes suçsuz ve alıp cezaevine koyuyorlar. Bir darbeye teşebbüs etmek darbe teşebbüsü içinde bulunmak gazetecilik faaliyeti midir..

H.C: Boş konuşuyorsunuz.

Ş.T: Ne boş konuşması, öyle hale getirdiniz ki sanki herkesi bir havuz oluşturuldu herkesi yakalayıp götürüyorlar. Seni niye götürmediler, bu kadar aykırı fikirlerine rağmen. Hala buradasın program yapıyorsun ve para kazanıyorsun.

H.C: Tuncay Özkan’a da aynı şeyi söyledin.

Ş.T: Öyle bişey söylemedim, bunu ispat etmeyen şerefsizdir.

H.C: Niye kavga ettin o zaman Tuncay’la.

Ş.T: Benim kavgam 17 milyon doları nereden bulduğu idi.

H.C: Star’ın patronuna niye sormuyorsun.

Ş.T: Sen sor. Yaz hadi. Yaz. Öyle bir hale getirdiniz ki sanki herkesi alıp cezaevine atıyorlar.

Bunlar mahkeme kararıyla yapılmıyor mu? Gazeteci gazetecilik yapacak. Gidip darbe ekibinin içinde yer almayacak. Çok merak ediyorsan ben sana iddianame ve ek klasörlerindeki belgeleri getireyim. Yargıtay’daki aklamalara evet diyosun, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği tutuklama kararına gelince hükümet yapıyor diyosun.

H.C: Ben bu programda fikirleri ve haftalık olayları tartışmak için buradayım. Bana fikir söylersin, elini masaya vurmakla…

Ş.T: Allah aşkına fikir mi söylüyorsun. Yaptığı iş polemik ortaya koyduğu bir fikir yok ki.

H. C: Reyting peşinde içi boş işler yapmayalım. Bu kahvahane muhabbeti. Hükümete yakın olan gazeteci ve aydın geçinenler tehdit ediyorlar. Bana sen niye dışarıdasın diyor.

Ş.T: Ben sen niye dışarıdasın demiyorum. Senin mantığınla hareket ediyorum. “Her muhalifi götürüyorlar” diyosun. Senin mantığınla sen niye dışarıdasın diyorum.

H. C: AKP gidince bunları yine konuşalım. İktidara yakın olanlar karşısındakileri çivi kendilerini çekiç görüyorlar. Şamilin yaptığı da o. Hedef mi gösteriyosun beni.

haberin videosu link de mevcuttur.

TAYYAR & CEVİZOĞLU BİRBİRİNE GİRDİ!.. - Korsan Haber

AngeL Of Death

Wishmaster
bu şamil tayyar denilen adamdan nefret ediyorum..eskiden rakı içip akp döneminde süt içen adamlardan..satın alınmış kalem.

HTML