Türkiye'nin yerli arama motoru "Geliyoo"ya Sahip Çıkılmalı mı?

Başarılı olursa Geliyoo'nun hangi hizmetini kullanırsınız?

• Kullanılan toplam oy
    11

_AzraiL_

New member
Arkadaşlar teknoloji üzerine Türkiye'de yeni dönemde bir internet çağına hızla geçiş söz konusu. Türkiye kendi kaynaklarını oluşturma yolunda ilerlerken bilişim sektörünede ciddi yatırımlar ve teşvikler yapmakta bunları üniversiteler bünyesinde kurulan Teknoparklar ilede desteklenerek Tübitak ve Kosgeb hibelerinde çağrıların çoğaltılmasında da görülebilmekte. Teknolojiye böylesine yatırım yapılmaya başlandığı bir zaman dilimde internet denildiğinde vazgeçilmez araçlarından biri olan arama motorları dünyasında yerli bir ürün olan Geliyoo arama motoru (www.geliyoo.com) 2010'dan beri geliştirilmekte bu konuda sizlerinde fikirlerini bilenleriniz kullananlarınız ve takip edenlerinizin katılımıyla ne kadar destek verildiğini yerli bir girişime ne kadar sahip çıkılabildiğini bu konuda tartışmaya açmak istedim. Yerli projeleri herzaman desteklerim.

Geliyoo arama motorunu geliştiren Türk arkadaşlar bu konuda azimle ilerliyorlar 2010'da bi kaç haber ile tanıdık bugün Türkiye'de bir arama motoru botuna sahip tek yerli firma (GeliyooBot haberlerine rastlamışsınızdır) ve arama motorunu geliştirirken destek ünitesi olarakta ilk Türk tarayıcı olarak piyasaya sürmeye hazırlandıkları birde Geliyoo Browser internet tarayıcıyı 2014'e yetiştireceklerinden bahsediliyor. Bir başka forumda okuduğum, Geliyoo Browser'da hayal ürünü gibi olsa dahi bir tarayıcıda ne olmasını istersiniz diye sordukları bir soru ile direk bizlerin ihtiyaçlarına yönelik bir yazılım geliştirmeye çalıştıklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

Evet bu konuda Türk arama motoru Geliyoo ve Türkiye'nin ilk yerli tarayıcı girişimi olan Geliyoo Browser hakkında neler düşünüyorsunuz? Daha önce duyan destekleyen ve kullanan arkadaşlar var m? Şahsen ben anasayfam olarak kullanıyorum ihtiyacımı tam karşılamasa dahi ben google veya facebook gibi siteleri ordan arayım öyle giriyorum en azından birazcık katkımız olur ve gelişmeleri için destek olmuş sahip çıkmış oluruz diye düşünüyorum.

hatırlatma: geliyoo'nun diğer servisleri içinde haberler, forum, link kısaltma müzik, network, e-okul gibi sistemi desteklicek farklı çalışmalarıda var.

iyi forumlar, yorumlarınızı bekliyorum.

ported

New member
Çok kullanışlı gelmedi bana yapılan onca yatırımla daha ileri düzey birşey bekliyor insan