Türk'lerin MSN merakı

crazyquake

.::®crazy™::.
Her ay l milyon yeni kullanıcı ekleniyor ve sıkı durun AB'de ortalama 15 saat, bizde ise tam 40 saat MSN'de konuşuluyor. "Türk insanı bilgisayarda sohbete çok meraklı" diyen Çapa, "Başka hiçbir ülkede yüzde 111 gibi rekor bir büyüme yok. Her ay l milyon yeni kullanıcı MSN Messenger'a ekleniyor" diye konuştu.

Bir kişinin MSN Messenger listesinde ortalama 30 arkadaşı yer alıyor.

Birçok şirket önlem olarak iş yerlerinde instant message'ı yasaklıyor... Ancak Çapa, "MSN Messenger'ı verimliliği artırmak için akıllı bir araç kullanan şirketler de var. Bu aynı zamanda, şirketlere ücretsiz iletişim imkanı ile büyük bir tasarruf sağlayan bir hizmet" diyor.

Çapa birçok şirketin, bayi kanalları arasındaki iletişimini telefon yerine MSN Messenger üzerinden sağladığını da söylüyor. Ebru Çapa, konuşmanın yanı sıra telefona göre bir diğer avatajının ise MSN Messenger üzerinden dosya paylaşımının gerçekleştirilebiliyor olduğuna dikkat çekti.

Anında mesajlaşma, bilgisayarlardan sonra cep telefonlarına da sıçradı. Kısa mesaja rakip olan anında mesajlaşma sistemi büyük GSM operatörlerinden büyük destek alıyor. Son olarak Vodafone, Verizon, BT, TİM gibi dünyanın en büyük 15 GSM operatörü biraraya gelerek bir protokol imzaladı. Bu protokol, farklı operatörlere bağlı olan abonelerin birbiriyle anında mesajlaşma servisi üzerinden sohbet etmesine olanak sağlıyor. Türkiye'de Turkcell ve Telsim'in cep telefonundan anında mesajlaşma servisleri bulunuyor. Dünyada "mobil anında mesajlaşma" alanında çalışmalara başlayan ve kendi servisini lanse eden ilk üç operatörden biri olan TurkcelFin Katma Değerli Hizmetlerden

Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar, "Kullanıcı kitlesini daha çok sosyal ve arkadaşlan ile sürekli bağlantıda olmayı seven gençler oluşturuyor. Sosyal, arkadaşlan ile sürekli bağlantıda olmaya önem veren, hareket halinde olan ve cep telefonunu tercih eden kişiler bu servise ilgi duyuyor" diyor. Ancak cep telefonu üzerinden anında mesajlaşma için ücret sözkonusu.

Vatan

Sizleri bilmem ama benim listemde 114 kişi var :)

osiris_cemo

New member
oha yaw 474 kiş mi insanın kafası karısır kim kimdi diye :)

asterix_e

New member
474 Laf Mi Msn Bazen Adam Eklemz Oluyooo Bende Hepsinide Biliom Ama Bazen Yetisemiorum Bende Cozumu Istemedigimi Engellemekle Buldum En Son Bakdiim De 500 ü Gecmisdi Dedim Ya Adam Eklemez Olmustu Artik Bi Temizlige Baslasam Iyi Olcak Ha Bide Ne Gerek Vardi Diyeceksiniz Ne Yapalim Biz Turklerin Herseyi Kizlarla Yada Bos Sohbet Eger Ki Farkli Bi Sey Yapiyor Olsaydiiiiiikk Coktan Amerikayi Bile Gecmistik Bana Bosuna Kimse Demesin Sen Cok Farklimisin Die Bende Temislige Basladim Bosuna Kizmasin Kimse Bana Belki Kim Bilir Yakinda Msn Bilem Birakirim :p Dermisim

[ RigaL ]

New member
_scream_17' Alıntı:
bnmkinde 474 kişi var ama türkler acayipiz yaaw
Bende de şuan 69 online var ama nedense herkes kendi havasında : )

İyi bi msn temizliği şart oldu : )

terteren

Altın Üye
her şeyde olduğu gibi bunun da suyunu çıkarmışız

RoKeT

New member
Bendede oluyo 550 yi gecince kisi alamiyorum silmekten baska care yok nasilsa o bana yazar :)

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
gereksiz adamlar listede pek bulunmaz valla biçok arkadaş gibi yabancılarla sohbet merakımda yok:Dbana 149 gerekli kişi yetio:):):)

free!

artık yok...
online kızılakrep var durex var bide devil :)
ünivden 3 kişi
yan odadan 1 kişi
diğerleride 8 kişi
13 kişi online :)
kızıl cvp ver laaa:)

HTML