Türkiye İsrail’e nota verdi

süper_mod_

New member
Türkiye, İsrailli komutan Avi Mizrahi’nin Türkiye’yi Ermeni soykırımı ile suçlayan sözleri nedeniyle İsrail’e nota verdi. Genelkurmay da yaptığı açıklamada, Mizrahi’nin sözlerini “kabul edilemez” olarak nitelendirerek, İsrail ordusundan açıklama istedi

ANKARA - Bugün Dışişleri Bakanlığı’na çağrılan İsrail’in Ankara Büyükelçisi Gabi Levi’ye, Kara Kuvvetleri Komutanı Avi Mizrahi’nin ‘nin açıklamalarından duyulan rahatsızlık bir protesto notasıyla iletildi.

Genelkurmay Başkanlığı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Basında yer aldığı şekliyle ve söz konusu kişiye atfedilen sözlerin gerçekleri saptıran, maksadını aşan, talihsiz, hiçbir şekilde kabul edilemez, bulunduğu görevin yetki ve sorumluluklarıyla bağdaşmayan ve en önemlisi de iki ülke arasındaki milli menfaatlere zarar verebilecek boyutta ifadeler olduğu değerlendirilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri ile olan ilişkilerine önem verdiğini düşündüğümüz İsrail Genelkurmay Başkanlığı’nın konuya açıklık getirmesini beklediğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.
İsrailli generalden Erdoğan’a sert cevap

İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı Mizrahi, Davos’ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e “Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz” sözleriyle tepki gösteren Başbakan Erdoğan için “Aynaya baksın” ifadelerini kullanmıştı.

Mizrahi, İsrail’i suçlayan Türkiye’nin uzun yıllar önce Ermenilere dünyanın en büyük katliamlarından birini yaptığını öne sürmüştü.

http://www.ntvmsnbc.com/news//475514.asp

byramic

New member
Davos'ta kurmacaydı diyenler buna ne diyecekler acaba?Danışıklı dövüş olmasın?Yada kurmaca, Tayyip'in oyları artsın diye?

K€LKiTLi

Banned
İsrail e verilen bu notaya en çok CHP liler üzülmüştür

hatta Onur Öymen " Siz İsrail e nasıl nota verirsiniz" diye açıklama yaparsa şaşırmayın

OrHUN_BEY

New member
Davos'ta kurmacaydı diyenler buna ne diyecekler acaba?Danışıklı dövüş olmasın?Yada kurmaca, Tayyip'in oyları artsın diye?
NOTAYI ERDOGHAN vermemiştir.

Bu aralar aşırı derecede yıpratma girişimine girdiğini TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ vermiştir. Bunu da kendi payınıza faydaya çevirmeyin hemen. HAYDİ ERGENEKONCULAR NE OLDU????

K€LKiTLi

Banned

Bu aralar aşırı derecede yıpratma girişimine girdiğini TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ vermiştir. Bunu da kendi payınıza faydaya çevirmeyin hemen. HAYDİ ERGENEKONCULAR NE OLDU????
Ben buradan hackhell yönetimine seslenmek istiyorum

Siyaset bölümüne önüne gelen herkes yorum yapmasın

belli bir siyasi bilgi ve genelkültür seviyesine sahip olanlar bu bölüe girip paylaşımda bulunsuzn

Böyle bir düşünceye bu arkadaşın bu yorumunu okuduğumda vardım

Diyor ki " TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ vermiştir."

o da haklı nereden bilsin bir ülkeye Türk silahlı Kuvvetlerinin nota verme gibi bir yetkisi ve görevinin olmadığını

Bilemezler çünkü bunların bilgi düzeyleri sadece "Slogan Atmadan "ibarettir

OrHUN_BEY

New member
K€LKiTLi;4056194' Alıntı:
Ben buradan hackhell yönetimine seslenmek istiyorum

Siyaset bölümüne önüne gelen herkes yorum yapmasın

belli bir siyasi bilgi ve genelkültür seviyesine sahip olanlar bu bölüe girip paylaşımda bulunsuzn

Böyle bir düşünceye bu arkadaşın bu yorumunu okuduğumda vardım

Diyor ki " TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ vermiştir."

o da haklı nereden bilsin bir ülkeye Türk silahlı Kuvvetlerinin nota verme gibi bir yetkisi ve görevinin olmadığını

Bilemezler çünkü bunların bilgi düzeyleri sadece "Slogan Atmadan "ibarettir
O kadar haklısın ki sana katılmamak elde değil. Diyorsun ki bilgisi olmayan yorum yapmasın. O ZAMAN SUS.

http://www.gencturkhaber.com/turkiyeden-israile-nota-veirldi-ordunun-aciklamasi.html,0f28f

http://www.gencturkhaber.com/turk-silahli-kuvvetleri-israil-haddini-asti-ordu.html,0f291

