Türkiye'yi yönetecek adam yok adam

Elasis

New member
Yaşar Kemal: "AKP kapatılıp seçim yapılsa ne olur ki? En çok kendilerini vatansever diye tanıtan adamlardan korkacaksın.

Yazar Yaşar Kemal, son dönemde Türkiye'nin gündemine oturan Ergenekon soruşturması ve AKP kapatma davası ile ilgili kötümser konuştu. Yaşar Kemal, "Türkiye için çok kötümserim. 82 yıllık ömrümde hiç bu kadar mutsuz ve kötümser olmamıştım. AKP kapatılıp seçim yapılsa ne olur ki? Türkiye'yi yönetecek adam yok adam" dedi...

Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık bugünkü köşesinde yazar Yaşar Kemal'le olan sohbetine yer verdi. İşte Işık'ın köşesinden bazı notlar:

"Yaşar Kemal'e öncelikle 'Türkiye'de her gün gündeme bomba gibi düşen yeni olaylar yaşanıyor: AKP'nin kapatma davası, Ergenekon soruşturması, ABD Başkonsolosluğu'nun bombalanması... Ne diyorsunuz bu olup bitenlere, Türkiye'nin sonunu iyi görüyor musunuz?" diye sordum...
Yaşar Kemal'in yanındaki bir beyfendi (emin değilim ama sanırım oğluydu) bu sorudan rahatsız oldu ve "Lütfen bu konulara girmeyin" diye uyardı. Tam özür dileyip geri çekilmek üzereyken büyük usta sıkıntılı biraz da kızgın bir sesle soruma cevap verdi: "İyi mi kötü müyü bırak. Ben Türkiye'nin sonunu görmüyorum, göremiyorum. Sana bir şey söyleyeyim en çok kendilerini vatansever diye tanıtan adamlardan korkacaksın. Bunların vatanı sevdikleri falan yok. Baksana memleketi rezil ettiler"

"Şayet AKP'nin kapatma davasından ülkeyi erken seçime götürecek bir karar çıkarsa bu bir çözüm olur mu? diye sorduğumda verdiği cevap çok düşündürücüydü: ' Seçim olsa ne olur ki? Türkiye'yi yönetecek adam yok adam. Ben 82 yaşımdayım. Hayatım boyunca hep mutlu oldum. Hep iyimser biriydim. Hiç kötümser olmadım. Ama ilk kez çok pesimistim (kötümser) Hatta şöyle söyleyeyim 82 yıllık ömrümde Türkiye için hiç bu kadar mutsuz ve kötümser olmamıştım"

Kaynak

Madness

Banned
Önce adam olmayanlar Türkiye'nin yönetiminden bir çekilsin. Bu koca ülkede öyle büyük değerler var ki?

Ama ilk şart şimdiki vatan hainlerinin elini eteğini bu ülkeden çekmeleridir.

crossBoy__

New member
bi bakıma da doğru sölemiş..al birini vur ötekine. CHP için farketmez ama Deniz Baykal meclise girse yeter.zaten tek istediğide o iktidar partisi olmak ülkesine faydalı olmanın peşinde değil, sadec barajı aşıp kesesini doldurmanın peşinde..ne alaka diye soranlar olabilir ama bilen bilir ne alaka olduğunu...

LOOPUSED

Altın Üye
adam yok olurmu türkiyede dolu bence..nikleri tükleri bile vatansever olan binlerce kişi bulursun bu ülkede hepsi maşallah değil türkiyeyi dünyayı idare ederler:)

jet84

New member
Akp işine geliyordu sanırım bu beyefendinin.Bu adamı sevmiyorum ayrılıkçının teki. Son 5 yılda da mı mutluymuş neden acaba ? Ben de kötümserim ama bu hükümet var diye.Yarın birgün kadınların mini eteklerine karışacaklar, boyalı saçlarına da .İlahiyat fakültelerinin kontenjanı arttı.Ünilere doluşacaklar türbanlılar, hakkımızı istiyoruz diye tekrar başlayacaklar.Sayıları da fazla olacak.Daha çok Atatürkçüyü tutuklayacaklar.Ülkeyi zaten yabancılara satıyorlar.Nesine güveniyorsun Yaşar bey ? Ama senin etnik kökenini ve pkk yandaşı oluşunu düşünürsek hiç de şaşırtıcı değil lafların. Bu arada yönetecek adam bulunur meraklanma. Hem de adam gibi adam !!!

Albayrak

Can Feda
Liderliği iyice basite alırsan olacak olan o.

Lider halka inecekmiş, halkla kahvede çay içecekmiş falan filan.

E böyle lider olursa malesef böyle ülke olur.

Sosyalist3

New member
Mhp=faşist
akp=yobaz
chp= Küçük burjuva kaypaklığı içinde bocalayan bir partidir.

yaşar kemal doğru söylemiş

HTML