"Türkiye'nin geldiği nokta takdir edilmelidir"

yoldas

New member
Cumhurbaşkanı Gül, TESK Genel Merkezi'nde konuştu...

"10 milyona yakın Türkiye nüfusunu temsil eden değerlersiniz. O bakımdan sizlere gerçekten önem veriyorum cumhurbaşkanı olduktan sonra birçok kez sizlerle birlikte olduk.

Değerli konuklar gelişme yolunda büyük başarı elde eden Türkiye Atatürk'ün gösterdiği hedefte en ileri seviyeye gelmiştir. Bugün Türkiye'nin geldiği seviyeyi herkesin takdir etmesi gerekir. Daha yapmamız gereken çok şey var şüphesiz. Bunda en büyük katkısı olan kesim şüphesiz sizsiniz. Bunu görmemiz ve takdir etmemiz gerekiyor.

Türkiye'nin hala üretimini geliştiriyor olması takdir edilesi konulardır. Türkiye bu gelişmelerin yanında sorunlarını demokrasi ile çözme olgunluğuna ulaşmıştır. Bu konuda da daha yapacak çok şeyimiz var.

Türkiye ilerlemesini sürdürecektir. Esnaf ve sanatkarlarımız toplumun ve ekonominin önemli kesimini oluşturmaktadır.
Onlar sosyal yapının güçlendirilmesinde de rol oynamaktadır. En küçük iş birimleri sizindir. Yanınızda birilerini çalıştırıyorsunuz ama kimseye yük
olmuyorsunuz. Sahiplik duygusu sizinle başlıyor. Büyük ticaret adamları esnaflıkla işe başlıyor. Sonrasında bulundukları şehirlere sığmıyor, yayılıyorlar. Övündüğümüz şirketlerin başları işlere esnaf ve sanatkarlıkla başlamıştır.;

Emek olmadan ekonominin büyümesi mümkün olmaz. Esnaf ve sanatkarlarımıza hak ettikleri değerin verilmesi devletimizin görevidir. Esnaf ve sanatkarlarımızın haklarının savunulması sevindiricidir. Görevinizi en iyi biçimde yapıyorsunuz.

Küreselleşen dünyada ekonomik faktörlerin gelişmelere karşılık vermemesi mümkün değildir. DTÖ var, üye olmayanlar bile üye olmaya başlıyor. Ekonomik anlamda herkes birbirine satabilir hale geliyor. Böyle yaşıyoruz. Bu ülkeler için olduğu kadar esnaf ve sanatkarlarımız için de önemlidir. İşletmelerin rekabetini artırması zorunludur. Değişimi görüp, değişimin önüne geçmek gerekir. Bu esnaf ve sanatkarların düşünmesi gereken işlerden biridir. Bununla birlikte küçük işletmelerin dünyaya uyumda daha esnek oldukları bir gerçektir. Onlara yol gösterilirse hep beraber yapılırsa küçük birimler büyür.

Küreselleşen dünyada büyük üretim güçleri esnaf ve sanatkarları umutsuzluğa düşürmektedir. Haksız rekabet sizi zorlamaktadır. Çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar çerçevesinde ortak bir çözüme ulaşılacağını umuyorum. Bu çalışmaları ben de destekliyorum. Bunun da yakından takipçisi olacağım. "

HABERTURK.COM

şaka gibi arkadaşlar, hangi seviyeden bahsediyor bu adam

HTML