TSK'dan İsrail'e Sert Tepki
Genelkurmay Başkanlığı, İsrail Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın açıklamasını kınadı.
Genelkurmay Başkanlığı, İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı'nın uluslararası bir toplantıda yaptığı konuşmaya ilişkin
basında yer alan bazı sözlerin "gerçekleri saptıran, maksadını aşan, talihsiz, hiçbir şekilde kabul edilemez, bulunduğu görevin yetki ve sorumluluklarıyla
bağdaşmayan ve en önemlisi de iki ülke arasındaki milli menfaatlere zarar verebilecek boyutta ifadeler olduğunun değerlendirildiğini" bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, şunlar
kaydedildi:

"13 Şubat 2009 günü İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı'nın uluslararası bir toplantıda yapmış olduğu konuşmaya ilişkin bazı sözler basında yer almıştır.

Basında yer aldığı şekliyle ve söz konusu kişiye atfedilen sözlerin gerçekleri saptıran, maksadını aşan, talihsiz, hiçbir şekilde kabul edilemez,bulunduğu görevin yetki ve sorumluluklarıyla bağdaşmayan ve en önemlisi de iki
ülke arasındaki milli menfaatlere zarar verebilecek boyutta ifadeler olduğu değerlendirilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri ile olan ilişkilerine önem verdiğini
düşündüğümüz İsrail Genelkurmay Başkanlığı'nın konuya açıklık getirmesini beklediğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz."
Süleymaniye de türk subayların kafalarına çuval geçirildiğinde, bu araplar'ın lideri sayın erdoğan, abd'ye nota verecek misiniz diye sorulduğunda "bu işler öyle müzik notası gibi kolay değil, ne notası bu müzik notası mı?" dememiş midir? İşte bunu diyen sayın boşbakanın nota verdirmek gibi bir büzüğünün olmadığını benim gibi sende çok iyi bilmektesin. Ve aynı anda hem nota verilmesi hem de genelkurmaydan yazılı açıklama ile bunun bildirilmesini çok manidar buluyorum. Bakın gerçek ERGENEKON iş başında.

Şimdi SUS ta adam sansınlar.

K€LKiTLi

Banned
İsrail'e Nota!
Ankara, İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı general Avi Mizrahi'nin sözlerine sert tepki gösterdi
İsrail'e nota veren Dışişleri Bakanlığı, özür dilenmesini talep etti. İsrail Büyükelçisi Levy ise açıklamanın Kara Kuvvetleri Komutanı'nın şahsi düşüncesi olduğunu söyledi.
http://www.gencturkhaber.com/turkiyeden-israile-nota-veirldi-ordunun-aciklamasi.html,0f28f

Orhun isimli şahıs nana cevabımı senin kaynek gdiye gösterdiğin siteden veriyorum iyi oku

Çok merak ettim sen okuduğunu anladığından emin misin

Sen ilk yorumunda Notanın Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından verildiğini söyledin

ben de Türk Silahlı Kuvvetleri nota veremez dedim

Tutmuş bana Türk Silahlı kuvvetlerinin İsrail e gösterdiği tepkiyi delil olarak gösteriyorsun

Bak arkadaşım sen git önce NOTA nedir nasıl verilir ve NOTA yı kim veriri onu bir öğren sonra gel olur mu

Bir olaya tepki göstermek için açıklama yapmak farklı bir olay

Bir devlete NOTA vermek ayrı bir olay

Genelkurmayın yaptığ açıklama bir tepkidir NOTA değil

Birde utanmadan bana "Sus ta adam sansınlar " gibi laflar söylüyorsun

inan ki sana kız madım sadece bilgi seviyenin bukadar az olmasına üzüldüm

ben kimlerle tartışıyorum diye

Anlaşılan sen NOTA yı sadece müzik notası zannediyorsun

:)

One Minute

Banned
K€LKiTLi;4056252' Alıntı:

Orhun isimli şahıs nana cevabımı senin kaynek gdiye gösterdiğin siteden veriyorum iyi oku

Sen ilk yorumunda Notanın Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından verildiğini söyledin

Tutmuş bana Türk Silahlı kuvvetlerinin İsrail e gösterdiği tepkiyi delil olarak gösteriyorsun

Bak arkadaşım sen git önce NOTA nedir nasıl verilir ve NOTA yı kim veriri onu bir öğren sonra gel olur mu

:clap:clap:clap

dediğin gibi bunlar notayı sadece müzik notsı zannediyor

bu lafına bayıldım açıklamaların da süper

herhalde bundan sonra NOTA nın sadece müzik notası olmadığını

ve notanın nasıl verildiğini öğrenebilmiştir

öğrenemediyse dahada öğrenemez

OrHUN_BEY

New member
K€LKiTLi;4056252' Alıntı:

Bu işin aslı yarın birgün ortaya çıkacak. Ve eğer kapanmazsa bu konuda yazacağım cevabını. İşin aslının Genelkurmayın zorlamasıyla olduğunu... O zaman nasıl kıvıracağınızı az çok tahmin ediyorum geçmiş olaylardan.

