Türkiyemizde değişmesi gerekenler ne sizce???

samdem

New member

Arkadaşlar biliyosunuz ki Türkiyemiz mükemmel bi yer...bizi çekemeyen biçok ülke var...çünkü biçok ülkede olmayan güzellikler bizde mevcut...ama malesef ülkemizin bazı kusurları ve yanlışları var...sistemin biçok şeyin değişmesi gerekiyo...bazen öle kötü ve saçma olaylar oluyo ki malesef 'Burası Türkiye' diyoruz...ancak değiştirmek adına pek bişey yapamıyoruz... peki değiştirmek elinizde olsaydı ilk neyi değiştirirdiniz???

Mesela benim elimde olsaydı ilk olarak eğitim sistemini değiştirirdim :eek:ut:

Sıra Sizde...

nuri69

New member
Kafa yapımızı değiştirmek isterdim, bananecilikten kurtulmak isterdim. kurallara uymayı ve ahada burada polis yok çöz kemeri bas gaza düşüncesinin değişmesini isterdim, kısa yoldan zengin olma ve param yokken lüks içinde yaşama çabalarımın değişmesini isterdim, tüketen değil üreten insan olmayı isterdim, yerlere çöp atmamayı isterdim, hep kendim için değil birazda ülkem için yaşamak ve çalışmak isterdim.

bu örnekleri dahada uzatabilirim ama kısa keseyim diğer arkadaşlarda bişeyler yazsın.

murat335

New member
arkadaşın dedigi gibi ilk önce kafa yapılarının degişmesini isterdim .....egitimin saglıgın vs özelleşmemesini isterdim o güzel ülkemizde gidigide bütün kurumların emperyalist güçlerin ellerine bırakılmamasını isterdim.........hortumculara devletin başındakilere dur demek isterdim .............garibanın yoksulun ezilmemesini isterdim ..........göz göre göre devletimizi satan devletin başındaki soyguncu hükemete dur demek istirdim kzısacası kohrolsun emperyalizim yaşasın hür ve bagımsız türkiye diyerek noktalayım..:eek:

yehovan

Banned
ülkemde o kadar değişecek çok şey varki. Başta ülkemizin siyasi rejimini değiştirmek gerekiyor. hemen şeriat gelmesin aklınıza. ülkemin sistemi halkın kendi kendi yönetmesi ilkesine dayalı. bunun için bir meclisimiz var fakat seçmenlerin yüzde 30 temsil ediyor. cumhurbaşkanın şu an için hiç bir şekilde bir etkisi yok siyasete ülkenin en buyuk kademesi kararları ancak mahkemi ile uygulamakta cumhur başkanını meclis seçmekte meclis ise yüzde 30 u temsil ediyor. bunlar değişmeli. rejim toptan değişmeli ülkem yeni baştan yapılandırılmalı. Demokrasi türkler için uygun bir rejim stili değildir. Ki kaldıki demokrasi nedir hala çözemedim. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gibi ülkeyi sıfırdan yaratmak gerekir. diyorum .

leke900

New member
yehovan dediğin ilginç ama saçma malesef çünkü şu an dünyada demokrasiden daha iyi bi rejim yok malesef ben ne mi isterdim şu salak ab hayalinden artık vazgeçilmesini boşua uraşmamamız için sonra murat dedine göre hortumlamak hırsızlık falan demiş çok doru bunun bitmesini isterdim mailli gelir yükselsin insanların aldığı paralar yükselsin ki insanlar bu tür şeylerle uraşmasın ülkemizde madenleri işltebilmek isterdim şu benzini yükselişini durdurmayı isterdim işte bunları isteridm

tirantroll

New member
ben butun sokak magandalarını teker teker hapisaneye gonderırdım insanlar sokakta rahat yurusun ınsanlar sewgılılerıyle rahat gezsın dıye-- polisleri daha dikkatli secerdim 17 yasındaki ehlıyetsız ben ve arkadaslarımı 20-30 milyona bırakmasın diee ----hastaneleri adam gibi yapardım cogu pislik içindee vsvsvs ya gecen gun bır devlet hastanesıne gittim ziyaret için bu hastanede aliye diziside cekılıo ya boyle pis ı hastane gormedım oraya gıdenın aklı yoktur filmin cekıldıği yerler tertemiz geri kalanını b*k goturuo cok sasırdım o yuzden soledım konuyla ılgısı yok bılıyorumm

HTML