TÜRKİYE bir savaş alanıdır.

Vtnsvr

New member
Savaş alanı...

TÜRKİYE bir savaş alanıdır.

Bombalar, kurşunlar, mayınlar, tabutlar, ölüler, yaralılar, gözyaşları, kan hiç eksik olmadı, olmuyor.

Bir savaş alanıdır burası...

Türkiye'yi ele geçirmek isteyenler vuruşurlar:

Kürtçüler...

Dinciler...

Faşistler...

Eylemci sol...

PKK, Hizbullah, CIA, MOSSAD, mafya...

AB...

ABD...

Herkes yönetmek ister buraları... Uzaklarda oturan Fethullah Gülen, İmralı'ya kapalı Abdullah Öcalan dahi...

Niçin?...

*

Çünkü sahibi yoktur Türkiye'nin...

Tıpkı şehrin işlek yerindeki sahipsiz bir arsa gibidir, ilgi çeker, iştah kabartır ve sahibi yoktur.

İşte Türkiye...

Dünyanın işlek yerinde....

Rant var...

İşgale ve gaspa uygun...

Ve sahibi yok...

Anayasası sanki onun değil, hukuku-demokrasisi işlemez, iktidarı onu yıkmaktan sanık, muhalefeti kayıp, parlamentosu ona yabancı, cumhurbaşkanı eğreti, başbakanı sallantıda...

Ya gerçek mülk sahibi toplum?

Duyarsız, sessiz, sinmiş... Kolaycılık, avantacılık, cingözlük, tembellik... Okumamak, bilmemek, anlamamak kör etmiş gözlerini...

Kısacası o sahipsiz...

*

İşte; herkes sahipsize sahip olmak istiyor...

Ve vuruşuyorlar...

Bu örgütler, bu çeteler, bu çatışmalar, bu silahlar, bu bombalar, bu mayınlar, bu tabutlar, bu gözyaşı, bu kan ondan...

Sahibi olmayan Türkiye'yi ele geçirmek için çatışıyorlar.

Vatanın gerçek sahibi millet uyanıncaya kadar... Aklı başına gelene, gözü açılana dek, bu savaşlar sürüp gidecek...

Şimdilik...

Savaş alanıdır burası...

Bekir COŞKUN

arkadaş cumhuriyet - demokrasi sadece oy kullanmak değildir dediğimde ve bunun için oy kullanmıyorum dediğimde bir çok kişi beni eleştirmişti heralde şimdi daha iyi anlaşılıyorum.

nedensiz35

New member
arkadaş cumhuriyet - demokrasi sadece oy kullanmak değildir dediğimde ve bunun için oy kullanmıyorum dediğimde bir çok kişi beni eleştirmişti heralde şimdi daha iyi anlaşılıyorum.
Cumhuriyet-Demokrasi sabittir. Ardından gelenler teferruattır. Eğer oylar yukarıdakilere bakılarak verilmiş olsaydı. Şimdi ülke bu kaosta olmazdı.

nedensiz35

New member
şimdi bu tuncay özkan iti neden güngörene bir grupla gidip cenaze töreninde ptotesto yapıyor kimdir bu it!!!!!!! amacı nedir kime hizmet eder!!!!!
Çok hararetlisin. Nereye yazı yazdığını karıştırıyor olabilir misin?

:saskin
oy kullan gerisine karışma mı diyorsun bana?
Hayır yukarıya bak öyle oy kullan diyorum sana. Oyunun nereye gittiğini bil de denebilir

gursoy3387

New member
oymu neden kullanıyım!! sonuc bellı cuval patatesı dagıtan secımı kazanır!! ben neden oy kullanıyımkı kullandınızda ne oldu!! ulkemi hangısı!! su ımf nın evı amerıkanın sag kolu olan ulkemı. hanı su kendı kanunlarını dısarıdakılerden ogrenen!! hanı su 1000lerce bebek katılını sarayında besleyen ama baklava calan cocuga daha agır ceza veren ulkemı!! kadın 10 ulke dolasıyor otostopla 11. ulke turkıye ve gozu kanlı ac kopekler ac abazalar yollarda pusu kurmus kadın turkıyeye ayak basıyor once tecavuze ugruyor sonrada bogazı sıkılarak bır havan gıbı nefessız bırakılarak olduruluyr!! ve bunuu yapan cahıllık canavarlık heykelının ceza ne bılen varmı? komık ve kendı medyamız bunu butun dunyaya yayıyor turkıye 60mılyonsa bu haberı turkıyede goren 10mıylonun gecmez ama dunyada 3mılyar ınsan bu haberlerı ızlıyor turkıye mı!!! yabancılara kazık atanlar taksıye bınınce gece tgarıfesı ustune kat yapanlar turkıyemı ınsanlara tacız edenler turkıyemı dın ıcın adam kesenler turkıyemı katıllr turkıyemı cahıller dısardan gorunumu bu ulkenın ben turkum dedıgmde ınsanlar yanımdan uzaklasıyor sıze gurbet hayatı!!! konuusacak bır sey yok!!

Çok hararetlisin. Nereye yazı yazdığını karıştırıyor olabilir misin?

:saskin

Hayır yukarıya bak öyle oy kullan diyorum sana. Oyunun nereye gittiğini bil de denebilir
bizim insanımız bir idaele,düşünce akımına yada bir idolojiye oy vermiyo parti başkanına oy veriyor o yüzden bu durum düzelmez insanlarımıza tercih yapma eğitimi verilsin diyecem ama oda yanlış anlaşılır kim eğitecek ki ? sen mi ben mi ?