:clap:clap:clap

dediğin gibi bunlar notayı sadece müzik notsı zannediyor

bu lafına bayıldım açıklamaların da süper
Bu lafı ben söyledim :) Sayın boşbakan söylemişti de ordan.

byramic

New member

ANKARA - Bugün Dışişleri Bakanlığı’na çağrılan İsrail’in Ankara Büyükelçisi Gabi Levi’ye, Kara Kuvvetleri Komutanı Avi Mizrahi’nin ‘nin açıklamalarından duyulan rahatsızlık bir protesto notasıyla iletildi.

Bakmak yetmez görmek lazım!!

K€LKiTLi

Banned
Orhun isimli kişi ye

aferin bak en azından Notanın kimler tarafından verildiğini öğrenmiş oldun

Kıvırma işine gelince

gördüm ki sen şimdiden başlamışsın kıvırmaya :)

Önce Notayı Türk Silahlı Kuvvetleri verdi dedin

Notanın kimler tarafından verileceğini benden öğrendikten sonra ise büyük bir kııvraklıkla

Notanın Genelkurmay ın zorlaması ile verildiğini söyledin

kıvırma diye ben buna derim :)

OrHUN_BEY

New member

Bakmak yetmez görmek lazım!!
1 - Hiç bir ülke hiç bir yönetim hiç bir dışişleri bakanlığı nota, ültimatom vb işlerde kendi ülkesinin silahlı kuvvetlerine danışmadan veya en yumuşak ifadeyle bilgi vermeden nota VER-MEZ...

2 - Hiç bir ülkenin silahlı kuvvetleri nota verildiği zaman yazılı açıklama YAP-MAZ.

3 - Eğer aynı anda hem nota veriliyor hem silahlı kuvvetlerden yazılı açıklama yapılıyorsa o zaman bir nevi NOTA VERİLMESİ TAVSİYE EDİLMİŞTİR.

Ama Gözlüye gizlinin olmadığını bilmeyen ama habire bakmak yetmez diyen sizin gibiler seçim öncesi kendi çıkarlarını güçlendirmek için olayları Evire Çevire kendi kıblesine döndürür. Ben şu anda diyorum ki yarın veya ertesi gün bu işin aslı ortaaya çıkacak ve o zaman yüzünüz yine KIZARMAYACAK.

byramic

New member
1 - Hiç bir ülke hiç bir yönetim hiç bir dışişleri bakanlığı nota, ültimatom vb işlerde kendi ülkesinin silahlı kuvvetlerine danışmadan veya en yumuşak ifadeyle bilgi vermeden nota VER-MEZ...

2 - Hiç bir ülkenin silahlı kuvvetleri nota verildiği zaman yazılı açıklama YAP-MAZ.

3 - Eğer aynı anda hem nota veriliyor hem silahlı kuvvetlerden yazılı açıklama yapılıyorsa o zaman bir nevi NOTA VERİLMESİ TAVSİYE EDİLMİŞTİR.

Ama Gözlüye gizlinin olmadığını bilmeyen ama habire bakmak yetmez diyen sizin gibiler seçim öncesi kendi çıkarlarını güçlendirmek için olayları Evire Çevire kendi kıblesine döndürür. Ben şu anda diyorum ki yarın veya ertesi gün bu işin aslı ortaaya çıkacak ve o zaman yüzünüz yine KIZARMAYACAK.
Bak Orhun kardeşim ne güzel söylüyorsun Ordu-Hükümet birlikte bunun neresi yanlış?Biz burda o vermiş bu vermiş bunun derdinde değiliz.İlk mesajımda da dediğim gibi Davos kurmaca diyenlere cevp vermiştim.Türkiye 3-4 senedir Dost-Düşman kavramını yeniden tanımlıyor.Bunu tüm kurumlarıyla yapıyor.Hükümeti ayrı,Ordusu ayrı Milleti ayrı değil.Kopan gürültünün sebebini anlamaya çalışsan daha iyi olmaz mı?

One Minute

Banned

Durmak yok kıvırmaya devam :)

sana tek bir soru

şu okumadan yazdıklarını belgelendir

be de aferin demekki yazdıklarını okumadan yazmıyormuş diyecem :)

OrHUN_BEY

New member
Bak Orhun kardeşim ne güzel söylüyorsun Ordu-Hükümet birlikte bunun neresi yanlış?Biz burda o vermiş bu vermiş bunun derdinde değiliz.İlk mesajımda da dediğim gibi Davos kurmaca diyenlere cevp vermiştim.Türkiye 3-4 senedir Dost-Düşman kavramını yeniden tanımlıyor.Bunu tüm kurumlarıyla yapıyor.Hükümeti ayrı,Ordusu ayrı Milleti ayrı değil.Kopan gürültünün sebebini anlamaya çalışsan daha iyi olmaz mı?
İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı'nın açıklamasından sonra hemen bir açıklama yapılması gerekli idi.

