takilma problemi

sound

New member
bilgisayarim oyunlarda bir sure sonra takiliyo yeniden baslatmak zorunda kaliyorum surekli bunu nasil engelleyebilrim ?

USLanmAZ™

FORMUN USLANMAZI
Arkadasım soyleıgın problem akla klasık cevabı getiriyor...1. olarak donma varsa muhtemelen ekran kartı yetersızdır...yukselte bılırsın...Eger ekran kartın oyunu cok rahat desketler diyorsan sorun buyuk olcude ısınmadan kaynaklanıyordur...ek olarak fan taktırarak yada kasanın kapaklarını acarak bu ısınma problemını asabılırsın....bırde tabıkı fanın dısarıya verdıgı sıcak havayı rahatca verebılsın yanı fanın öne herhangıbır engel olmasın (PC masalarında genellıkle bu problem olur)....Bunlar teker teker olabılecegı gıbı hepsı bırlıktede sorun olabılır...Bilgisayaı uzun sure kullandıgında ısısına dikkat et ege normalın ustunde ısınıyorsa...Bilki sinyaller veriyor...powerdan yanmaya bir baslas..Allah korusun anakarta kadar tum sıstemı degıstırmek zorunda kalırsın....Karsılasılan ufak sorunlar aslında buyuk sorunların uyarıcısıdır....Senın sorununun genel olarak ilk tehsisi bu olabılır..Ama belkı cok farklı bır seyde olabılır sonucta makinayı gormedık...Ama bıraz daha acıklayıcı bilgiler (ısınma varmı yok mu? Oyun yuksek donamım istiyor mu ? v.s. ) verirsen arkadaslar sana daha iyi yardımcı olacaklardır...

benim01

New member
Ekran kartı harici takılmış sanırım, kasa çalışırken ekran kartının fanı varsa bir kontrol et dönüyormu diye yada ekran kartının soğutma sistemi de sorunlu olabilir ,tozda içine işlemiş olabilir kolay gelsin...

sound

New member
yok sadece oyunlarda takiliyordu icini acip kontrol etmistim ama farketmemisim fanin kablosu hasar gordugu icin calismiyomus tesekkurler

HTML