Tüm dünya 27 agustos 2008 i bekliyor...

Cemsidar

New member
Ömrünüzde yalnızca 1 kez görme şansına sahipsiniz!

27 Ağustos’taki bu muhteşem olayı takvimlerinize not alın…

Mars gezegeni Ağustostan itibaren geceleri gökyüzünün en parlak cismi olacak.

Mars çıplak gözle dolunay kadar büyük görünecek…

Mars Dünyaya 34,65 milyon mil yaklaştığında en büyük göründüğü gün olacak.

27 Ağustos gecesi 00:30′da gökyüzünü izleyin. Dünyanın iki ay’ı varmış gibi görünecek.

Mars’ın Dünyaya bu kadar yakın geçeceği bir sonraki tarih 2287 …

Arkadaşlarınızla bunu paylaşın.

Çünkü; bugün hayatta olan kimse bu olayı tekrar göremeyecek.

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

ben buna inandım.çünkü gecen cumartesi bu olaya tanık oldum.bir cisim ayın öneüne girdi.ve ayın alt kısmı siyahlastı

bir teşekkürü çok görmeyin

kabuklu

New member
önemseyip buraya taşıdığın için teşekkür.
fakat gözden kaçırılmaması gereken önemli bir nokta daha var ki o da şu; bu yazı "geçen sene" FW:FW:FW:xxxx şeklinde herkesin e-posta adresine gönderiliyordu.
Kaldı ki Mars'ın o kadar büyük görünmesi de teorik olarak imkansız. Fakat meraklıları varsa bekleyebilir, bi'zararı olmaz uykusuz kalmaktan başka.

eliko

New member
tşk ederim 27 ağustosta 00,30da damda olacam o ay iki olmasa ben senin kafanı iki yapıp o saate izleyecem tşkler paylaşımın için

s£sta

New member
Arkadaşlar nasanın sitesine girerseniz bu olayın 2003 teki 27 ağustos gecesi için geçerli olduğunu görürsünüz ,

"August 27th is indeed the best perihelic opposition since the days of the Neanderthals, but it scarcely differs from other more recent ones. That's fine because all perihelic oppositions of Mars are spectacular."

Sh0ck

∂σğαℓ αƒяσ∂ιzуαк
Eğer mars o kadar yaklaşırsa çekim kuvvetlerinden dolayı dünya içn hiç ii olmaz ....

Çobanyıldızı kadar yaklaşsa 12 şiddetinde deprem olucaktı :saskin

dolunay kadar ne demek ya :S...

yalan haber..

balacknc

New member
böyle bi olayın gerçekleşmesi için ya dünyanın yada mars ın yörüngesinden çıkmış olması gerekir ki öyle bişi diyelimki oldu bari toplu şekilde ellerimizi havaya kaldıralımda mars dünya ya çarpmasın geri itelim yoksa ölürüz haa :) :)

HTML