Ancak açıklama 2 gün YAPILMADI.

3. Gün Ordu ve Dış işleri bakanlığı eş zamanlı çalıştı. (veya birinden birisi çalıştırıldı)

Çünkü ötekisi yapılmasını en yumuşak ifade ile TAVSİYE etti...

Bu işler ne o kadar kolay ne de karışıktır. Yarın bir gün ben diğerlerinin cevabını buradan vereceğim işte bu bu konuda son mesajım. Kıvırmak o taraflara özgüdür...

ahmert

New member

arkadaş bence hiç konuşma çünkü battıkça batıyosun bak ilk mesajında açık açık notayı tsk verdi demissin sonra tsk vermesini tavsiye etmiştir diyerek kusura bakma ama kıvırıyosun bide kelkitli arkadaşa kıvırma diyosun:) hakketten bilmiyosan bilmiyordum de hala üsteliyosun yaa...kelime oyunuyla konuyu değiştirmeye çalışıyosun ama kelkitli bunu yiyeceğe benzemiyor:)) cidden batıyosun sus bence:)

K€LKiTLi;4056072' Alıntı:
İsrail e verilen bu notaya en çok CHP liler üzülmüştür

hatta Onur Öymen " Siz İsrail e nasıl nota verirsiniz" diye açıklama yaparsa şaşırmayın
çok haklısın bencede CHP li Onur Öymen çok üzülmüştür buna

hani Başbakanın davosta İsrail Cumhurbaşkanı Perez'e "Sen benden yaşlısın" diye söylediği bir cümle vardıya

İşte bu söze çok bozulan Onur Öymen apar topar kameraların karşısına geçerek kendi ülkesinin başbakanına " Sen sayın Perez'e nasıl sen diye hitap edersin " diye tepki göstermişti

İşte israil sevgisi bu olsa gerek

luckleon

New member
Eeee hani bir laf vardır; tatlı tatlı yemenin acı acı ... sı olurmuş. Sen halkına hava atmak adına israil başkanına laf sokarsan onlar da, sana laf sokar. Etme bulma dünyası ne yapacan. Hadi gidip vay bize nasıl böyle dedi diye bir de savaş yapalım İsrail'le (!!!)

Camurbskni

Banned

Türk Askerine çuval geçirenlere sesi çıkmayan Er Dogan vermiştir yaff :):)

Durum nasrettin hoca fıkrasına benziyor

komşusu nasrettin hocadan eşeğini istiyor hocada yok diyor fakat eşşek anırmaya başlıyor ,komşusuda hani eşek yoktu diyor hocada banamı inanıyorsun yoksa eşşeğemi? diyor

kimisi orduya inanır...

kimiside eşşeğe inanır....mevzu budur...

imza

New member
TÜRKİYE NOTA VERDİ, İSRAİL GERİ ADIM ATTI

İsrail: O sözler bizi bağlamaz !

srail ordu sözcülüğü, İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Avi Mizrahi'nin sözlerinin İsrail Silahlı Kuvvetleri'ne ait olmadığını açıkladı.

Sözcülükten akşam saatlerinde yapılan açıklamada, İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Avi Mizrahi'nin Türkiye ile ilgili görüşlerinin İsrail Silahlı Kuvvetleri'ne ait olmadığı belirtilerek, ''Bunlar kendisinin kişisel görüşleridir ve orduyu bağlamaz. Bu açıklamaların İsrail Silahlı Kuvvetleri ile bir ilgisi yoktur'' denildi.

Açıklamada ayrıca, ''Toplantıya katılanlara hitaben yaptığı konuşmada General Mizrahi, 'Dökme Kurşun' operasyonunda İsrail asker ve subaylarının gösterdiği moral ve profesyonel davranışlarından övgüyle sözetmiştir. Türkiye'nin İsrail'e yönelttiği eleştirilerle ilgili olaraksa general, Türkiye'nin geçmişiyle ilgili eleştiri olarak yorumlanabilecek kimi şeyler söylemiştir'' ifadesi yer aldı.

Haaretz gazesinin internet sitesinde de bugün Türkiye Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gabi Levi'nin, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı'na da Avi Mizrahi'nin sözlerinin kendi kişisel düşünceleri olduğunu ve İsrail'in resmi görüşünü yansıtmadığını belirttiği kaydedildi.

AA
http://www.samanyoluhaber.com/haber-137965.html

HTML