Taş Devri

blah

New member

Alpaslan Dikmen
29.02.2008 - Fotogol

Çarşamba günü oynanan ve her zaman olduğu gibi Galatasaray’ın güldüğü bir kupa maçından sonra stattaki güzellikler hiç konuşulmadı.

Fenerbahçe yenildi ya, dünyalar yıkıldı. Artık hep birileri suçlu! Yüz bin tane dıngırtı ürettiler. Ya bir gün de mazeretsiz kabul edin kardeşi yenilgiyi... Yok!
Top toplayıcı çocuğa bile laf söylemediler mi?

Bir de konuşulmayanlar var; Mesela maç öncesi yaptığımız o müthiş koreografi. Sayın ve de Ünlü Türk Büyüğü Hıncal Uluç ağabeyimiz nefret ettiği ve sürekli kin kustuğu bu büyük taraftarın emeklerini görmüş müdür acaba?

Başkaları yönetim destekli aldıkları bayrakları bile açamayıp fiyonk yaparken; koreografi yapılacak diye yola çıkıp tribünden adeta uzaylılara mors alfabesi ile mesaj yollayanlar varken ultrAslan Türk tribünlerinde çığır açmıştır. ultrAslan tribünlerde bunu yıllardır hep yapıyor ama gören kim?

Maddi manevi sadece taraftarın katkısıyla ve günlerce gece-gündüz uğraşılıp el emeği göz nuru yapılan bu işi görmezden gelmek ve üzerinde konuşmamak bir temaşa spor olan futbol için kayıp değil midir?

Lincoln’ün ilk sarı kartı meselesi; Adam çalımını atmış altı pasın içine girmek üzere, golünü atacak ama ayağı çime takıldı ve düştü. Milyonlarca kişi gördü, bir tek hakem görmedi. “Beni aldattın” dedi sarıyı yapıştırdı. Hele Şeref Tribünü önündeki yan hakem tam evlere şenlikti. Yanında olan hadisede bile bayrak kaldıramayıp orta hakeme bakan bir garip ademdi.

İlk yarıda oyun en az 7-8 dakika durdu, hakem 4 dakika uzatma verdi. Galatasaray taç atışı kullandı, topu alan G.Saraylı bomboş pozisyonda kaleciyle karşı karşıya kaldı. Hakem oyunu bitirdi! Uzatmanın bitmesine daha 30 saniye vardı.

Bu üç meselenin de tartışıldığı medya aracı görmedim.

Varsa yoksa Lincoln’ün Volkan’ın annesine küfrettiği konuşuluyor. Daha 15 gün önce milyonlarca insana liderlik yapan ultrAslan Lideri Sebahatin Şirin’e Kadıköy’de koro halinde küfretti haysiyetsiz insanlar. O niye konuşulmadı? Hepimizin annesi değerli değil mi? Ayrıca Lincoln’ün böyle bir terbiyesizlik yaptığını da hiç sanmıyorum.

Neyse… Dinozorlar bile evrim geçirip kuş oldular ama anlaşılan bu kupayı görmek için birkaç milyon ışık yılı daha bekleyecek birileri.

Son söz;
Ali Sami Yen’de her maç sonrası neredeyse hakem soyunma odasına girmeden ışıklar söndürülür, polis insanları dağıtırdı ama ilk defa böyle bir şey olmadı.

İşte bu sebepten dolayı emniyet güçlerimize maç günü gösterdikleri kibarlıkları ve maç sonunda uzun müddet statta kalan Galatasaraylılara sabırları için teşekkür ederim.

UltrAslan

HTML