Tanri(kısa bir fıkra)

asker_em

New member
Tanri(kısa bir fıkra)ek-1 güneş tutulması

Büyük gazetelerimizin birinde yönetici semineri veren uzman,

Türklerin dünyada en kötümser milletlerden biri oldugunu

iddia etmis.

Pesinden küçük bir test yapmis. Bitisik sözcüklerden olusan

asagidaki cümleyi birkaç saniyeligine gösterip yöneticilerden

okumalarini istemis:

"THEGODISNOWHERE"

Katilimcilarin hepsi bu cümleyi:

"THE GOD IS NO WHERE" diye okumus.

Yani "Tanri hiçbir yerde degildir" seklinde.

Uzman aci aci gülümsemis... "Tam bekledigim gibi" diye mirildanmis.

Bati ülkelerindeki seminerlerde katilimcilar bu cümleyi söyle

okurlarmis:

"THE GOD IS NOW HERE"

Yani: "Tanri simdi burada"...

SAHi SiZ NASIL OKUMUSTUNUZ???[/SIZE]

güzel bi fıkra benim haşuma gitti sizinle paylaşmak istedim:cool:
--------------------------------------------------------------------------------

Albay, binbaşıya: -Yarın güneş tutulacak. Bu her zaman görülen bir şey değildir. Erleri talim elbiseleri ile talim meydanına getirin de olayı görsünler. Ben de orada bulunup kendilerine gerekli bilgiyi vereceğim. Şayet yağmur yağarsa, tabii bir şey göremeyiz. O zaman erleri, üstü kapalı talimgaha götürürsün. Binbaşı, yüzbaşıya: -Albayın emri ile yarın sabah saat dokuzda güneş tutulacak. Bu her zaman görülen bir olay değildir. Şayet hava kapalı olursa bir şey görülemeyecektir. Bu durumda tutulma, kapalı talimgahta gerekli talim elbisesiyle yapılacaktır. Yüzbaşı, teğmene: -Albayın emri ile yarın sabah dokuzda talim elbisesi ile güneş tutulmasının açılış merasimi yapılacaktır. Şayet yağmur yağarsa ki bu durum pek görülen bir olay değildir, Albay kapalı talimgahta gerekli bilgiyi verecektir. Teğmen, başçavuşa: -Yarın sabah dokuzda hava güzel olursa, talim kıyafeti ile albay tutulacak. Kapalı talimgahta yağmur yağarsa, alayın meydanında manevra yapılacak. Çünkü bu her zaman görülen bir olay değildir. Basçavuş, askere: -Yarın sabah saat dokuzda kapalı talimgahta Albayı tutacağız. Sabah hepiniz talim teçhizat ile hazır olun. Askerler kendi aralarında: -Yarın sabah bizim başçavus Albayı tutuklayacakmış.

FANTASY LOVE

New member
Türkler Amsterdam ı da farklı okuyor komik değil ben ce. ayrıca Türkler ingilizce ne kadar biliyor ki onu bi araştırmak lazım hatta varsa bi araştırma sonucunun % sini almak isterdim. tabiki bişi paylaşmışsın ve yeni bi arkadaşımızsın ama daha marjinal bişiler bul tamam mı. ama sana destek olmak için ilk defa teşekkür butonuna basıcam

HAŞAVRİ

Braveheart
fantasy kardeşşş flood yapmişsen gardaş mesajlarının bı denesini silermisin ..indi modlar basar burayı

FANTASY LOVE

New member
HAŞAVRİ' Alıntı:
fantasy kardeşşş flood yapmişsen gardaş mesajlarının bı denesini silermisin ..indi modlar basar burayı
Eyer bu cümlelerini Türkçe yazarsan ne istediğini anlayabilirim. Ve ben kardeşin değilim ben kızım tamam mı!!! ayrıca tek anladığım 2 mesaj arka arkaya yazma demen. Nasıl silindiğini de bilmiyorum. Zaten yetkili kişiler siler onu gerek görürse.

asker_em

New member
FANTASY LOVE' Alıntı:
Türkler Amsterdam ı da farklı okuyor komik değil ben ce. ayrıca Türkler ingilizce ne kadar biliyor ki onu bi araştırmak lazım hatta varsa bi araştırma sonucunun % sini almak isterdim. tabiki bişi paylaşmışsın ve yeni bi arkadaşımızsın ama daha marjinal bişiler bul tamam mı. ama sana destek olmak için ilk defa teşekkür butonuna basıcam

teşekür ederim ama ben okadar yeni biri değilim

HTML