Tüm Vistalara Dreamscene

cberg

New member
güle güle kullan arkadaşım..bide teşekkür butonuna bassanız ne mutlu olucam :)

rcpsng

New member
kardeş bi açıklama yapsaydın.. ne işe yarar bu dreamscene.. ayrıca vista update edilirken daha dün bana yükledi.. ne yapılır bununla.. ??

cberg

New member
biyolog' Alıntı:
kardeş bi açıklama yapsaydın.. ne işe yarar bu dreamscene.. ayrıca vista update edilirken daha dün bana yükledi.. ne yapılır bununla.. ??
Dreamscene Microsoft'un Windows Vista Ultimate sürümü için çıkardığı,mpeg ve avi uzantılı video dosyalarını hareketli Windows Arkaplanı olarak ayarlamanızı sağlayan bir güncellemedir.Desteklenen uzantılı video dosyanıza mouse un sağ tuşu ile "tık"layıp Set As Windows Wallpaper demeniz yeterlidir.Fakat verdiğim bu dosya ile sadece Vista Ultimate'e özel olan bu özelliği bütün Vista sürümlerinde kullanabilmeniz sağlanmıştır

tommy_gunn' Alıntı:
Hocam emeğine sağlık valla makina çıldırdı yaa ama bunun bi yan etkisi olmasın :D
Hocam valla tek yan etkisi şudur; Normalde (Sadece windows açık ve bilgisayarı zorlayacak bir işlem yapmazken) her iki işlemcim de %1 ile %20 arasında çalışıp, Ram kullanım düzeyi 600mb düzeyindeyken, Dreamscene ile arka fona bir video koyduğumda işlemcilerin kullanımları %20 ile %30 arasında oynamaya başlayıp,Ram kullanımı da 720mb a çıkıyor. Tavsiyem oyun oynayacağınızda normal resim olan bir arka fon seçip, günlük işlerinizi yaparken dreamscene özelliğini kullanmanızdır.Topluma açık mekanlarda, masaüstü simgelerinizin hepsini kaldırıp Rocketdock adlı programı kullanırken birde dreamscene eklerseniz karizmanızdan geçilmez. Karizma konusu bizzat test edilmiştir :)

DİGİTALBOY

New member
arkadaşlar beni vista premium kullanıcısıyım.Şu an bütün denilenleri yaptım.Sorunsuz çalışıo hareketli arka planlar...Ama daha çok video lazım bana yardımcı olur musunuz?

İNTERNETTE NERDEYSE GİRMEDİĞİM SİTE KALMADI AMA YOOOOK!!

DİGİTALBOY

New member
http://mpan3.homeip.net/page?dreamscene

3 4 tane var tanesi 70mb! adamla dalga geçer gibi

http://ipfreaks.com/dreamscene/?cat=1

burada bi kaç tane var....

ORJİNAL WİNDOWS ULTİMATE VERSİYONUNUN HER VİSTA İÇİN UYUMLU VİDEOLARININ LİNKLERİ DE BUDUR ARKADAŞLAR:

http://www.dreamscenevideo.net/videofiles/windows/vid8897.mpg
http://www.dreamscenevideo.net/videofiles/windows/vid8899.mpg
http://www.dreamscenevideo.net/videofiles/windows/vid8898.mpg
http://www.dreamscenevideo.net/videofiles/windows/vid9899.mpg

BU 4 VİDEO ÇOK GÜZEL....

bunlardan başka ekliycek videosu olan lütfen link verebilir miiii?:(

DİGİTALBOY

New member
KURULUMUNU İSTEYEN ARKADAŞLARA DA....BUYRUNNN

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YENİ BİR METİN BELGESİ AÇIN!!

AÇTIĞINIZ METİN BELGESİNİN İÇERİĞİNE AŞARIDA YAZANLARI AYNEN GİRİN!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]
@="Take Ownership"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]
@="Take Ownership"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(TABİKİ --- ÇİZGİLERİ HARİÇ HERŞEYİ)

Sonra da yapacağınız şey bu dosyayı "Farklı Kaydet" diyip Adını "abababa.reg"(abababa benim atışım) olarak değiştirip kaydetmeniz gerekiyor.

Ardından bu kaydettiğimiz dosyayı açıyoruz.Kayıt defterine işlensin mi diyor.Evet diyoruz ve bunu yaptığımzda bize bir dosyanın sahipliği yetkisini veriyor.

SONRA DA SYSYEM32 KLASÖRÜ İÇİNDE DOSYALARIN ADINI DEĞİŞTİRMEYİ BU ŞEKİLDE YAPIYORUZ!!!
ADINI DEĞİŞTİRMEDEN ÖNCE(AŞARIDAKİ ADIMLARDA YAPIYORUZ BUNU...) DOSYAYI SAĞ TIKLAYIP "TAKE OWNERSHIP "DİYORUZ...SONRA DOSYANIN ADINI DEĞİŞTİRME YETKİMİZ GELİYOR ;)

GERİSİNDEN YAPACAĞINIZ ŞEYLER GAYET AÇIK AŞARIDA GÜZEL Bİ ŞEKİLDE YAZILMIŞ(NOT:ALINTIDIR ICEEXOL A TEŞEKKÜR BORÇLUSUNUZ)

YAPILIŞI:

1

dreamscene.dll yi c:\windows\system32 nin içine kopyalayın.

2

dreamscene.dll.mui yi c:\windows\system32\en-US içine kopyalayın.

3

c:\windows\system32 nin içindeki themecpl.dll nin adını themecpl.dll.original olarak değiştirin.

4

patch te verilen patchli themecpl.dll yi c:\windows\system32 nin içine kopyalayın.

5

c:\windows\system32\en-US içindeki themecpl.dll.mui nin adını themecpl.dll.mui.original olarak değiştirin ( bu dosya bende yoktu. direkt kopyaladım)

6

indirdiğiniz klasördeki themecpl.dll.mui yi c:\windows\system32\en-US içine kopyalayın.

7

c:\windows\web içine windows dreamscene olarak bir klasör oluşturun.
ve içine video ve resim koyacaksınız. (video olarak .wmv ve .mpeg uzantılı dosyaları destekliyor)

8

içindeki dreamscene.reg soyasını tıklayarak kayıt defterine kaydedin.

9

Masaüstünde sağ tuş\kişiselleştirme\masaüstü arka planı tıklayın.

10

Açılan pencerede resim konumu yanındaki "Gözat" ı tıklayıp "C:\Windows\Web\windows dreamscene" içindeki resimi seçin ve restarlayın açılınca yine sağ tıkla kişiselleştirme masaüstü arkaplanında "C:\Windows\Web\windows dreamscene" daki videolardan birini seçin ve tamam a basın

BÜTÜN BUNLARDAN SORA YUKARDAKİ VİDEO LİNKLERİNDEN VİDEOLARI TOPLAYIP WINDOWS\WEB\windows dreamscene adlı klasörün içine atmak kalıyor.

akrepss

New member
teşekkür ederimde ya bana yardımcı olun lütfen msn nim [email protected] ya bilgisayarıma benim peter şifre koydu bende her bilgisayara ye uyan şifre diye bişi duydum bilgisayarımın sürümü vista lütfen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HTML