Türk nüfusu 2050'de 100 milyonu geçecek

blank&jones

New member
Türkiye nüfusu 2050 yılında, 2007 yılına göre 26 milyonluk artışla 101.2 milyona ulaşacak.

Türkiye en kalabalık nüfusa sahip 17'nci ülke

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) verilerinden yapılan hesaplamalara göre, halen Türkiye nüfusundan az bir nüfusa sahip olan Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Uganda ve İran, nüfusta Türkiye'yi geçerken, Almanya geride kalacak.

2007-2050 döneminde Hindistan 457.1, Pakistan 140.1, Nijerya 120.9, Kongo Demokratik Cumhuriyeti 116.1 milyon artarken, Çin'deki artış 60.9 milyonda kalacak.

Çin, nüfus artışında ABD (91.1 milyon), Brezilya (61.8 milyon), Bangladeş (95.8 milyon), Etiyopya (89 milyon) Uganda (96 milyon), Afganistan'ın (65 milyon) bile gerisinde kalacak.

Bu dönemde, büyük nüfuslu ülkelerden Rusya'da 30.1, Japonya'da 16.1, Almanya'da 3.9 milyonluk nüfus azalması olacak.

Hindistan'daki nüfus artışı tam gaz :çaliş

Hindistan, 457,1 milyonluk nüfus artışının ardından 1 milyar 592.7 milyona ulaşacak ve şu anda 195.8 milyon daha fazla nüfusa sahip Çin'in
200.4 milyon önüne geçecek.

ABD, gelişmiş ülkeler içindeki en yüksek nüfus artışlarından birini gerçekleştirerek nüfusunu 303.9 milyondan 395 milyona çıkaracak ve üçüncülükteki yerini koruyacak. Halen altıncı sırada yer alan Pakistan, 304.7 milyonluk nüfusla dördüncü sıraya yükselirken, dördüncü sıradaki Endonezya beşinci, beşinci sıradaki Brezilya yedinci sıraya gerileyecek.

Halen 17'nci sırada yer alan Türkiye, 26 milyonluk nüfus artışına rağmen, sadece Almanya'yı geride bırakacak ama Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Uganda ve İran'a geçilmekten kurtulamayacak ve 19'uncu sıraya inecek.

CNNTURK​

almando

Banned
Yükselen Türk Nufusu Değil Kürt Nufusudur. Bugün kürt ailelerine bakın minumum 5 cocuk maksiumum 30 lara 40 lara dayanır.

Bir konu vardı. Kür İstilası ile ilgili Aratırsak okumanızı tavsiye ederim. Sanırım serbest kürsüde idi

Aysar

New member
hindistanlilar cidden tavsanlar gibi bebe yapiyorlar ... erkekligini ellerinden alacan onlarin ...

korkuyorum lan böyle büyük milletlerden ...

klavuz13

Banned
Yükselen Türk Nufusu Değil Kürt Nufusudur. Bugün kürt ailelerine bakın minumum 5 cocuk maksiumum 30 lara 40 lara dayanır.

Bir konu vardı. Kür İstilası ile ilgili Aratırsak okumanızı tavsiye ederim. Sanırım serbest kürsüde idi

abartıda yani bu kadar abartı..

30 lar 40 lar, benim komşularım tanıdklarım var maksimum 8-9 tane en fazla oda artık,

30 - 40 tane abartıda yani bu kadar Yuh yani bu kadarda sayı verilmez.

10-15 dersin yine insan düşünür kaç tanesinde 30-40 tane çocuk var bir ailede, sülalemi ailemi belli değil yani...

almando

Banned
abartıda yani bu kadar abartı..

30 lar 40 lar, benim komşularım tanıdklarım var maksimum 8-9 tane en fazla oda artık,

30 - 40 tane abartıda yani bu kadar Yuh yani bu kadarda sayı verilmez.

