Türkler

Uykusuzhergece

New member
* Turk, asillerin asilidir. Yapma olmayan, gosterisi bulunmayan bu pek yuksek asalet ona, tabiatin hediyesidir. PiERRE LOTi

* Turkler bir irk ve bir millet olarak yeryuzunun en serefli insanlardir. LA MARTiNE

*Turkler, devlet yikmakta ve devlet kurmakta birinci sinif ustatlardir. HAMMER

* Turkler oldurulebilir, lakin maglup edilemezler. NAPOLYON

*Eger kendilerini tanimis olsaydiniz, Turklere hayran olurdunuz. SiR MARK SYKES

*Turk tek basina bir kuvvettir. Azmini ve iradesini kanindan alir. HAMMER

*Savasin zevkini almak isteyen Turklerle savasmalidir. TAUSEND

* Turkler barista melek savasta ifrit gibidir. B. GAZi

* Turke dusman olmak beseriyete dusman olmak demektir. Allah beni bu afetten korusun. LA MARTiNE

* Turk Milleti'nin asiri sabirli oldugunu, fakat ayrani kabardigi zaman, Kagan arslan gibi onunde durulmadigini butun tarih ve dunya bilir. NiHAL ATSIZ

* Turkler dunyanin en mert insanlari, en iyi ve asil milletidirler. VON DER GOLTZ

*Turkler, tarihte oynadiklari rol bakimindan, dunyanin birinci milletidir.
NiHAL ATSIZ

* Turk milleti cihana hakim olmak icin yaratilmistir.
HACI BEKTASI VELi

* TUrklerin biricik sevdikleri Sey hak ve doGruluktur. W. PiTT

Turklerin yalniz sonsuz bir cesareti degil, iradeleri sersemlestiren bir sihirbaz zekasi da vardir. CERNAYEV

*Ey Turk! Titre ve kendine dön. BiLGE KAGAN

ikRa

Banned
hepside çok değerLi yorumLar MiLLetimizi yüceLtmek adına ama acaba kaynağı varmı bu yazıLarın?

Valla Turk olmak gercekten de cokfarkli yaauuu

Ne bilim insan daha bi baska hissediyoo kendini

Suna eminim ki Allah korusun bi savas falan ciksa akli eren kucucuk bi cocuk bile ulkesini savumaya calisir

Biz gercekten tum iyi ve kotu yonlerimizle cok cok farkli bi milletiz

Bosuna "NE MUTLU TURKUM DIYENE " demiyoruz dimi???

AntidepresaN

New member
Bi çoğunu okumuştum özellikle pierre loti ve lamartine

osiris_cemo

New member
Bende bu yazılanların (görüşlerin) hemen hepsini okudum güzel yüreği okşayan sözler ama pek çoğu günümüzde pek bir anlam ifade etmiyor ne yazıkki dejenere olmuş milli değerlerinden uzak nerdeyse Türklüğümüzü bile kaybetmiş bir millet olma yolunda hızla ilerliyoruz.Yeter artık bırakalım bu yabancı aşıklığını ve özümüze dönelim.

Kaptan007

New member
Güzel sözler ..Değerini bilmek Korumak gerek........................ Emeğe zamanına saygı arkadaşım eline sağlık...

nestor

ARKEOLOG
osiris_cemo' Alıntı:
Bende bu yazılanların (görüşlerin) hemen hepsini okudum güzel yüreği okşayan sözler ama pek çoğu günümüzde pek bir anlam ifade etmiyor ne yazıkki dejenere olmuş milli değerlerinden uzak nerdeyse Türklüğümüzü bile kaybetmiş bir millet olma yolunda hızla ilerliyoruz.Yeter artık bırakalım bu yabancı aşıklığını ve özümüze dönelim.

osiris kardeş herşey yazmış benim ekleyecek birşeyim yok tamamen katılıorum..

Valla Beyler sizi belki pek etkilemiyoo bu sozler ama yurt disina cikinca gercekten Turkiye ve Turklukle ilgili en ufak soz, olay, vs. de insan daha degisik tepkiler veriyoo yani daha coskulu karsiliyorsunuz boyle seylerii

HTML