Törene türbanlı öğrenci damgasını vurdu

blank&jones

New member
TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları sonuçları açıklandı. Ancak sonuçlardan çok ödül almak için sahneye çıkan türbanlı öğrenci konuşuluyor. Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencinin sahneye başı kapalı çıkması ile ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Özel Gökkuşağı İlköğretim Okulu öğrencisiyken ödüle layık görülen ve artık İstanbul Özel Şefkat Koleji öğrencisi olan Elif Büşra Doğan, TÜBİTAK ödül töreninde tüm dikkatleri üzerine çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yazılı açıklamasına göre, tören sırasında sahneye başı kapalı çıkan Doğan, okula başı açık devam ediyor.

Bakanlık konuya ilişkin açıklamasında, "Okula başı açık devam eden, ilköğretim 8'inci sınıfta iken yaptığı bir proje ile ödüle layık görülen, şu anda lise 1'inci sınıf öğrencisi olan kişinin, başı kapalı olarak sahneye çıkarılması mevzuata aykırılıkla birlikte iyi niyetle de bağdaştırılamamıştır" dedi.

Bakan Hüseyin Çelik'in söz konusu öğrencinin refakatindeki öğretmen ve idareciler hakkında soruşturma başlattığı duyuruldu.

Törende tartışılan Elif Büşra Doğan'ın yanı sıra, okul forması üzerine türban takan kız öğrenciler de dikkat çekti.

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları'nda 4 dalda 55 öğrenci ödül aldı. Dereceye giren öğrencilerin büyük çoğunluğu özel okullardandı. Bu okullar arasında Aamanyolu Fen Lisesi ile İstanbul Fatih Fen Lisesi öğrencileri öne çıktı.

http://www.cnnturk.com/TURKIYE/haber_detay.asp?PID=318&haberID=411416

HTML