10-15 dersin yine insan düşünür kaç tanesinde 30-40 tane çocuk var bir ailede, sülalemi ailemi belli değil yani...
Doğudaki Aşiretleri bilmiyoruz sanki. Birinin 4 5 kadın aldığını bilmiyoruz sanki :)

Kaldıkı o bir aralık 5 ile 40 a kadar :)

Hemen giriyosun Türkiye İstatistik Kurumu adresine bakıyorsun Yerleşim Yerine Göre Hanehalkı Nüfusu, Hanehalkı Sayısı ve Ortalama Hanehalkı Büyüklüğü indiriyorsun rakamlara bakıyorsun. Sonra aklını biraz olsun çalıştırıyorsun dediğim rakamları nasıl buluyorum görüyorsun MucKs.

Unutmadan Şunu da indir bak :D Hanehalkı Büyüklüğüne Göre Hanehalkı Sayısı

http://www.tuik.gov.tr/VeriBilgi.do?tb_id=39&ust_id=11 bu sayfadan bulursun indirirsin :) Boş beleş konuşmak yok bizde senin gibi değiliz yani

klavuz13

Banned
Doğudaki Aşiretleri bilmiyoruz sanki. Birinin 4 5 kadın aldığını bilmiyoruz sanki :)

Kaldıkı o bir aralık 5 ile 40 a kadar :)

Hemen giriyosun Türkiye İstatistik Kurumu adresine bakıyorsun Yerleşim Yerine Göre Hanehalkı Nüfusu, Hanehalkı Sayısı ve Ortalama Hanehalkı Büyüklüğü indiriyorsun rakamlara bakıyorsun. Sonra aklını biraz olsun çalıştırıyorsun dediğim rakamları nasıl buluyorum görüyorsun MucKs.

Unutmadan Şunu da indir bak :D Hanehalkı Büyüklüğüne Göre Hanehalkı Sayısı

http://www.tuik.gov.tr/VeriBilgi.do?tb_id=39&ust_id=11 bu sayfadan bulursun indirirsin :) Boş beleş konuşmak yok bizde senin gibi değiliz yani

senin dediklerin eskide kaldı, eskidendi onlar 4 5 kadınla beraber yaşamak, yokmu şimdi var ama geçmiş yıllara göre çok az.. bunu nerdenmi biliyorum çünkü ben doğu anadolu bölgesinde yaşıyorum....

mesela benim bir dedem 7, diğer dedemin 8 çocuğu var şimdi onların çocuklarına bakıyorsun amcamlar dayımlar en fazla 4 çocuk sahibi,

anlatmak istediğim çok çoluk çocuk sahibi yokmu var ama geçmiş yıllara nazaran çok değişti, çok azaldı bununda en büyük nedenlerinden biri artık gençler 16,17 yaşlarında evlenmiyorlar...ikincisi ise ekonmik nedenlerden ötürü...

erken yaşlarda evlendirilenler vede çok çocuk sahibi olanlarda var ama eskisi gibi değil.......

mucks mucks ifadelerlede konuşma benimle lütfen.. aklıma birden bu forumda şuanda banlı olan yehovanı getirdin birden...

VolkaN

Altın Üye
konuyu saptırmayın kürtler kadar türklerde çoğalıyor bunun kürtlükle alakası yok bunun eğitim ile alakası var eskisi kadarda yok zaten bu haberde abartı bence...

ѕσηυη¢υ

кιℓℓ ƒσя &#
senin dediklerin eskide kaldı, eskidendi onlar 4 5 kadınla beraber yaşamak, yokmu şimdi var ama geçmiş yıllara göre çok az.. bunu nerdenmi biliyorum çünkü ben doğu anadolu bölgesinde yaşıyorum....

mesela benim bir dedem 7, diğer dedemin 8 çocuğu var şimdi onların çocuklarına bakıyorsun amcamlar dayımlar en fazla 4 çocuk sahibi,

anlatmak istediğim çok çoluk çocuk sahibi yokmu var ama geçmiş yıllara nazaran çok değişti, çok azaldı bununda en büyük nedenlerinden biri artık gençler 16,17 yaşlarında evlenmiyorlar...ikincisi ise ekonmik nedenlerden ötürü...

erken yaşlarda evlendirilenler vede çok çocuk sahibi olanlarda var ama eskisi gibi değil.......