VolkaN

Altın Üye
üslubunuza dikkat edin iyice çoçuk bahcesine döndü yorum yapmayı bilmeyenler hakarete başvurur yada bilgisi zayıf olanlar bu forumda buna müsade yok eğer yok ben hakaret etmeden konusamam diyosanız buraya ugramayın

nedensiz35

New member
bizim insanımız bir idaele,düşünce akımına yada bir idolojiye oy vermiyo parti başkanına oy veriyor o yüzden bu durum düzelmez insanlarımıza tercih yapma eğitimi verilsin diyecem ama oda yanlış anlaşılır kim eğitecek ki ? sen mi ben mi ?
İnsanlar ideolojiye oy veriyor bence. Parti başkanları sadece araç. İdeoloji onları felakete de sürüklesi peşindeler. O yüzden felaket çanları bizim için hep çalıyor. Kötü olan çekip gitmiyor bizim ülkemizde yöneticilikten. Kovulana kadar.

İnsanlar ideolojiye oy veriyor bence. Parti başkanları sadece araç. İdeoloji onları felakete de sürüklesi peşindeler. O yüzden felaket çanları bizim için hep çalıyor. Kötü olan çekip gitmiyor bizim ülkemizde yöneticilikten. Kovulana kadar.
o halde bu ülkenin %47 si şeriat gelsin diyor %20 side cumhuriyet ve laiklik tarafı doğrumu anladım sözlerini ?

Hayır yanlış anlamışsın. %47 nin şeriat istediğini nereden çıkardın. Akp şeriat mı getircem diyor sen bunu mu diyorsun. :goz:
ben bunu demiyorum eğer dediğin gibi ideolojiye oy verilseydi ki hemen bir çok kişi akp şeriat tarftarı diyor amaçları bu diyor o halde %47 şeriat istiyor demektur bu tabi ideolajiye oy veriliyorsa

jet84

New member
Bilmiyorum , gerçekten yıllardır hayalleri olan gençlerimizi, masum vatandaşlarımızı teröre kurban verdik. Ve en son 18 can da gitti . Bu olayların üzerine Türk milletinin toplanıp bu terörü lanetlemesi gerekiyor. Ama hani gösteri sadece Güngören'de oldu. Bayraklar yarıya inmeliydi, tv kanalları terörü lanetleyen simgeler koymalıydı. Ne halk , ne hükümet hiçbirşey yapmıyor ne yazık ki.

Bazen düşünüyorum da bizim milletimiz milliyetçi değil mi acaba diye ? Bayrağımıza, insanımıza yapılan hakaretlere boyun eğiyoruz, umursamıyoruz. Dtp kongresi Ankara'nın göbeğinde yapılıyor. Bir numaralı pkklılar kongre salonunda.Ankaralılar başta olmak üzere kimse gidip tepkide bulunmuyor. Gerçekten neden sessiziz böyle , herşey yolunda mı gidiyor yoksa ? Bizler sessiz kaldıkça ülkenin içi gittikçe oyuluyor, dış güçlerin ve içteki bölücülerin işine yarıyor.

Bence kenetlenmeliyiz Türk milleti olarak. Bu ülkeye sahip çıkmalıyız. Ülke çıkarlarına aykırı davrananları yeniden seçmemeliyiz. Neticede bizim tek vatanımız var. Ve bu topraklar bizlerin ve gelecek nesillerimizin. Kimsenin kirli oyunları bu güzel vatanı bölemeyecek.

nedensiz35

New member
ben bunu demiyorum eğer dediğin gibi ideolojiye oy verilseydi ki hemen bir çok kişi akp şeriat tarftarı diyor amaçları bu diyor o halde %47 şeriat istiyor demektur bu tabi ideolajiye oy veriliyorsa
Akp insanları içten içe karanlığa sürüklemek istiyor. Ama insanlar bunu görme konusunda endişelere sahip. Satılan yerler görülüyor artık yavaş yavaş. Sürekli bir yerler satılmasına rağmen refah yok. Artık bu politika sökmeyecek.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
Ne bu üslup böyle çocuk bahçesi falan?terbiyesizlik yapan varsa gerekeni yap.Üyeleri küçük görme pozlarına girme ve nutuk çekme.

bırakın da bölüm modları kararlarını kendileri versinler
üslupta hiç bir sorun yok
küfür mü etmiş hakaret mi etmiş ???

konuları bu tür tartışmalarla doldurmayalım, şikayetçi olunan hususlarda şikayet başlığını kullanın

Gєηco

Altın Üye
yahu bu bölüme post atmamaya özen gösteriyorum hatta arada bakmıyorum bile çünkü o kadar gereksiz lüzumsuz kışkırtıcı postlar varki..
her neyse yazıyada gelince.. söyleyin bana bu adam sağcımı,solcumu,ataistmi,humanistmi ?
ne olursa olsun ben yazıyı okurum..
bence bu adam doğru söylemiş ve keyifle okudum.
ve şuda varki utandım bir an
burası gerçektende sahipsiz gibi görünüyor..
tmm sahipleri biz Türk evlatlarıyız. ve son Türk kalana kadar Türkiye ilelebet mudafaa ediceğimizden şüphem yok...
yanlız bu madalyonun diğer yüzüde var..
bunu görmemezlikten gelmekte ahmakLık olur..

HTML