mucks mucks ifadelerlede konuşma benimle lütfen.. aklıma birden bu forumda şuanda banlı olan yehovanı getirdin birden...
eminim eskisinden daha cahil değildir dogu anadolu bolgesi.ya da güneydoğu anadolu bölgesi.dogu anadoluda yasıyorsun diye nufus cogalmıyor diye bir kaide yok.övünüyorsundur da orda yaşadıgın için.ama benim bildiğim Türk dogulular bir insanın gıyabında konuşmaz.mucx canım (son bir ek:dün12yaşında bir cocuk evlendirilirken jandarma bastı dügünü.bu sadece bir tanesi duyduklarımızın kimbilir ne kadar vardır..)

klavuz13

Banned
eminim eskisinden daha cahil değildir dogu anadolu bolgesi.ya da güneydoğu anadolu bölgesi.dogu anadoluda yasıyorsun diye nufus cogalmıyor diye bir kaide yok.övünüyorsundur da orda yaşadıgın için.ama benim bildiğim Türk dogulular bir insanın gıyabında konuşmaz.mucx canım (son bir ek:dün12yaşında bir cocuk evlendirilirken jandarma bastı dügünü.bu sadece bir tanesi duyduklarımızın kimbilir ne kadar vardır..)
övünüyorum doğuda yaşadığım için,
övünüyorum 5000 yıllık şehrin yerlisi olduğum için,
övünüyorum doğuda ilimde ay yıldızlı bayrak dalgalandığı için
övünüyorum burada yatan evliyalardan,
övünüyorum 5000 yıllık şehirde büyük insanlar yetiştirdiği için
övünüyorum 5000 yıllık kütürün, geleneğim, örfüm, adetim olduğu için..

gocunuyormusun bunları yaşadığım için, yaşıyor olduğum için gocunuyormusun....

gel sana şehrimi anlatayım, şehrimin güzelliklerini anlatayım büyük şehirlerde kaybolan insanlığın burada yaşadığını göstereyim, niçin Türkiye'de asayiş bakımndan en huzurlu 10 il arasında olduğunu canlı olarak sana ıspatlıyayım. Kendi gözlerinle gör...

Türk doğulular demişsin, bende türküm bunu belirteyim ama türk doğulular değil, bunun türklük, kürtlük, alevilikle alakası yok, kişiye bağlantılıdır bu, bir müslüman insan, bir başka insanın gıyabında konuşmaz doğrusu budur....

nufus artıyor ama eskisi gibi artık öyle 10-15 çocuk yapmıyorlar....

yapan yokmudur var ama eskiye nazaran çok az...

12 yaşındaki bir çocuk derken, elbette tasvip edilecek bir durum değil ama benim bir yengemde 15 yaşında evlendirilmiş, şimdi kalkıp baktığın zamani yengem kızını asla o yaşta evlendirmez, yani o zihniyet değişiyor bunu anlatmak istiyorum...

ama bazılarının nedense beyinlere girmiyor bu başka şekilde anlamak istiyorlar nedense....

winriver

New member
şu aynı fikirden olmadıgınız insanları küçük görme huyundan vazgeçemediniz.öncelikle şuna açıklık getireyim;yehovan nickli kullanıcının ban aldaıktan sonra konuşmuşsun.yani gıyabında..ikincisi de ben de ülkemin her yeriyle gurur duyuyorum.burda yaşıyorsak vatanın her karışında kanı bulunan büyüklerimiz sayesindedir.benim anlatmaya çalıştıgım bu 10-15çocugu olan zihniyetin fikirleri mi değişti?hadi 5tanesinin zihniyeti değişti diyelim geri kalan 10 kişi yeni 5ve katlarıyla cocuk sahibi olmaya dewam ediyor.bu zihniyet yaşadıgı her yerde bunu yapıyor.sadece ilk doguda fazla oldukları için bu kadar ön plana cıkıyor.artık sadece doguda olmaktan da cıktı insanlar koşa koşa istanbula gidiyor ve işlerine orda devam ediyorlar..

HTML